Galeria

  • WSZYSTKIE »
  • Galeria 2009r i poprzednie lata

27 czerwca 2009 r. - pielgrzymka parafialnego chóru \"Cantamus\" do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji III rocznicy powstania chóru

Boże Ciało (inaczej - Święto Ciała i Krwi Pańskiej) Jest to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W Polsce Boże Ciało obchodzi się w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. W Polsce po raz pierwszy wprowadził to święto bp Nanker w 1320 r. w diecezji krakowskiej. W późnym średniowieczu i renesansie największym sanktuarium kultu Bożego Ciała w Polsce był poznański kościół Bożego Ciała. W Polsce obchody święta wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty z każdej z Ewangelii związane tematycznie z Eucharystią.

Uroczysta Msza św. połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży oraz poświęcenie: organów wzbogaconych o dwa nowe głosy, obrazu św. Józefa, parkingów, kaplicy cmentarnej, stadionu sportowego i sali gimnastycznej w ZS w Pstrągowej. Uroczystość uświetnił występ chóru z Czudca.

Możliwość komentowania jest wyłączona.