Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
10.02.2019 – 5 Niedziela Zwykła

1. Jutro 11 lutego we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przeżywać będziemy XXVI Światowy Dzień Chorego. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich chorych, a szczególnie chorych i cierpiących
z naszej parafii. Dla chorych i starszych z naszej wspólnoty o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza święta. Po Mszy świętej nabożeństwo z błogosławieństwem eucharystycznym i udzieleniem Sakramentu Chorych chorym i tym, którzy są w podeszłym wieku. Przed Mszą świętą od godz. 9.30 okazja do spowiedzi. Bardzo prosimy rodziny, aby chorym i starszym, którzy mogą wziąć udział w Mszy świętej i nabożeństwie umożliwić przyjazd do kościoła.


2. W środę 13 lutego kolejne spotkanie modlitewne z O. Józefem Witko z modlitwą o uzdrowienie
i uwolnienie. O godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne i po nabożeństwie Msza święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Druhów Strażaków prosimy o posługę w czasie modlitwy z włożeniem rąk
i zabezpieczenie porządku na parkingach.


3. W czwartek święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.


4. W piątek po Mszy świętej popołudniowej nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.


5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny
z numerów: 256, 261, 265, 266a, 267, 268, 269.


6. Parafia Bystrzyca 15 i 16 lipca organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce
i do Świętej Lipki. Dla zainteresowanych informacja na tablicy ogłoszeń.


7. Na wybudowanie studni na misji w Czadzie, zebraliśmy do tego czasu 6 tys. złotych. Wybudowanie studni kosztuje około 9 tys. złotych. Potrzeba nam jeszcze 3 tys. złotych. Dlatego w przyszłą niedzielę wychodząc
z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
3.02.2019 – 4 Niedziela Zwykła

1. W związku ze wspomnieniem liturgicznym świętego Błażeja, po każdej Mszy świętej pobłogosławimy świece i udzielimy specjalnego błogosławieństwa, połączonego z prośbą o zachowanie od chorób gardła.


2. W tym tygodniu we wtorek 5 lutego wspomnienie liturgiczne świętej Agaty. Stara tradycja głosi, że w czasie wybuchu wulkanu Etna na Sycylii, w rok po śmierci Agaty mieszkańcy Katanii na Sycylii, zwrócili się o pomoc do swojej świętej rodaczki i zostali ocaleni. Na pamiątkę tego wydarzenia powstał zwyczaj błogosławienia
w tym dniu chleba jako znaku dobroci oraz wody jako pomocy chroniącej przed niebezpieczeństwem ognia.
W związku z tym po Mszy świętej rano i po południu pobłogosławimy chleb i wodę.
W piątek wspomnienie świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.


3. Czwartek w tym tygodniu to pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy świętej popołudniowej Godzina Święta.


4. W piątek na Mszę świętą popołudniową i nabożeństwo zapraszamy z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej i trzeciej gimnazjum. W czasie nabożeństwa kandydatom będą wręczone krzyże.


5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, rozebranie szopki i dekoracji świątecznych. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 240, 242, 243, 245, 246, 249, 254.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
27.01.2019 – 3 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek 28 stycznia wspomnienie liturgiczne świętego Tomasza z Akwinu,
w czwartek 31 stycznia świętego Jana Bosko.


2. W poniedziałek 28 stycznia o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza święta o świętym Charbelu. Po Mszy świętej nabożeństwo ku czci świętego Charbela, w czasie którego przez Jego wstawiennictwo, będziemy wypraszać potrzebne nam łaski. Przed Mszą świętą na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać podziękowania i prośby do świętego Charbela, które będą polecane w czasie nabożeństwa. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii świętego.


3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano i po południu pół godziny przed i w czasie każdej Mszy świętej. Po Mszy świętej popołudniowej nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z litanią i aktem oddania Sercu Bożemu.


4. W sobotę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej i pierwsza sobota miesiąca. Msze święte będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W czasie każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. O godz. 16.30 różaniec wynagradzający. W czasie Mszy świętej popołudniowej obrzęd wręczenia książeczek do modlitwy, przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Dzieci zapraszamy wraz z rodzicami. Po Mszy świętej popołudniowej nabożeństwo pierwszych sobót
z piętnastominutowym rozważaniem tajemnicy różańca
.


5. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się w tym dniu w intencji tych wszystkich, którzy zostali powołani do służby Bożej. Składka z 2 lutego przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji.


6. W przyszłą niedzielę wypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po każdej Mszy świętej pobłogosławimy świece i udzielimy specjalnego błogosławieństwa, połączonego z prośbą o zachowanie od chorób gardła. Można również przynieść do pobłogosławienia swoje świece.


7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz w piątek od godz. 8.30, ks. Mariusz w sobotę od godz. 10.30.


8. Bóg zapłać za sprzątane kościoła w minionym tygodniu i złożoną ofiarę.
W sobotę do sprzątania kościoła, rozebrania szopki i dekoracji świątecznych, po Mszy świętej popołudniowej prosimy rodziny z numerów: 222, 223, 224, 225, 228, 230, 234, 236, 238.


9. Przypominamy, że na stoliku za ławkami wyłożone są też ulotki z numerem KRS Fundacji, która gromadzi środki dla Piotra Grochowskiego na pokrycie kosztów specjalistycznej protezy, leczenia i rehabilitacji. Zachęcamy do pomocy Piotrowi przez przeznaczenie 1 % odpisu podatkowego dla wskazanej Fundacji.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
20.01.2019 – 2 Niedziela Zwykła

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się o zjednoczenie podzielonych na różne wyznania uczniów Chrystusa, bo On sam o to prosił swojego Ojca w Modlitwie Arcykapłańskiej.


2. W piątek święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Za podjęcie jakiejkolwiek funkcji i uczestniczenie w zakończeniu Tygodnia Modlitw można zyskać odpust zupełny.


3. W poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętej Agnieszki, w czwartek świętego Franciszka Salezego,
w sobotę świętych Tymoteusza i Tytusa.


4. W ubiegłą niedzielę odbył się w naszym kościele XI Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich którzy pomogli w przygotowaniu koncertu: chórowi „Cantamus” i dyrygentowi panu Pawłowi Łąckiemu, uczniom Zespołu Szkół i pani Barbarze Pilarz za przygotowanie i przedstawienie scen związanych z narodzeniem Jezusa.


5. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie w czasie Kolędy, za możliwość modlitwy o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku, wspólne spotkania. Podziękowanie składamy także za złożone ofiary kolędowe, z których zgodnie z dekretem obowiązującym w diecezji rzeszowskiej, 20% ofiar będzie przeznaczona jest na potrzeby parafii, 10 % na cele diecezjalne.


6. Bóg zapłać za sprzątane kościoła w minionym tygodniu. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny
z numerów: 189, 190, 192, 221, 215, 218.


7. Przypominamy, że na parkingu poniżej kościoła został postawiony kontener na makulaturę. Mamy okazję, aby posprzątać i pozbyć się różnych odpadów papierowych, a przy tym wesprzeć budowę studni w krajach misyjnych, ponieważ dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na ten cel. Skorzystajmy z okazji i oddajmy makulaturę na ten szlachetny cel.


8. W przyszłą niedzielę odbędzie się Noworoczne spotkanie Seniorów naszej parafii. O godz. 11.00 będzie odprawiona Msza święta w ich intencji i po Mszy świętej spotkanie w Domu Ludowym. Zaproszenia zostaną doręczone. Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu wręczającym zaproszenie albo na podany
w zaproszeniu numer telefonu do wtorku włącznie.


9. Na stoliku za ławkami wyłożone są też ulotki z numerem KRS Fundacja Dzieciom – Wspólnota „Zdążyć z Pomocą”, która gromadzi środki dla naszego parafianina Piotra Grochowskiego na pokrycie kosztów specjalistycznej protezy, leczenia i rehabilitacji. Zachęcamy do pomocy Piotrowi przez przeznaczenie 1 % odpisu podatkowego dla wskazanej Fundacji.


10. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych.


11. Od jutra Msza święta w dni powszednie również po południu o godz. 17.00.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
13.01.2019 – Święto Chrztu Pańskiego

1. Święto Chrztu Pańskiego – kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna się Czas Zwykły w ciągu roku.
O godz. 16.00 Koncert Kolęd, na który serdecznie zapraszamy. W związku z koncertem Msza święta popołudniowa będzie pół godziny wcześniej – o godz. 15.00.


2. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Heleny Barć.


3. Bóg zapłać za sprzątane kościoła w minionym tygodniu.
W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 181, 182, 183, 184, 187, 187a, 188.


4. Przypominamy, że 17.01.2019 r. – od 10.00 do 17.00 w Domu Ludowym w Pstrągowej będą rozdawane worki na śmieci z kodami.


5. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać w Kościele kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W bieżącym roku hasłem przewodnim Tygodnia są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: „Dąż do sprawiedliwości”.


6. Na parkingu poniżej kościoła został postawiony kontener na makulaturę. Mamy okazję, aby posprzątać i pozbyć się różnych odpadów papierowych, a przy tym wesprzeć budowę studni w krajach misyjnych, ponieważ dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na ten cel. Można składać zniszczone książki, gazety, papierowe kartony. Kartony trzeba rozłożyć i powiązać. Kontener będzie postawiony dwa tygodnie, a jeśli napełnimy go szybciej, to będzie podstawiony jeszcze drugi.


7. Od jutra dalszy ciąg kolędy. Ze względu na kolędę Msza święta tylko rano o godz. 7.00.

Porządek kolędy:
Poniedziałek:
1 – Od godz. 14.00 od numeru 332a i numery 127 i 139.
2 – Od godz. 14.00 od numeru 315 w kierunku kościoła do spotkania.
Wtorek:
1. Od godz. 15.00 Pańskie Pola od numeru 818 do 399 i Freniszówki od 457a do 451.
2. Od godz. 14.00 numery od 277 do 283 i cd. od 274 do 270 i nr 261.
Środa:
1. Od godz. 14.00 od numeru 336 do 238.
2. Od godz. 15.00 Kłapacz od numeru 428 do 438 i pozostałe numery Freniszówki od 446 do 425.
Czwartek:
1. Od godz. 14.00 od numeru 373 do 351 i nr 338a.
2. Od godz. 15.00 Rzeki od numeru 398 do 376 i Budzisz od 381 do 449.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
6.01.2019 – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli składka przeznaczona jest na misje.
W czasie każdej Mszy świętej poświęcenie zostały kadzidło i kreda. Poświęcone kadzidło i kredę można było zabrać ze stolika za ławkami, by okadzić mieszkanie, a kredą opisać drzwi domu inicjałami trzech Mędrców
i liczbą kolejnego roku. Ofiara złożona przy tej okazji za kadzidło i kredę będzie przeznaczona na potrzeby misji.


2. 6 stycznia wypada 34 rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i 31 rocznica konsekracji Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych Biskupów.


3. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego, ale tradycyjnie
w liturgii śpiewamy jeszcze kolędy do 2 lutego.
W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 XI Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd „Bóg się rodzi”. Serdecznie zapraszamy. Msza święta popołudniowa będzie w tym dniu pół godziny wcześniej – o godz. 15.00.


4. Bóg zapłać za sprzątane kościoła w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 161, 162, 163, 169, 171, 177.


5. Ze względu na kolędę Msza święta tylko rano o godz. 7.00.


6. Porządek kolędy:

Poniedziałek:
1 – od numeru 2 do 18 od godz. 14.00
2 – od numeru 20 w kierunku kościoła do numeru 33 z numerami w kierunku Pyrówek od godz. 15.00.
Wtorek:
1. Od numeru 34 do 128 od godz. 15.00.
2. Od numeru 132 do 183 od godz. 14.00.
Środa:
1. Od numeru 187 od 238 od godz. 15.00
2. Od numeru 337 do 242 od godz. 14.00.
Czwartek:
1. Od numeru 101 do drogi Strzyżowskiej od godz. 14.00.
2. Od numeru 67 do drogi Strzyżowskiej od godz. 15.00.
Piątek:
1. Pyrówki i Lisice od godz. 14.00.
1. Od numeru 49 do 64 od godz. 15.00.
Sobota:
Rędziny i Strachociny z obu stron do spotkania od godz. 9.00.


#########################################################################################


Kolęda 2018/2019

Środa – 2.01.2019

1. Betkówki i cd. Skrzynówki w kierunku Woli od godz.15.00
2. Skrzynówki od strony Woli od godz. 15.00

Czwartek – 3.01.2019

1. Smykówki 1 – początek od nr 483 od godz. 15.00
2. Smykówki 2 – początek od nr 508 od godz. 13.30

Sobota – 5.01.2018

1. Brzezie – początek od nr 783 od godz. 10.00
2. Granice – początek od nr 698 od godz. 9.00


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
30.12.2018 – Święto Świętej Rodziny

1. Ostatnia niedziela grudnia Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.


2. W poniedziałek 31 grudnia – ostatni dzień Roku Pańskiego 2018. Po południu o godz. 16.00 Msza święta
i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku. Będziemy wspólnie Boga przepraszać za nasze przewinienia i zaniedbania, a za dobro, jakie stało się naszym udziałem będziemy Bogu dziękować i prosić
o błogosławieństwo w Nowym Roku 2019. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3. We wtorek 1 stycznia – pierwszy dzień Nowego Roku 2019 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
i Światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o pokój.


4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź przed
i w czasie Mszy świętej rano i po południu. Po Mszy świętej popołudniowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo ku czci NSPJ z Litanią i Aktem poświęcenia Sercu Bożemu.
W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót, o godz. 16.30 różaniec wynagradzający, a po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi z rozważaniem tajemnicy różańcowej.


5. W przyszłą niedzielę 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W tym dniu obchodzony jest także misyjny dzień dzieci.
Składka z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
W czasie każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Poświęcone kadzidło i kredę można zabrać
z zakrystii, by okadzić mieszkanie. Kredą opisuje się drzwi domu inicjałami trzech Mędrców i liczbą kolejnego roku.
Po południu wyruszą także z kolędą Kolędnicy Misyjni. Rozesłanie Kolędników Misyjnych na Sumie. Zebrane
w czasie kolędowania ofiary będą również przeznaczone dla misjonarzy.


6. W Uroczystość Objawienia Pańskiego wypada także 34 rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i 31 rocznica konsekracji Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszych Pasterzy.


7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w następującym porządku: w pierwszy piątek ks. Proboszcz od godz. 8.30, ks. Mariusz w pierwszą sobotę od godz. 8.00.


8. Bóg zapłać za sprzątane kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. Za ofiarę złożoną przez przygotowujących szopkę i dekoracje świąteczne w kościele oraz ofiary złożone przez sprzątających został kupiony nowy aniołek do szopki. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 149,152,153,154,155,156.


9. Jeszcze raz składamy podziękowanie dla wszystkich, którzy złożyli ofiary na przygotowanie szopki
i świątecznych dekoracji w kościele oraz wykonali szopkę. Podziękowanie także dla naszego chóru za czynny udział w uroczystej liturgii w święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.


10. W środę i czwartek Msza święta tylko rano o godz. 7.00.

( Do użytku wewnętrznego )

Możliwość komentowania jest wyłączona.