Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
16.12.2018 – 3 Niedziela Adwentu

1. Trzecia niedziela Adwentu, nazywana Niedzielą Radości, kończy pierwszą część Adwentu. Od jutra do 24 grudnia liturgia jest nastawiona na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia.
Na Sumie miał miejsce liturgiczny obrzęd przyjęcia chłopców na kandydatów do ministrantów i kandydatów, którzy przez rok przygotowywali się do tej zaszczytnej służby na ministrantów.


2. Od 16 grudnia codziennie Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.


3. W środę 19 grudnia w naszej parafii przedświąteczna spowiedź. Zróbmy wszystko, aby przed świętami pojednać się z Bogiem. Chrystus, który przychodzi, aby nas zbawić, pragnie zamieszkać
w naszych sercach. Pamiętajmy o tym, święta bez pojednania z Bogiem to nie święta
.
Ze stolika za ławkami można zabrać małą broszurkę, która będzie pomocna w przygotowaniu się do spowiedzi.
W środę o godz. 8.30 będzie odprawiona Msza święta dla chorych i starszych.
SPOWIEDŹ będzie w następującym porządku: do południa od godz. 9.00 do 12.00 z przerwą od godz. 10.30 do 11.00. Po południu od godz. 14.30 do 17.00
z przerwą od godz. 15.45 do 16.15. Po godz. 17.00
w czasie Mszy świętej będzie można także przystąpić do spowiedzi.


4. Kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej i trzeciej Gimnazjum, zapraszamy w piątek razem z rodzicami na Mszę świętą popołudniową. Po Mszy świętej kandydatom wręczymy modlitewniki.


5. W przyszłą niedzielę prosimy przynieść świece do kościoła. W czasie każdej Mszy świętej je pobłogosławimy. Pobłogosławiona świeca na wigilijnym stole będzie symbolem naszej miłości i pomocy okazanej potrzebującym. Również w przyszłą niedzielę przynieśmy do kościoła opłatki, które otrzymaliśmy od Pana Organisty. Opłatki również pobłogosławimy.
Zabrane Torby Miłosierdzia, wypełnione darami można złożyć w środę i czwartek w zakrystii. Dary mogą złożyć również Ci, dla których zabrakło Toreb Miłosierdzia. Te dary otrzymają potrzebujący z naszej wspólnoty przed świętami. Już dzisiaj składamy słowa podziękowania dla wszystkich ofiarodawców, za dar serca na rzecz potrzebujących.


6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w następującym porządku: ks. Proboszcz
w czwartek od godz. 8.15, ks. Mariusz w sobotę od godz. 8.00. Chorych, których nie odwiedzamy w każdym miesiącu należy zgłosić.


7. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatków wigilijnych. Za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary składa serdeczne „Bóg zapłać”.


8. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Grażyny Czarnik.


9. Bóg zapłać za sprzątane kościoła i złożoną ofiarę. Za ofiary złożone w grudniu przez sprzątających, zostały kupione dwa ornaty koloru różowego. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 103/1, 103/2, 103/3, 103/4, 103/5, 108, 109, 110.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
9.12.2018 – 2 Niedziela Adwentu

1. W drugą niedzielę Adwentu wychodząc z kościoła ofiarami do puszek wspieramy działalność Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. „Bóg zapłać” za dar serca i hojność ofiar.


2. W tym tygodniu w czwartek wypada wspomnienie liturgiczne świętej Łucji, w piątek świętego Jana od Krzyża.


3. W czwartek 13 grudnia wypada kolejna rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Polecajmy w naszych modlitwach tych, którzy walcząc o wolność
i sprawiedliwe prawa oddali wtedy swoje życie.


4. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin. Trudnej codzienności naszych rodzin, niech towarzyszy modlitwa, ta wspólnotowa i poszczególnych rodzin naszej rodziny parafialnej.


5. W przyszłą niedzielę 16 grudnia rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przygotowująca nas do Bożego Narodzenia.


6. Przyszła, trzecia niedziela Adwentu, nazywana GAUDETE – jest niedzielą radości. Wtedy kończy się pierwsza część Adwentu, w której przeżywaliśmy przygotowanie do powtórnego przyjścia Chrystusa. Od 17 do 24 grudnia liturgia będzie nastawiona na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia.


7. Zachęcamy do nabycia adwentowych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym. W ostatnią niedzielę Adwentu przyniesiemy świece do kościoła i w czasie każdej Mszy świętej je pobłogosławimy. Pobłogosławiona świeca na wigilijnym stole będzie symbolem naszej miłości
i pomocy okazanej potrzebującym. Świece można nabyć w zakrystii.


8. Bóg zapłać za sprzątane kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny
z numerów: 382, 382a, 383, 385, 386, 390, 395, 396, 398


9. W przyszłą niedzielę na Sumie uroczyste przyjęcie do grona ministrantów kandydatów, którzy pragną pełnić tę zaszczytną posługę.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
2.12.2018 – 1 Niedziela Adwentu

1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny, którego hasło brzmi: „W mocy Bożego Ducha”. Adwent to czas pobożnego przygotowania do narodzin Zbawiciela. Wzorem adwentowego oczekiwania na Zbawiciela jest Maryja. Ku Jej czci w dni powszednie Adwentu odprawiana jest Msza święta nazywana Roratami, w czasie której obok ołtarza zapalana jest dodatkowa świeca zwana Roratką.
RORATY od poniedziałku rano o godz. 7.00. Przed Roratami o godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Msza święta Adwentowa dla dzieci z procesją z lampionami będzie o godz. 17.00. Dzieci, które będą uczestniczyć w tej Mszy świętej, każdego dnia przyniosą jedną słomkę sianka i złożą przy adwentowej dekoracji. Tym siankiem będzie później wyścielony żłóbek Pana Jezusa.


2. W tym tygodniu w czwartek w liturgii wspominamy św. Mikołaja, w piątek świętego Ambrożego.


3. W czwartek 6 grudnia po Mszy świętej popołudniowej w kościele św. Mikołaj grzecznym dzieciom oraz należącym do KSM-u, ministrantom i scholi będzie rozdawał prezenty.


4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek po mszy świętej popołudniowej Godzina Święta. W piątek spowiedź rano i po południu pół godziny przed Mszą i w czasie Mszy świętych. Po Mszy świętej popołudniowej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Od godz. 8.30 ks. proboszcz odwiedzi chorych.


5. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Msze święte będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 17.00.
W związku z Godziną Łaski dla całego świata, kto będzie mógł i miał takie pragnienie zapraszamy na Mszę świętą o godz.11.30 i po Mszy świętej na modlitwę do godz. 13, aby spełnić życzenie Matki Najświętszej.


6. 8 grudnia na Mszę świętą popołudniową zapraszamy dzieci z klas trzecich i ich rodziców. Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej otrzymają medaliki komunijne.


7. Caritas jak co roku w czasie adwentu, rozprowadza świece adwentowe na stół wigilijny. Świece te pobłogosławimy w czwartą niedzielę Adwentu. Za małe świece ofiara 5 złotych, duże świece
12 złotych. Dochód z rozprowadzanych świec przeznaczony jest na pomoc dla potrzebujących dzieci. Świece można nabyć od dzisiaj w zakrystii.
Caritas zachęca nas także do podjęcia akcji po hasłem „Torba Miłosierdzia”. Na stoliku za ławkami są wyłożone specjalne torby. Każdy, kto pragnie pomóc potrzebującym z naszej parafii, może zabrać tę torbę i z ofiarowanymi darami przynieść do kościoła w ostatnim tygodniu Adwentu.


8. Za tydzień druga niedziela Adwentu. Od wielu lat tradycyjnie w drugą niedzielę Adwentu przeprowadzana jest zbiórka do puszek, której celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji
i Azji Środkowej. Za dar serca i hojność ofiar składamy podziękowanie: „Bóg zapłać”.


9. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół oraz za złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 360, 376, 377, 377a, 378, 439, 440.


10. W tym roku o przygotowanie szopki bożonarodzeniowej i dekoracji na święta, prosimy rodziny mieszkające po stronie kościoła – od kościoła do Stelmetu.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
25.11.2018 – 34 Niedziela Zwykła

1. 34 Niedziela Roku to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.


2. W tym tygodniu w piątek święto świętego Andrzeja Apostoła.


3. W środę 28 listopada o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza święta o świętym Charbelu. Po Mszy świętej nabożeństwo ku czci świętego, w czasie którego przez Jego wstawiennictwo, będziemy wypraszać potrzebne nam łaski. Przed Mszą świętą można składać podziękowania i prośby do świętego Charbela, które będą polecane w czasie nabożeństwa. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii świętego.


4. W piątek na Mszę świętą popołudniową i nabożeństwo, zapraszamy kandydatów do bierzmowania
z klasy ósmej i trzeciej gimnazjum wraz z rodzicami, na modlitewne spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.


5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca i nabożeństwo Pierwszych Sobót ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O 16.30 różaniec wynagradzający, o godz. 17.00 Msza święta i po Mszy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi z piętnastominutowym rozważaniem tajemnicy różańca.
Spowiedź w sobotę pół godziny przed Mszą rano i południu i w czasie Mszy świętych.


6. W przyszłą niedzielę wypada pierwsza niedziela Adwentu. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne, zamiast jesiennej zbiórki płodów rolnych.


7. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały. W sobotę sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 372, 373, 377b, 381, 388a.


8. Caritas jak co roku w czasie adwentu, rozprowadza świece na stół wigilijny. Świece te pobłogosławimy
w czwartą niedzielę Adwentu. Za małe świece ofiara 5 złotych, duże świece 12 złotych. Dochód
z rozprowadzanych świec przeznaczony jest na pomoc dla potrzebujących dzieci. Świece można nabyć od przyszłej niedzieli dzisiaj w zakrystii.


9. W pierwszą sobotę od godz. 9.30 z posługą sakramentalną chorych odwiedzi tylko ks. Mariusz. Chorzy odwiedzani przez ks. proboszcza będą odwiedzeni w przyszłym tygodniu w pierwszy piątek miesiąca.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
18.11.2018 – 33 Niedziela Zwykła

1. W 33 Niedzielę Zwykłą obchodzimy Drugi Światowy Dzień Ubogich.


2. W tym tygodniu we wtorek wspomnienie liturgiczne świętego Rafała Kalinowskiego, w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w czwartek wspomnienie świętej Cecylii, patronki Muzyki Liturgicznej
i kościelnych zespołów śpiewaczych, w sobotę świętego Andrzeja Dunc-Lac i Towarzyszy męczenników.


3. W czwartek, wzywając wstawiennictwa świętej Cecylii w czasie Mszy świętej popołudniowej modlić się będziemy, w intencji naszego Chóru „CANTAMUS” i Dyrygenta o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.


4. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.


5. W tym tygodniu modlitwa za zmarłych polecanych w Wypominkach codziennie po Mszy świętej porannej
i popołudniowej.


6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej popołudniowej kolejne spotkanie z egzorcystą naszej diecezji i naszym rodakiem – ks. Janem Gierlakiem. Zapraszamy.


7. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały kościół oraz sprzątały otoczenie naszego kościoła.
W sobotę sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 354a, 355, 355a, 356, 357, 360.


8. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Dziękowaliśmy Bogu za dar wolności Ojczyzny w czasie Mszy świętej i Modlitewno – Patriotycznego spotkania. Bóg zapłać za wspólną modlitwę za dar wolności tym, którzy przygotowali to wydarzenie: chórowi „Cantamus” pod batutą Pana Organisty; młodzieży, która pod kierunkiem pani Barbary Pilarz recytowała Ojczyźnianą poezję i wszystkim uczestnikom. Podziękowanie również za wystawienie pocztów sztandarowych Druhów Strażaków.


9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
11.11.2018 – 32 Niedziela Zwykła

1. W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości, dzisiaj o godz. 15.30 zostały odprawione Nieszpory Żałobne za poległych, walczących o wolność Ojczyzny; po nieszporach była odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej Modlitewno – Patriotyczne Dziękczynienie za odzyskanie niepodległości, z poetycką refleksją o Ojczyźnie, przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Pstrągowej pod kierunkiem Pani Barbary Pilarz i koncertem Pieśni Patriotycznych w wykonaniu naszego chóru pod batutą Pana Pawła Łąckiego. Serdecznie zapraszamy.


2. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętego Jozafata Koncewicza, we wtorek świętych Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna, w sobotę świętej Elżbiety Węgierskiej.


3. W tym tygodniu Różaniec Wypominkowy codziennie po Mszy świętej popołudniowej.


4. W przyszłą niedzielę 18 listopada obchodzić będzie Drugi Światowy Dzień Ubogich.


5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały kościół w minionym tygodniu. W sobotę sprzątania kościoła i otoczenia kościoła prosimy rodziny z numerów: 342, 343, 403, 405, 345, 346. 421, 347, 348, 353, 352, 351.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
4.11.2018 – 31 Niedziela Zwykła

1. W miesiącu listopadzie kierujemy nasze myśli ku tym, którzy przekroczyli próg wieczności. Dlatego więcej czasu poświęcamy modlitwie za naszych zmarłych. W niedziele listopada po południu o godz. 15.30 Nieszpory Żałobne za zmarłych polecanych w Wypominkach i po nieszporach Msza święta.
W tym tygodniu Różaniec Wypominkowy codziennie po Mszy świętej popołudniowej z wyjątkiem czwartku. Po Mszy świętej porannej również modlitwy za zmarłych polecanych w Wypominkach.


2. W tym tygodniu w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę wspomnienie liturgiczne świętego Leona Wielkiego.


3. W czwartek 8 listopada kolejne spotkanie modlitewne z O. Józefem z modlitwą wstawienniczą
o uwolnienie i uzdrowienie
. O godz. 17.00 nabożeństwo Eucharystyczne. Po nabożeństwie Msza święta
i modlitwa z włożeniem rąk. Prośba do Druhów Strażaków o zabezpieczenie porządku na parkingach i pomoc w czasie modlitwy z włożeniem rąk.


4. Niedziela 11 listopada dla nas Polaków będzie dniem szczególnym – 100 rocznicą odzyskania niepodległości, po 123 latach od rozbiorów Rzeczypospolitej. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu naszą Ojczyznę i tych wszystkich, którzy oddali życie w jej obronie. Niech nie zabraknie również modlitwy w intencji sprawujących władzę, aby mądrze i uczciwie służyli dobru społeczeństwa. Dla niszczących dobre imię naszej Ojczyzny w kraju i w salonach europejskich prośmy o opamiętanie.


5. W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości, w przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 15.30 zostaną odprawione Nieszpory Żałobne za poległych, walczących o wolność Ojczyzny, następnie będzie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej Modlitewno – Patriotyczne Dziękczynienie za odzyskanie niepodległości, z poetycką refleksją o Ojczyźnie, przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Pstrągowej i koncertem Pieśni Patriotycznych
w wykonaniu Chóru „Cantamus”. Serdecznie zapraszamy.


6. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 336, 338, 339, 340, 400a, 402.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
28.10.2018 – 30 Niedziela Zwykła

1. W ostatnią niedzielę października przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest okazją, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji prześladowców. Dzisiaj modlitwą ogarniamy prześladowanych chrześcijan w Pakistanie.


2. W czwartek – 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa Msze święte jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 14.00 Msza święta w kościele, po Mszy procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych przy pięciu stacjach. Po procesji pobłogosławimy nowe groby. Mszy świętej o godz. 15.30 w kościele nie będzie.
Pamiętajmy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy świętej
i uwielbienia Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu. Święci są dla nas wzorem jak żyć, by osiągnąć chwałę nieba.


3. W piątek – 2 listopada Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Polecamy w tym dniu Miłosierdziu Boga wszystkich naszych zmarłych. Każdy kapłan może odprawić 2 listopada trzy Msze święte: pierwsza w intencji ofiarowanej przez wiernych, druga w intencji wszystkich wiernych zmarłych
i trzecia wg intencji Ojca Świętego
.
W Dzień Zaduszny Msze święte będą odprawione o godz. 7.00, 8.00 i po południu o godz. 17.00. Po Mszy świętej o godz. 8.00 i 17.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.


4. W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny
i ofiarować go za zmarłych. Konieczne warunki zyskania odpustu to przystąpienie do spowiedzi i Komunii świętej, pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy w intencji podanej przez Ojca Świętego.
Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu, a w pozostałe dni listopada można zyskać odpust cząstkowy. Odpusty te można zyskać, gdy nawiedzimy cmentarz i tam pomodlimy się za zmarłych. Pozostałe warunki to spowiedź, Komunia święta, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencji podanej przez Ojca Świętego.
Okazja do spowiedzi od dzisiaj codziennie pół godziny przed Mszą świętą rano i po południu i w czasie Mszy świętych. Informacja o odpustach jest także na odwrocie kartki na wypominki listopadowe.


5. Na stoliku za ławkami są wyłożone są koperty i kartki wspominkowe. W każdej kopercie jest jedna kartka na wypominki listopadowe. Obok są kartki na wypominki listopadowe w kolorze niebieskim i na całoroczne w kolorze fioletowym. Każdy może dobrać sobie tyle i takich kartek, ile będzie potrzeba do wpisania imion swoich zmarłych. Wypominki składamy w zakrystii.


6. Obok dzwonnicy jest znak zakazujący zatrzymywania się i postoju po prawej stronie drogi prowadzącej do cmentarza. Prosimy dostosować się do tego znaku, aby nie utrudniać dojazdu do cmentarza i nie narazić się na mandat, ponieważ policja będzie patrolować drogi prowadzące do cmentarzy, także naszego.


7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź
w piątek pół godziny przed Mszą rano i południu i w czasie Mszy świętych.
W piątek, ponieważ po Mszy świętej popołudniowej będzie procesja żałobna na cmentarz, Litanię i Akt oddania Sercu Bożemu odmówimy po Mszy świętej przed procesją.
W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót. O 16.30 różaniec wynagradzający, Msza święta i po Mszy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi z piętnastominutowym rozważaniem tajemnicy różańca.


8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w następującym porządku: ksiądz proboszcz w piątek od godz. 9.30, ksiądz Mariusz w sobotę od godz. 9.30.


9. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Bóg zapłać nowożeńcom za wystrój kościoła. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 428, 438, 437, 436, 435, 432, 431.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
21.10.2018 – 29 Niedziela Zwykła

1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: ”Pełni Ducha i posłani”. Przez cały tydzień w czasie Mszy świętych i nabożeństw różańcowych, będziemy polecać intencje misyjne Kościoła. W szczególny sposób obejmiemy modlitwą misjonarzy z naszej diecezji. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na misje.


2. W poniedziałek 22 października wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II, w środę bł. Jana Balickiego, kapłana pochodzącego z Rzeszowa.


3. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Dziękować będziemy za dar świątyni. Modlić się będziemy, aby nasz parafialny Wieczernik był znakiem obecności Boga wśród nas. Przykazanie kościelne przypomina nam, aby „troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła”. Ta troska to nasza dbałość o wygląd naszego kościoła, jego otoczenia, o czystość w świątyni i wokół niej. Niech więc ta uroczystość, wyczuli nas na konieczność składania ofiar na cele związane z utrzymaniem i upiększaniem kościoła i jego otoczenia. Przy tej okazji składamy podziękowanie dla wszystkich, którzy składają ofiary
i te niedzielne i na inwestycje – oraz sprzątającym i dekorującym kościół każdego tygodnia.


4. Zgodnie z dekretem Biskupa rzeszowskiego, każda parafia naszej diecezji powinna przekazać składkę
z jednej niedzieli na budowę nowych kościołów. Wszystkie parafie naszego dekanatu wspierają budowę kościoła na osiedlu w Strzyżowie. W związku z tym w przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Proboszcz
z parafii świętego JS Pelczara w Strzyżowie i zbierze składkę budowę kościoła.


5. W sobotę 27 października w naszej parafii będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego. Zużyte sprzęty można składać na parkingu poniżej kościoła od rana do godz. 12.00. Dochód z zebranego sprzętu przeznaczony będzie na zakup nowoczesnego sprzętu do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.


6. O zbiórce makulatury na studnię w Czadzie poinformujemy, gdy kontener zostanie przywieziony.


7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej popołudniowej nabożeństwo ku czci świętego Charbela, w czasie którego przez Jego wstawiennictwo, będziemy wypraszać potrzebne nam łaski. Przed Mszą świętą na ołtarzu Matki Bożej można składać podziękowania i prośby, które będą polecane w czasie nabożeństwa. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii świętego.


8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy do zatroszczenia się o groby naszych bliskich i do modlitwy w intencji zmarłych.
W przyszłą niedzielę na stoliku za ławkami będą wyłożone koperty i kartki wspominkowe na wypominki listopadowe i całoroczne.


9. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały kościół w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 425, 419, 418, 411, 409.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
14.10.2018 – 28 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek świętej Jadwigi Śląskiej, w środę świętego Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek święto świętego Łukasza Ewangelisty, w sobotę wspomnienie świętego Jana Kantego, patrona nauczycieli i wychowawców młodzieży. Ponieważ święty Jan Kanty jest patronem nauczycieli i wychowawców, w sobotę na Mszę świętą popołudniową zapraszamy nauczycieli aktualnie pracujących i emerytów. W ich intencji będzie odprawiona Msza święta o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w ich wychowawczym trudzie, a dla zmarłych nauczycieli będziemy wypraszać miłosierdzie Boże.


2. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta i Caritas Diecezji Rzeszowskiej zwraca się do nas z prośbą o zorganizowanie zbiórki płodów rolnych na potrzeby kuchni Albertyńskiej. Do tego czasu płody rolne na potrzeby Towarzystwa zbierały parafie w okolicach Rzeszowa. Ponieważ jest coraz mniej rolników w okolicach Rzeszowa, dlatego zwracają się do naszej parafii z prośbą o przeprowadzenie takiej zbiórki. W związku z tym taką zbiórkę przeprowadzimy w najbliższy czwartek 18 października. Bardzo prosimy, aby płody rolne dostarczyć na parking poniżej kościoła od rana do godz. 11.00.


3. 27 października będzie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego. Bliższe informacje będą podane w przyszłą niedzielę.


4. W naszej parafii będzie również przeprowadzona zbiórka makulatury. Będzie podstawiony specjalny kontener, do którego będziemy składać makulaturę. Za uzyskane w ten sposób środki przyczynimy się do budowy studni w Czadzie, gdzie pracują nasi misjonarze.


5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej popołudniowej kolejne spotkanie z egzorcystą naszej diecezji, naszym rodakiem ks. Janem Gierlakiem. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież na to spotkanie.


6. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. W związku z tym składka
w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na misje.


7. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 448, 447, 444, 442, 422, 420a.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
7.10.2018 – 27 Niedziela Zwykła

1. W pierwszą niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.


2. W tym tygodniu w sobotę wspomnienie liturgiczne bł. Honorata Koźmińskiego.


3. W sobotę 13 października wypada dzień imienin Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego – polecajmy Czcigodnego solenizanta w naszych modlitwach.


4. Przypominamy, że Nabożeństwo Różańcowe w niedziele jest o godz. 15.30 i po nabożeństwie Msza święta. Różaniec w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.


5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 820, 821, 457a, 456, 455, 452, 446.


6. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży.


7. We wtorek o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza święta pogrzebowa o spokój duszy śp. Wandy Ciosek.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
30.09.2018 – 26 Niedziela Zwykła

1. Składka z niedzieli 30 września, zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego w całości przeznaczona jest na rozbudowę ośrodka Caritas Diecezji Rzeszowskiej Myczkowcach.


2. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek świętych Aniołów Stróżów, w czwartek świętego Franciszka z Asyżu, w piątek świętej Faustyny Kowalskiej.


3. Od jutra Msza święta popołudniowa o godz. 17.00.


4. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś tak: „Różaniec – to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielekroć słowa, które Maryja Dziewica usłyszała od Archanioła i od swej krewnej Elżbiety. Na tle słów: „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa …. Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. Niech te słowa naszego Wielkiego Papieża, będą dla nas zachętą do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. Szczególne zaproszenie do udziału w nabożeństwach różańcowych kierujemy do dzieci i młodzieży.
W niedziele Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.30 i po nabożeństwie Msza święta. Różaniec w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej.


5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy piątek spowiedź rano pół godziny przed Mszą świętą, po południu od godz.16.00 i w czasie Mszy świętych rano i po południu. Litania do NSPJ i Akt poświęcenia Sercu Bożemu w czasie nabożeństwa Różańcowego.
W piątek na Mszę świętą popołudniową i nabożeństwo różańcowe, zapraszamy kandydatów bo bierzmowania z klasy ósmej i trzeciej gimnazjum wraz z rodzicami, na modlitewne spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
W sobotę kolejne nabożeństwo Pierwszych Sobót. Różaniec wynagradzający w czasie nabożeństwa różańcowego. Po różańcu rozważanie kolejnej tajemnicy różańcowej.


6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej popołudniowej o godz. 15.30, dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej otrzymają różańce. Na Mszę świętą i nabożeństwo zapraszamy dzieci z rodzicami
i prosimy, aby rodzice usiedli razem z dziećmi w pierwszych ławkach.


7. Odwiedziny chorych będą w następującym porządku: chorzy ks. Proboszcza w pierwszy piątek od godz. 8.30, i pozostali chorzy w sobotę od godz. 9.30.


8. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół, wokół kościoła w minionym tygodniu oraz za złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 809, 810, 811, 812, 814, 816.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
23.09.2018 – 25 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w czwartek wspomnienie liturgiczne świętego Wincentego A Paulo, w piątek świętego Wacława, w sobotę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.


2. W piątek 28 września o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta o świętym Charbelu. Po Mszy świętej nabożeństwo ku czci świętego Charbela, w czasie którego przez Jego wstawiennictwo, będziemy wypraszać potrzebne nam łaski. Przed Mszą świętą na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać podziękowania i prośby do świętego Charbela, które będą polecane w czasie nabożeństwa. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii świętego.


3. Zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego składka w przyszłą niedzielę w całości przeznaczona będzie na rozbudowę ośrodka Caritas Diecezji Rzeszowskiej Myczkowcach.


4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 282, 281, 280, 279, 277, 274, 272, 271, 270, 261, 399.
Przewidziane jest – jeśli dopisze pogoda sprzątanie wokół kościoła.

Możliwość komentowania jest wyłączona.