Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
2.05.2021 – 5 Niedziela Wielkanocy


1. W poniedziałek 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte będą jak w każdą niedzielę. Do południa o godz. 7.30, 9.00, Suma w intencji Ojczyzny o 11.00. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe i po nabożeństwie Msza święta.


2. Wczoraj rozpoczął się miesiąc maj i związane z nim nabożeństwa ku czci NMP. Wielu gromadzi się przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach, aby uczcić Matkę Bożą. Zachęcamy do uczestniczenia
w majówkach w naszym kościele.
W niedziele majówka o godz. 15.30, w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej.


3. We wtorek wspomnienie liturgiczne świętego Floriana, patrona Druhów Strażaków i ludzi niebezpiecznej pracy. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o tych, którzy często narażając swoje życie, ratują innych w czasie pożarów, powodzi, wypadków czy innych niebezpiecznych zdarzeń.


4. W czwartek wypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. W sobotę uroczystość świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.


5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek w czasie majówki modlitwa
o powołania do służby Bożej. W piątek spowiedź rano i po południu przed Mszą świętą. W czasie majówki Litania i Akt oddania Sercu Bożemu.


6. Wczoraj w dniu odpustu, dziękowaliśmy Panu Bogu za opiekę naszego patrona świętego Józefa nad naszą wspólnotą i za dar kapłaństwa naszych rodaków: ks. Stanisława Półchłopka i ks. Stanisława Ruszały. Wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości i dołączyli się do wspólnej modlitwy w czasie uroczystej liturgii, składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowanie dla służby liturgicznej i dla druhów Strażaków za wystawienie pocztów sztandarowych.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
25.04.2021 – 4 Niedziela Wielkanocy


1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Módlmy się, aby nie brakowało szafarzy sakramentów i głosicieli słowa Bożego. Polecajmy również kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej posługiwali i udzielali nam sakramentów.


2. W sobotę 1 maja święto patrona naszej Parafii świętego Józefa Robotnika – dzień odpustu. Msze święte będą odprawione jak w każdą niedzielę: o godz. 7.30, 9.00, Suma odpustowa o godz. 11.00 i po Sumie procesja eucharystyczna z dziękczynnym Ciebie Boga wysławiamy. Po południu o 15.30 majówka i Msza święta. Ponieważ w naszej parafii wypada uroczystość świętego Józefa, Msza popołudniowa będzie odprawiona według formularza z uroczystości świętego Józefa, dlatego uczestniczenie w tej Mszy nie spełnia obowiązku niedzielnego.
W środę rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością odpustową świętego Józefa Robotnika.
Przypominamy, że na uroczystości odpustowej najważniejsze nie są kramy, ale możliwość zyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za zmarłych albo za siebie. Aby zyskać odpust zupełny trzeba przystąpić do sakramentu pokuty, na czym powinno każdemu z nas najbardziej zależeć. Możliwość przystąpienia do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a od środy również w czasie Mszy popołudniowej.


3. Na Sumie odpustowej dziękować będziemy Panu Bogu za 50 lat kapłańskiego posługiwania naszych rodaków: ks. Stanisława Półchłopka i ks. Stanisława Ruszały. Polecajmy w naszych modlitwach Czcigodnych Jubilatów i prośmy o potrzebne łaski w ich dalszej kapłańskiej posłudze.


4. W sobotę 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedziele majówka o 15.30 i po nabożeństwie Msza święta. W dni powszednie majówka po Mszy świętej popołudniowej.
1 maja wypada również pierwsza sobota miesiąca. Kto obchodzi pierwsze soboty, cząstkę różańca odmówi indywidualnie, a czasie majówki będzie rozważanie tajemnicy różańcowej.


5. W poniedziałek po Mszy popołudniowej modlitwy za wstawiennictwem świętego Zygmunta Gorazdowskiego, we wtorek nowenna ku czci świętego Charbela.


6. W przyszłą niedzielę wypada dzień flagi – nie zapomnijmy o wywieszeniu narodowych barw na naszych domach.


7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W piątek do sprzątania kościoła i wokół kościoła prosimy rodziny z numerów: 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 17a, 18. (Godzina sprzątania do uzgodnienia).


8. Przypominamy o podstawionym kontenerze na makulaturę.


9. Zostały przekazane kolejne intencje z pogrzebów do odprawienia poza parafią: Gregoriankę za śp. Henryka Złotek od 15 maja – odprawi ks. Krzysztof Tyburowski w Irlandii, Gregoriankę za śp. Kazimierę Głowacką od 1 czerwca i Gregoriankę za śp. Zbigniewa Pazdan od 1 lipca odprawi ks. Ignacy Stawarz.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
18.04.2021 – 3 Niedziela Wielkanocy


1. W 3 Niedzielę Wielkanocy w Kościele w Polsce po raz 13 przeżywamy Niedzielę Biblijną. Od dzisiejszej niedzieli 18 kwietnia 2021 r. wejdziemy w 13 Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
W Niedzielę Biblijną wypada Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Marka. Zachęcamy wszystkie rodziny do wspólnego czytania w tych dniach Pisma Świętego, szczególnie Ewangelii według świętego Marka. Pomoc w przeżywaniu Tygodnia Biblijnego można naleźć na stronie internetowej parafii, gdzie podany jest link: https://www.tvp.info/53347224/narodowe-czytanie-pisma-swietego


2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje.


3. W piątek wypada Uroczystość świętego Wojciecha, Patrona Polski. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.


5. Bóg zapłać z sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny
z numerów: 2, 2a, 3, 4, 5, 6, 7
.


6. Na parkingu poniżej kościoła jest podstawiony kontener na makulaturę. Zachęcamy do składania makulatury, ponieważ część dochodu z jej sprzedaży przeznaczona jest na budowy studni w krajach misyjnych.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
11.04.2021 – 2 Niedziela Wielkanocy
Święto Miłosierdzia Bożego


1. Druga Niedziela Wielkanocna to Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, którego hasło brzmi: Jesteśmy wezwani do miłosierdzia. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
W naszych modlitwach w Tygodniu Miłosierdzia pamiętajmy o tych, którzy niosą pomoc potrzebującym, szczególnie o pracownikach Caritas, wolontariuszach i członkach Parafialnych Zespołów Caritas.


2. W przyszłą niedzielę będzie obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna 13 Tydzień Biblijny. Motywem przewodnim Tygodnia Biblijnego są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Jest to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Może warto w ciągu Tygodnia Biblijnego przeczytać każdego dnia przynajmniej jeden rozdział Pisma Świętego.


3. Bóg zapłać z sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny
z numerów: 719, 675, 676, 679, 681, 680, 682
.


4. Msze święte gregoriańskie za śp. Mariana Tobiasza są odprawiane od 6 kwietnia w Rzeszowie przez ks. Jana Młynarczyka.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
5.04.2021 – Poniedziałek Wielkanocny


1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Instytut Teologiczny w Rzeszowie.


2. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ wypada on
w oktawie Wielkanocy.


3. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego i święto patronalne Caritas. Składka przeznaczona będzie na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Ci, którzy składali jałmużnę do skarbonek wielkopostnych, złożą ją w najbliższą niedzielę jako dar ofiarny.


4. Dziękujemy ofiarodawcom za złożone dary i ofiary za chleb miłości dla potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Podziękowanie dla Pań z Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie chlebów i paczek świątecznych.


5. Przeżyliśmy po raz kolejny w naszym życiu, tym razem z ograniczeniami, święte Trzy Dni Paschalne
i Uroczystość Zmartwychwstania. Bóg zapłać wszystkim za udział w uroczystej liturgii Triduum Paschalnego
i Niedzieli Zmartwychwstania. Szczególne podziękowanie dla tych, którzy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę indywidualnie przybyli na adorację w Ciemnicy i Bożym Grobie.
Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu.
Podziękowanie również dla tych, którzy zaprojektowali i wykonali w tym roku Ciemnicę i Boży Grób. Dzięki coraz to nowym pomysłom i wykonaniu, nie ma monotonii w urządzaniu Ciemnicy i Bożego Grobu w naszej parafii, co było doceniane i podkreślane przez uczestniczących z innych parafii w liturgii Paschalnej w naszym kościele.
Księdzu Zdzisławowi dziękujemy za pomoc w przedświątecznej spowiedzi.
Podziękowanie także dla Liturgicznej Służby Ołtarza za przygotowanie i posługę w liturgii Wielkiego Tygodnia
i Niedzieli Zmartwychwstania oraz za adorację w Ciemnicy i Bożym Grobie. Za przygotowanie LSO do tej posługi dziękuję księdzu Mariuszowi, który poświęcił wiele czasu, aby celebracje tych szczególnych dni, były pełne powagi, pokazywały świętość liturgii i umacniały naszą wiarę. Druhom Strażakom za udział w procesji Rezurekcyjnej z pocztami sztandarowymi.


6. Bóg zapłać z sprzątanie kościoła, wokół kościoła w Wielkim Tygodniu i złożone ofiary. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny z numerów: 687, 690, 692, 712, 714, 715, 716, 717, 718.


7. Od jutra Msza święta popołudniowa w dni powszednie o godz. 18.00.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
28.03.2021 – 6 Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa


1. Niedziela Palmowa, którą dzisiaj przeżywamy rozpoczyna Wielki Tydzień.
Do południa Msze święte jak w każdą niedzielę. Na Sumie poświęcenie palm. Po południu o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i Msza święta.


2. Liturgia Wielkiego Poniedziałku, Wtorku i Środy ukazuje nam Chrystusa – cierpiącego Sługę, który dobrowolnie składa w ofierze swoje życie, aby wejść razem z nami do chwały Ojca.


3. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze święte będą o godz. 7.00 i 17.00.


4. Według rozporządzeń władz państwowych, od 27 marca w naszym kościele jednocześnie może przebywać 30 osób, nie wliczając celebransów, służby kościelnej i asysty. Na zewnątrz kościoła nie ma ograniczeń – konieczne jest tylko zachowanie dystansu. Jest to sytuacja wyjątkowa, dlatego zachęcamy do gromadzenia się także na liturgii wokół naszej świątyni, zarówno dzisiaj i w czasie uroczystości paschalnych.


5. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty, aby święta przeżyć w pojednaniu z Bogiem. Spowiadać będziemy dzisiaj w czasie Mszy świętych i codziennie pół godziny przed Mszą świętą rano i po południu, a po południu także w czasie Mszy świętych. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiadać będziemy również pół godziny przed rozpoczęciem liturgii i jeśli będzie taka potrzeba, to również po jej zakończeniu.


6. Wielki Czwartek.
O godz. 18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej i po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
W Wielki Czwartek w czasie Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej pobłogosławimy chleb, nazywany chlebem miłości, który można będzie zabrać na stół wielkanocny. Z racji przyjęcia chleba można złożyć dobrowolną ofiarę. Ofiara będzie przeznaczona na paczki świąteczne dla potrzebujących. Przyjęcie tego chleba jest wyrazem naszej troski o potrzebujących i tego, że jako wspólnota wierzących jesteśmy złączeni w miłości jak rodzina. Po zakończeniu liturgii adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00.


7. Wielki Piątek.
Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, która składa się liturgii słowa, modlitwy powszechnej, adoracji krzyża i Komunii świętej. Po zakończeniu obrzędów przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Po zakończeniu liturgii adoracja w Bożego Grobu do godz. 22.00.


8. Wielka Sobota.
Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 8.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Bardzo gorąco zachęcamy, aby w obecnej sytuacji zastosować się do obwiązujących ograniczeń. Dlatego proponujemy, aby podzielić święcenie pokarmów na rejony:
Godz. 9.00 – Pstrągowa Dolna i strona południowa.
10.00 – Środek, Skrzynówki i Pyrówki.
11.00 – Pstrągowa Górna i Smykówki.
12.00 – Budzisz, Kłapacz, Freniszówki i Pańskie Pola.
13.00 – Strachociny i Rędziny.
14.00 – Granice i Brzezie.
W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia wody i soli jak w latach przed epidemią. Zachęcamy, aby każdy przyniósł ze sobą wodę i sól, które poświęcimy przed błogosławieństwem pokarmów.
O godz. 19.00 początek Liturgii Wigilii Paschalnej, która składa się z obrzędu poświęcenia ognia i Paschału, Orędzia Wielkanocnego, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej i Mszy świętej Wigilii Wielkanocnej. Na uroczystą liturgię w Wielką Sobotę przynosimy paschałki. Po zakończeniu liturgii adoracji nie będzie.


9. Niedziela Zmartwychwstania – procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 i Msza święta. Pozostałe Msze święte o godz. 9.00, 11.00 i 15.30.


10. Poniedziałek Wielkanocny – porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.


11. Bóg zapłać z sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W środę do sprzątania kościoła i wokół kościoła na godz. 18.00 prosimy rodziny z numerów: 799, 798,797, 795, 794, 793, 792, 783, 788, 787, 781, 784.
W sobotę na godz. 21.30 prosimy rodziny z numerów: 698, 699, 695, 696, 696A, 697
.


12. W Wielkim Tygodniu wypada w tym roku pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Kto nie przyjmie Komunii świętej w piątek ze względu na ograniczenia epidemiczne nie przerywa obchodu pierwszych piątków.


13. Dary dla potrzebujących można składać do wtorku włącznie.


14. Informacje dotyczące liturgii Wielkiego Tygodnia, będzie można odebrać od ministrantów wchodząc
z kościoła. Bardzo prosimy, aby zabrać je i przekazać tym, o których wiemy, że nie będą dzisiaj w kościele.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
21.03.2021 – 5 Niedziela Wielkiego Postu


1. Dzisiejsza niedziela dawniej nazywana była niedzielą Męki Pańskiej. Liturgia słowa od dzisiaj, będzie koncentrowała się na Męce Chrystusa, a w czasie Mszy świętych będziemy już śpiewać pieśni o Męce Pańskiej. W piątą niedzielę Wielkiego Postu zwyczajowo w kościołach zasłaniamy krzyże. Zwyczaj ten ma początek w XIII wieku. Zasłona przysłaniająca krzyż jest symbolem żalu i pokuty, jakim grzesznik oddać się powinien, aby mu wolno było znowu podnieść oczy na majestat Boski, którego oblicze nieprawościami swymi sobie przysłonił.
Dzisiejsza składka przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i Ciemnicy.


2. Od poniedziałku można składać w zakrystii dary, które będą przekazane potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej przed świętami. Ze stolika za ławkami można zabrać na dary Torby Miłosierdzia.


3. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Módlmy się
o poszanowanie każdego życia ludzkiego. Po Mszy świętej popołudniowej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polecajmy również w tym dniu w modlitwach naszą diecezję w kolejną rocznicę jej utworzenia.


4. W czwartek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla uczniów szkoły podstawowej i po nabożeństwie Msza święta.


5. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i po nabożeństwie Msza święta. Po Mszy świętej Droga Krzyżowa dla młodzieży.


6. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne i paschałki.


7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 808, 807, 806, 805, 804, 802, 801, 800.


8. W związku z istniejącą sytuacją, nie będziemy urządzać całodniowej spowiedzi przed świętami, jak w latach poprzednich. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty, aby święta przeżyć godnie. Spowiadać będziemy od jutra rano pół godziny przed Mszą i po południu przed i w czasie Mszy. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie chwilę, a szczególnie na Wielki Tydzień. Święta bez pojednania z Bogiem to nie święta.


9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę od godz. 9.00 w następującym porządku: Pstrągowa Dolna, Strachociny, Środek, Góra, Budzisz i Brzezie. Chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki i soboty trzeba zgłosić.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
14.03.2021 – 4 Niedziela Wielkiego Postu


1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony: „Raduj się Jeruzalem”. Zewnętrznym symbolem tej wielkiej radości są szaty liturgiczne koloru różowego. Łączy on w sobie fioletowy kolor postu i umartwienia z białym kolorem wielkanocnej paschy, której celebrowanie już się przybliżyło. Powodem dzisiejszej radości jest wszechpotężna miłość Boga do nas, grzesznych dzieci, objawiona w Chrystusie, który przez swoją jedyną doskonałą ofiarę pojednał nas
z przebaczającym Bogiem Ojcem.


2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje.


3. W ramach obchodów Roku świętego Józefa, codziennie do 18 marca, po Mszy popołudniowej nowenna przed Uroczystością Świętego Józefa Oblubieńca Maryi.


4. W czwartek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla uczniów szkoły podstawowej i po nabożeństwie Msza święta.


5. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i po nabożeństwie Msza święta.


6. W piątek wypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej popołudniowej, z racji Roku Świętego Józefa uroczyste nabożeństwo ku czci świętego Józefa. Na Mszę
i nabożeństwo w szczególny sposób zapraszamy młodzież i wszystkich czcicieli naszego patrona. Będziemy prosić świętego Józefa o wstawiennictwo w naszych potrzebach, a szczególnie o ustanie epidemii. Drogi Krzyżowej po Mszy świętej nie będzie.


7. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne i paschałki.


8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 778, 779, 780, 774, 771.


9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i Ciemnicy.


10. W związku z tym, że nie będzie w tym roku rekolekcji w czasie Wielkiego Postu, zachęcamy do udziału
w Mszy świętej w dni powszednie, w czasie których są głoszone homilie, które pomogą nam owocnie przeżyć wielkopostny czas nawrócenia i pokuty, aby po jego zakończeniu radośnie świętować zmartwychwstanie Chrystusa.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
7.03.2021 – 3 Niedziela Wielkiego Postu


1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Po południu o godz. 15.30 Gorzkie Żale
i Msza święta.


2. W środę 10 marca – w ramach obchodów Roku Świętego Józefa – rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Świętego Józefa Oblubieńca Maryi.


3. W czwartek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla uczniów szkoły podstawowej i po nabożeństwie Msza święta.
W czwartek na Drogę Krzyżową i Mszę świętą dziękczynną, za dar sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, zapraszamy bierzmowanych z rodzicami. Po Mszy świętej nabożeństwo dziękczynne za łaski i dary Ducha Świętego, jakie spłynęły na bierzmowanych, ich rodziny i naszą wspólnotę parafialną.


4. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i po nabożeństwie Msza święta. Po Mszy świętej Droga Krzyżowa dla młodzieży uczącej się i pracującej. Młodzież zapraszamy również na Mszę na godz. 17.30.


5. Na stoliku za ławkami są jeszcze skarbonki wielkopostne CARITAS, do których rodziny mogą składać ofiary, jako wielkopostny dar dla potrzebujących z naszej diecezji. Są tam również kalendarze na bieżący rok
i czasopisma misyjne.
W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne i paschałki.


6. Bóg zapłać rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza dla parafii – lichtarz pod paschał i ornat, dar dla kapłanów z naszej diecezji pracujących na misjach.
Podziękowanie również dla rodzin sprzątających kościół za składane ofiary. Za złożoną do tego czasu ofiarę
w Wielkim Poście, została pozłocona puszka na komunikanty.


7. Podziękowanie dla rodziców bierzmowanych, za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania
w sobotę prosimy rodziny z poprzedniego tygodnia.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
28.02.2021 – 2 Niedziela Wielkiego Postu


1. W środę zmarł nas rodak ks. Czesław Zimiński, który pełnił kapłańską posługę w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Msza święta pogrzebowa o spokój duszy ks. Czesława będzie odprawiona we wtorek 2 marca
o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Kozielicach, którego budowniczym był ks. Czesław.
W naszej parafii Msza święta o spokój duszy ks. Czesława będzie odprawiona we wtorek o godz. 17.00.


2. Dzisiaj w drugą Niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy Dzień modlitwy, Postu i Solidarności
z Misjonarzami
. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek wspomagająca Misyjne dzieło Pomocy Ad Gentes.
Po południu o godz. 15.30 Gorzkie Żale i Msza święta.


3. W środę w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, na Mszę świętą popołudniową i nabożeństwo do Ducha Świętego, zapraszamy kandydatów do bierzmowania z rodzicami. Będziemy modlić się do Ducha Świętego o potrzebne łaski dla kandydatów i ich rodziców.


4. W czwartek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla uczniów szkoły podstawowej i po nabożeństwie Msza święta.


5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej popołudniowej Godzina Święta.
W pierwszy piątek spowiedź przed i w czasie każdej Mszy świętej W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i po nabożeństwie Msza święta. Po Mszy świętej Droga Krzyżowa dla młodzieży. Młodzież zapraszamy na Mszę na godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w tej Mszy świętej i nabożeństwie także młodzież pracującą.


6. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót. O godz. 16.30 Różaniec wynagradzający, po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie tajemnicy różańcowej.


7. Również w sobotę 6 marca w kościele parafialnym w Niebylcu o godz. 11 nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, ich rodziców i świadków bierzmowania będzie w pierwszy piątek w ramach spowiedzi pierwszo piątkowej.


8. Na stoliku za ławkami są wyłożone skarbonki wielkopostne CARITAS, do których rodziny mogą składać ofiary, jako wielkopostny dar dla potrzebujących z naszej diecezji. W zakrystii można już nabyć baranki wielkanocne i paschałki.


9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 767, 769, 770, 775, 776, 777.


10. Jak w roku ubiegłym, w związku z epidemią, rekolekcje wielkopostne, parafialne i szkolne nie będą organizowane. Aby jednak przygotować się jak najlepiej do świętowania Zmartwychwstania, zachęcamy do udziału w Mszy świętej w dni powszednie, w czasie których będą głoszone homilie, które pomogą nam owocnie przeżyć wielkopostny czas nawrócenia i pokuty, aby po jego zakończeniu radośnie świętować zmartwychwstanie Chrystusa.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
21.02.2021 – 1 Niedziela Wielkiego Postu


1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 i po nich Msza święta.


2. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w Mszy świętej w dni powszednie i w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej. Nie żałujmy na nie czasu. Tak wiele cennego czasu marnujemy, a tak mało poświęcamy go na modlitwę i sprawy dotyczące naszego zbawienia. Niech udział
w nabożeństwach pasyjnych będzie wyrazem naszej wiary w zbawczą moc Męki Chrystusa.


3. W czwartek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla uczniów szkoły podstawowej i po nabożeństwie Msza święta.
W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i po nabożeństwie Msza święta. Po Mszy świętej Droga Krzyżowa dla młodzieży. Młodzież zapraszamy na Mszę na godz. 17.30.
Zapraszamy do udziału w tej Mszy świętej i nabożeństwie także młodzież pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.


4. W piątek na Mszę popołudniową zapraszamy kandydatów do bierzmowania. W ich intencji będzie odprawiona Msza święta, aby godnie i owocnie przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, a dla ich rodziców prosić będziemy o potrzebne łaski w wypełnianiu obowiązków rodzicielskich.


5. W czwartek 25 lutego po Mszy świętej popołudniowej modlitwy przez wstawiennictwo świętego Zygmunta Gorazdowskiego. W sobotę 27 lutego po Mszy świętej popołudniowej miesięczna nowenna ku czci świętego Charbela.


6. W przyszłą – drugą Niedzielę Wielkiego Postu, przeżywać będziemy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek wspomagająca Misyjne dzieło Pomocy Ad Gentes.


7. Caritas zachęca do odpisania 1% podatku na pomoc dla osób potrzebujących, podopiecznych Caritas. Informacja z numerem KRS jest na ulotce, którą można zabrać ze stolika za ławkami.


8. Ze stolika za ławkami można zabrać miesięcznik Apostolstwo Chorych.


9. Na stoliku są również wyłożone koperty z deklaracjami abstynenckimi. Kto chciałby podjąć abstynencję od alkoholu na czas Wielkiego Postu, trzeba tę deklarację podpisać, jedną część zostawić dla siebie, drugą złożyć w zaklejonej kopercie na ołtarzu Matki Bożej. Wszyscy składający taką deklarację będą wpisani do parafialnej Księgi Trzeźwości.


10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 749, 751, 752, 753, 755, 762.

(Do użytku wewnętrznego parafii)

Możliwość komentowania jest wyłączona.