Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
21.10.2018 – 29 Niedziela Zwykła

1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: ”Pełni Ducha i posłani”. Przez cały tydzień w czasie Mszy świętych i nabożeństw różańcowych, będziemy polecać intencje misyjne Kościoła. W szczególny sposób obejmiemy modlitwą misjonarzy z naszej diecezji. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na misje.


2. W poniedziałek 22 października wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II, w środę bł. Jana Balickiego, kapłana pochodzącego z Rzeszowa.


3. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Dziękować będziemy za dar świątyni. Modlić się będziemy, aby nasz parafialny Wieczernik był znakiem obecności Boga wśród nas. Przykazanie kościelne przypomina nam, aby „troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła”. Ta troska to nasza dbałość o wygląd naszego kościoła, jego otoczenia, o czystość w świątyni i wokół niej. Niech więc ta uroczystość, wyczuli nas na konieczność składania ofiar na cele związane z utrzymaniem i upiększaniem kościoła i jego otoczenia. Przy tej okazji składamy podziękowanie dla wszystkich, którzy składają ofiary
i te niedzielne i na inwestycje – oraz sprzątającym i dekorującym kościół każdego tygodnia.


4. Zgodnie z dekretem Biskupa rzeszowskiego, każda parafia naszej diecezji powinna przekazać składkę
z jednej niedzieli na budowę nowych kościołów. Wszystkie parafie naszego dekanatu wspierają budowę kościoła na osiedlu w Strzyżowie. W związku z tym w przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Proboszcz
z parafii świętego JS Pelczara w Strzyżowie i zbierze składkę budowę kościoła.


5. W sobotę 27 października w naszej parafii będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego. Zużyte sprzęty można składać na parkingu poniżej kościoła od rana do godz. 12.00. Dochód z zebranego sprzętu przeznaczony będzie na zakup nowoczesnego sprzętu do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.


6. O zbiórce makulatury na studnię w Czadzie poinformujemy, gdy kontener zostanie przywieziony.


7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej popołudniowej nabożeństwo ku czci świętego Charbela, w czasie którego przez Jego wstawiennictwo, będziemy wypraszać potrzebne nam łaski. Przed Mszą świętą na ołtarzu Matki Bożej można składać podziękowania i prośby, które będą polecane w czasie nabożeństwa. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii świętego.


8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy do zatroszczenia się o groby naszych bliskich i do modlitwy w intencji zmarłych.
W przyszłą niedzielę na stoliku za ławkami będą wyłożone koperty i kartki wspominkowe na wypominki listopadowe i całoroczne.


9. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały kościół w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 425, 419, 418, 411, 409.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
14.10.2018 – 28 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek świętej Jadwigi Śląskiej, w środę świętego Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek święto świętego Łukasza Ewangelisty, w sobotę wspomnienie świętego Jana Kantego, patrona nauczycieli i wychowawców młodzieży. Ponieważ święty Jan Kanty jest patronem nauczycieli i wychowawców, w sobotę na Mszę świętą popołudniową zapraszamy nauczycieli aktualnie pracujących i emerytów. W ich intencji będzie odprawiona Msza święta o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w ich wychowawczym trudzie, a dla zmarłych nauczycieli będziemy wypraszać miłosierdzie Boże.


2. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta i Caritas Diecezji Rzeszowskiej zwraca się do nas z prośbą o zorganizowanie zbiórki płodów rolnych na potrzeby kuchni Albertyńskiej. Do tego czasu płody rolne na potrzeby Towarzystwa zbierały parafie w okolicach Rzeszowa. Ponieważ jest coraz mniej rolników w okolicach Rzeszowa, dlatego zwracają się do naszej parafii z prośbą o przeprowadzenie takiej zbiórki. W związku z tym taką zbiórkę przeprowadzimy w najbliższy czwartek 18 października. Bardzo prosimy, aby płody rolne dostarczyć na parking poniżej kościoła od rana do godz. 11.00.


3. 27 października będzie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego. Bliższe informacje będą podane w przyszłą niedzielę.


4. W naszej parafii będzie również przeprowadzona zbiórka makulatury. Będzie podstawiony specjalny kontener, do którego będziemy składać makulaturę. Za uzyskane w ten sposób środki przyczynimy się do budowy studni w Czadzie, gdzie pracują nasi misjonarze.


5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej popołudniowej kolejne spotkanie z egzorcystą naszej diecezji, naszym rodakiem ks. Janem Gierlakiem. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież na to spotkanie.


6. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. W związku z tym składka
w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na misje.


7. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 448, 447, 444, 442, 422, 420a.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
7.10.2018 – 27 Niedziela Zwykła

1. W pierwszą niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.


2. W tym tygodniu w sobotę wspomnienie liturgiczne bł. Honorata Koźmińskiego.


3. W sobotę 13 października wypada dzień imienin Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego – polecajmy Czcigodnego solenizanta w naszych modlitwach.


4. Przypominamy, że Nabożeństwo Różańcowe w niedziele jest o godz. 15.30 i po nabożeństwie Msza święta. Różaniec w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.


5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 820, 821, 457a, 456, 455, 452, 446.


6. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży.


7. We wtorek o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza święta pogrzebowa o spokój duszy śp. Wandy Ciosek.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
30.09.2018 – 26 Niedziela Zwykła

1. Składka z niedzieli 30 września, zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego w całości przeznaczona jest na rozbudowę ośrodka Caritas Diecezji Rzeszowskiej Myczkowcach.


2. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek świętych Aniołów Stróżów, w czwartek świętego Franciszka z Asyżu, w piątek świętej Faustyny Kowalskiej.


3. Od jutra Msza święta popołudniowa o godz. 17.00.


4. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś tak: „Różaniec – to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielekroć słowa, które Maryja Dziewica usłyszała od Archanioła i od swej krewnej Elżbiety. Na tle słów: „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa …. Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. Niech te słowa naszego Wielkiego Papieża, będą dla nas zachętą do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. Szczególne zaproszenie do udziału w nabożeństwach różańcowych kierujemy do dzieci i młodzieży.
W niedziele Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.30 i po nabożeństwie Msza święta. Różaniec w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej.


5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy piątek spowiedź rano pół godziny przed Mszą świętą, po południu od godz.16.00 i w czasie Mszy świętych rano i po południu. Litania do NSPJ i Akt poświęcenia Sercu Bożemu w czasie nabożeństwa Różańcowego.
W piątek na Mszę świętą popołudniową i nabożeństwo różańcowe, zapraszamy kandydatów bo bierzmowania z klasy ósmej i trzeciej gimnazjum wraz z rodzicami, na modlitewne spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
W sobotę kolejne nabożeństwo Pierwszych Sobót. Różaniec wynagradzający w czasie nabożeństwa różańcowego. Po różańcu rozważanie kolejnej tajemnicy różańcowej.


6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej popołudniowej o godz. 15.30, dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej otrzymają różańce. Na Mszę świętą i nabożeństwo zapraszamy dzieci z rodzicami
i prosimy, aby rodzice usiedli razem z dziećmi w pierwszych ławkach.


7. Odwiedziny chorych będą w następującym porządku: chorzy ks. Proboszcza w pierwszy piątek od godz. 8.30, i pozostali chorzy w sobotę od godz. 9.30.


8. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół, wokół kościoła w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 809, 810, 811, 812, 814, 816.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
23.09.2018 – 25 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w czwartek wspomnienie liturgiczne świętego Wincentego A Paulo, w piątek świętego Wacława, w sobotę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.


2. W piątek 28 września o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta o świętym Charbelu. Po Mszy świętej nabożeństwo ku czci świętego Charbela, w czasie którego przez Jego wstawiennictwo, będziemy wypraszać potrzebne nam łaski. Przed Mszą świętą na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać podziękowania i prośby do świętego Charbela, które będą polecane w czasie nabożeństwa. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii świętego.


3. Zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego składka w przyszłą niedzielę w całości przeznaczona będzie na rozbudowę ośrodka Caritas Diecezji Rzeszowskiej Myczkowcach.


4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 282, 281, 280, 279, 277, 274, 272, 271, 270, 261, 399.
Przewidziane jest – jeśli dopisze pogoda sprzątanie wokół kościoła.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
16.09.2018 – 24 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu we wtorek święto świętego Stanisława Kostki, Patrona Polski, w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z La Salette, Pojednawczyni Grzeszników, w czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, męczenników z Korei, w piątek święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.


2. We wtorek w święto świętego Stanisława Kostki, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, na Mszę świętą popołudniową i nabożeństwo zapraszamy uczniów z klasy 8 Szkoły Podstawowej i klasy 3 Gimnazjum wraz z rodzicami.


3. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca po Mszy świętej popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.


4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 289, 289a, 288, 287, 286, 283


5. W czwartek 13 września gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów XXVI Pieszej Pielgrzymki
z Rzeszowa do Dębowca. Księża Przewodnicy w imieniu własnym i pielgrzymów, bardzo dziękują za serdeczne przyjęcie i gościnność w naszej parafii. Wszyscy pielgrzymi znaleźli nocleg w rodzinach. Pątnicy zapewniają nas o pamięci modlitewnej w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny z La Salette.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
9.09.2018 – 23 Niedziela Zwykła

1. W niedzielę 9 września rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie Tydzień Wychowania pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”. Niech nie zabraknie w tych dniach modlitwy w intencji tych, którzy są odpowiedzialni za wychowanie: rodziców, duszpasterzy, katechetów, nauczycieli i wychowawców.


2. W tym tygodniu w środę 12 września wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej,
w czwartek świętego Jana Chryzostoma, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.


3. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na katolickie radio naszej diecezji – Radio VIA.


4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę. Do sprzątania kościoła
w sobotę prosimy rodziny z numerów: 296, 294, 294a, 293, 292, 290.


5. W czwartek 13 września będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów XXVI Pieszej Pielgrzymki
z Rzeszowa do Dębowca. Pielgrzymi przybędą pod kościół około godz. 18.20.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
2.09.2018 – 22 Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek 3 września rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o dzieciach, młodzieży i ich rodzinach. Nie zapomnijmy o nauczycielach, wychowawcach
i katechetach, którzy podejmują odpowiedzialne i trudne zadanie edukowania młodego pokolenia. Módlmy się także za rodziców, aby w każdej sytuacji dawali dobry przykład swoim dzieciom w wypełnianiu wszystkich obowiązków – a szczególnie religijnych.
Masza święta na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego o godz. 8.00. Szkolny autobus przyjedzie po uczniów na Mszę świętą.


2. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętego Grzegorza Wielkiego.
W sobotę 8 września Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. W czasie Mszy świętej rano i po południu pobłogosławimy ziarno do siewu. Ziarno do siewu pobłogosławimy również w przyszłą niedzielę na Sumie tym, którzy nie mogą uczestniczyć w błogosławieństwie w sobotę.


3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy świętej popołudniowej „Godzina Święta”.
W pierwszy piątek spowiedź rano i po południu pół godziny przed Mszą świętą i w czasie Mszy świętej. Nabożeństwo ku czci Serca Bożego po Mszy świętej popołudniowej.


4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały, dekorowały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła
w sobotę prosimy rodziny z numerów: 308, 307, 304, 303, 302, 301, 295.


5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w pierwszy piątek: od godz.8.30 chorzy odwiedzani przez księdza proboszcza, od godz. 9.30 chorzy odwiedzani przez księdza katechetę.


6. KSM zapraszamy w piątek na Mszę świętą popołudniową i po Mszy świętej na spotkanie.
Ministrantów i lektorów zapraszamy w sobotę na Mszę świętą popołudniową i po Mszy świętej na spotkanie.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
26.08.2018 – 21 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętej Moniki, we wtorek świętego Augustyna,
w środę wspomnienie Męczeństwa świętego Jana Chrzciciela.


2. We wtorek 28 sierpnia o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta o świętym Charbelu. Po Mszy świętej nabożeństwo, ku czci świętego Charbela, w czasie którego przez Jego wstawiennictwo, będziemy wypraszać potrzebne nam łaski. Po nabożeństwie ucałowanie relikwi świętego.


3. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca i kolejne nabożeństwo Pierwszych Sobót. O godz. 17.30 różaniec wynagradzający i po Mszy świętej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
z rozważaniem tajemnicy różańcowej.
Również w sobotę od godz. 17.00 dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich spowiedź przed rozpoczęciem kolejnego roku nauki. Prośba do rodziców, aby zachęcili do spowiedzi swoje pociechy nie tylko ze szkoły podstawowej, gimnazjum, ale też szkół średnich. Rozpoczęcie każdego dzieła w pojednaniu
z Bogiem owocuje błogosławieństwem dla całego dzieła.


4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały, dekorowały kościół i porządkowały otoczenie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 319, 315, 314, 312, 311, 310, 309.


5. W tym tygodniu w dni powszednie Msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00.


6. Posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął ks. Mariusz Grzybek. Polecajmy Jego osobę w naszych modlitwach i wypraszajmy obfitość Bożych darów na czas tej posługi.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
19.08.2018 – 20 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętego Bernarda, we wtorek świętego Piusa X, Papieża, w środę Najświętszej Maryi Panny Królowej, w czwartek błogosławionego Władysława Findysza, kapłana i męczennika naszej diecezji, w piątek święto świętego Bartłomieja Apostoła.


2. W środę 24 sierpnia wypada rocznica śmierci księdza proboszcza Ryszarda Ozgi. Nie zapomnijmy, aby
w tym dniu polecić naszego duszpasterza Miłosierdziu Bożemu.


3. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
i diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne zbiory oraz dzień modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników. Mamy nadzieję, że grupy wieńcowe, które przygotowały wieńce na nasze dożynki parafialne i gminne, udadzą się do Rzeszowa, aby z przedstawicielami całej diecezji podjąć modlitwę dziękczynienia za tegoroczne plony matki ziemi.


4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła
w sobotę prosimy rodziny z numerów: 332a, 335, 330, 329, 328, 327, 127, 139, 325, 324, 321, 321a. Jeśli dopisze pogoda zaplanowane jest sprzątanie wokół kościoła.


5. W tym tygodniu w dni powszednie Msza święta rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00 tylko
w poniedziałek. W pozostałe dni tygodnia Mszy świętej popołudniowej nie będzie.


6. Słowa podziękowania kierujemy do grup wieńcowych za przygotowanie wieńców dożynkowych, na nasze dziękczynienie za plony ziemi. Bóg zapłać także za złożony dar ołtarza. Podziękowanie także dla chóru za udział poprzez śpiew w dziękczynnej liturgii.

Możliwość komentowania jest wyłączona.