Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
10.12.2017 – 2 Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w środę wypada wspomnienie liturgiczne świętej Łucji, w czwartek świętego Jana od Krzyża.


2. W środę 13 grudnia wypada kolejna rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Polecajmy w naszych modlitwach tych, którzy walcząc o wolność i sprawiedliwe prawa oddali swoje życie.


3. Również w środę na Mszę świętą popołudniową zapraszamy rodziny, które nawiedziła w ostatnim miesiącu Figura Matki Bożej Fatimskiej. W ich intencji będzie odprawiona Msza święta.


4. W czwartek 14 grudnia kolejne spotkanie z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie z O. Józefem. O godz. 17.00 nabożeństwo Eucharystyczne. Po nabożeństwie Msza święta i modlitwa z włożeniem rąk. Jak zwykle gorąca prośba do Druhów Strażaków o zabezpieczenie porządku na parkingach i pomoc w czasie modlitwy
z włożeniem rąk.


5. W piątek po Mszy świętej popołudniowej nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
Również w piątek 14 grudnia po Mszy świętej popołudniowej spotkanie młodszej grupy kandydatów do bierzmowania z kl. VII i 2 Gimnazjum.


6. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin. Trudnej codzienności naszych rodzin, niech towarzyszy modlitwa, ta wspólnotowa i poszczególnych rodzin naszej rodziny parafialnej.


7. W sobotę 16 grudnia rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przygotowująca nas do Bożego Narodzenia.


8. Przyszła, trzecia niedziela Adwentu, nazywana jest GAUDETE – niedzielą radości. W sobotę kończy się pierwsza część Adwentu, w której przeżywaliśmy przygotowanie do powtórnego przyjścia Chrystusa. Od 17 do 24 grudnia liturgia będzie nastawiona na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia.


9. Zachęcamy do nabycia adwentowych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym. W ostatnią niedzielę Adwentu przyniesiemy świece do kościoła i po każdej Mszy świętej je pobłogosławimy. Pobłogosławiona świeca na wigilijnym stole będzie symbolem naszej miłości i pomocy okazanej potrzebującym. Świece można nabyć w zakrystii.


10. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Anny Wałach.


11. Bóg zapłać za sprzątane kościoła i złożoną ofiarę na środki czystości.
W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 336, 338, 339, 340, 400a, 402.


12. W przyszłą niedzielę na Sumie uroczyste przyjęcie do grona ministrantów dwóch kandydatów, którzy pragną pełnić tę zaszczytną posługę.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
03.12.2017 – 1 Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy czas Adwentu i nowy Rok Liturgiczny, którego hasło brzmi: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Adwent to czas pobożnego przygotowania do narodzin Zbawiciela. Wzorem adwentowego oczekiwania na Zbawiciela jest Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza święta nazywana Roratami, w czasie której obok ołtarza zapalana jest dodatkowa świeca zwana Roratką.
RORATY od jutra rano o godz. 7.00. Przed Roratami o godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Msza święta Adwentowa dla dzieci z procesją z lampionami będzie o godz. 17.00.
Dzieci, które będą uczestniczyć w tej Mszy świętej, niech każdego dnia przyniosą jedną słomkę sianka
i złożą przy adwentowej dekoracji. Tym siankiem będzie później wyścielony żłóbek Pana Jezusa.


2. W tym tygodniu w środę w liturgii wspominamy św. Mikołaja, w czwartek świętego Ambrożego.


3. W środę 6 grudnia po Mszy świętej popołudniowej w kościele św. Mikołaj grzecznym dzieciom oraz należącym do KSM-u, ministrantom i scholi będzie rozdawał prezenty.


4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca – po mszy świętej popołudniowej Godzina Święta i po nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. 3 Gimnazjum.


5. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Msze święte będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 17.00.
Matka Boża objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 roku włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata, od godz. 12.00 do 13.00. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą modlić się za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
W związku z powyższym, kto będzie mógł i miał takie pragnienie zapraszamy na Mszę świętą
o godz.11.30 i po Mszy świętej na wspólną modlitwę do godz. 13, aby spełnić życzenie Matki Najświętszej.


6. 8 grudnia na Mszę świętą popołudniową zapraszamy dzieci z klas trzecich i ich rodziców. Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej otrzymają komunijne medaliki.


7. Przypominamy, że Caritas jak co roku w czasie adwentu, rozprowadza świece adwentowe na stół wigilijny. Świece te pobłogosławimy w czwartą niedzielę Adwentu. Za małe świece ofiara 5 złotych, duże świece 12 złotych. Dochód z rozprowadzanych świec przeznaczony jest na pomoc dla potrzebujących dzieci. Świece można nabyć od dzisiaj w zakrystii.
Caritas zachęca nas także do podjęcia akcji po hasłem „Torba Miłosierdzia”. Na stoliku za ławkami są wyłożone specjalne torby. Każdy, kto pragnie pomóc potrzebującym z naszej parafii, może zabrać tę torbę
i z ofiarowanymi darami przynieść do kościoła w ostatnim tygodniu Adwentu.


8. Za tydzień druga niedziela Adwentu. Od wielu lat tradycyjnie w drugą niedzielę Adwentu przeprowadzana jest zbiórka do puszek, której celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji
i Azji Środkowej. Za dar serca i hojność ofiar składamy podziękowanie: „Bóg zapłać”.


9. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Heleny Środoń.


10. Bóg zapłać za sprzątane kościoła i kupione środki czystości. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 428, 438, 437, 436, 435, 432, 431.


11. Bóg zapłać za ofiarę na ogrzewanie kościoła – złożono 2.970,00 zł. W imieniu naszego Seminarium podziękowanie za dar jesienny zamiast płodów rolnych – 715 zł.


12. W tym roku o przygotowanie szopki bożonarodzeniowej i dekoracji na święta prosimy mieszkańców BUDZISZA i KŁAPACZA – rodziny od Rancza w górę. Przygotowaniem pokierują panie: Urszula Tobiasz
i Bronisława Noga
.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
26.11.2017 – 34 Niedziela Zwykła
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Do końca listopada modlitwy za zmarłych polecanych w Wypominkach codziennie po Mszy świętej rano
i po popołudniu.


2. W czwartek 30 listopada święto świętego Andrzeja Apostoła.


3. W czwartek na Mszę świętą popołudniową zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VII oraz 2 i 3 Gimnazjum z rodzicami. Po Mszy świętej kolejne nabożeństwo w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, w czasie którego modlitwą obejmiemy naszych bliskich zmarłych wypraszając dla nich miłosierdzie Boże i wieczne szczęście.


4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy piątek spowiedź rano od 6.30 i w czasie Mszy świętej, po południu od godz. 16.30 i w czasie Mszy świętej. Po Mszy świętej popołudniowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Akt poświęcenia Sercu Bożemu.
W sobotę po Mszy świętej popołudniowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.


5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w następującym porządku: ks. proboszcz odwiedzi chorych w piątek od 8.30, ks. Rafał w sobotę od godz. 9.30.


6. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Alicji Środoń.


7. Bóg zapłać za sprzątane kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny
z numerów: 425, 419, 418, 411, 409.


8. W przyszłą niedzielę wypada pierwsza Niedziela Adwentu.
Składka na cele diecezjalne.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
19.11.2017 – 33 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętego Rafała Kalinowskiego, we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w środę świętej Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, patronki Muzyki Liturgicznej i kościelnych zespołów śpiewaczych, w piątek świętych męczenników Andrzeja Dunc-Lac i Towarzyszy.


2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Bożego, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
i Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.


3. Modlitwy za zmarłych polecanych w Wypominkach codziennie po Mszy świętej rano i po popołudniu.


4. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Józefa Szeremety.


5. Bóg zapłać za sprzątane kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny
z numerów: 448, 447, 444, 442, 422, 420a.


6. W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
12.11.2017 – 32 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek wypada wspomnienie liturgiczne świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników; w piątek świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w sobotę błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, Patronki Diecezji Rzeszowskiej.

 


2. W poniedziałek 13 listopada o godz. 17.00, będzie odprawiona Msza święta o Boże błogosławieństwo
i opiekę Matki Bożej w intencji rodzin, które nawiedziła od 13 października Figura Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie wszystkie rodziny zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 


3. Piątek w tym tygodniu to trzeci piątek miesiąca – po mszy świętej popołudniowej nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

 


4. Różaniec wspominkowy codziennie po Mszy świętej popołudniowej.

 


5. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Bolesława Szczepan.

 


6. Bóg zapłać za sprzątane kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny
z numerów: 820, 821, 457a, 456, 455, 452, 446.

 


7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne zamiast jesiennej zbiórki płodów rolnych.

 


8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

 


9. Ks. Józefowi Szelidze zostały przekazane kolejne intencje mszy świętych ofiarowane za zmarłych w czasie pogrzebów. Za zmarłą śp. Stanisławę Złotek ks. Józef odprawia Msze święte gregoriańskie od 1 do 30 listopada, za zmarłą Honoratę Fąfara odprawi od 1 do 30 grudnia 2017r.

Możliwość komentowania jest wyłączona.