20.08.2017 – 20 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętego Piusa X, Papieża, we wtorek NMP Królowej, w środę błogosławionego Władysława Findysza, kapłana, w czwartek święto świętego Bartłomieja, Apostoła i w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

2. W przyszłą niedzielę Diecezjalne Dożynki przy Katedrze w Rzeszowie. Początek uroczystości dożynkowych o godz. 11.00, uroczysta Msza święta dziękczynna o godz. 12.00

3. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Marii Gierlak.

4. Bóg zapłać za sprzątane kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny
z numerów: 767, 769, 770, 775, 776, 777

5. Msza święta w dni powszednie tylko rano o godz. 7.00.

6. Serdeczne słowa podziękowania dla Grupy Wieńcowej, która przygotowała piękny wieniec dożynkowy, tematycznie przygotowany na 100 lecie objawień w Fatimie. Bóg zapłać za chleb, który został podzielony po Mszy świętej dziękczynnej za obfite plony.

7. We wtorek 22 sierpnia będzie przeprowadzona w naszej parafii przez specjalistyczną firmę, która zajmuje się utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zbiórka ELEKTROŚMIECI. Przychody z tej akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.
Zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne będzie można składać na parkingu przy kościele we wtorek do godz. 12.00. Zaraz po południu firma złożony sprzęt zabierze do utylizacji.

8. We wtorek 22 sierpnia o godz. 15.00 Msza święta pogrzebowa za śp. Stefanię Gątarską.
O godz. 16.30 Msza święta pogrzebowa za śp. Stanisława Bieniek ze Skrzynówek i po Mszy złożenie ciała zmarłego na cmentarzu komunalnym w Strzyżowie.

#########################################################################################

13.08.2017 – 19 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętego Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana
i męczennika. W czwartek wspomnienie świętego Jacka, kapłana.

2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne szczęśliwe żniwa. Dziękczynna Suma z poświęceniem wieńców dożynkowych, owoców, warzyw, ziół i kwiatów
o godz. 11.00.

3. 9 września w Czudcu na stadionie sportowym odbędzie się XV rocznica Koronacji Matki Bożej Łaskawej połączona z Powiatowo-Gminnymi Dożynkami. Organizatorzy zapraszają na tę uroczystość grupy wieńcowe
z naszej parafii. Ze względów organizacyjnych grupy wieńcowe należy zgłosić do 25 sierpnia. W związku z tym prosimy o zgłoszenie się grup wieńcowych, które udadzą się na dożynki do 20 sierpnia.

4. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Andrzeja Gątarskiego.

5. Bóg zapłać za sprzątane kościoła, wokół kościoła i plebanii. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 749, 751, 752, 753, 755, 762.

6. Msza święta w dni powszednie tylko rano o godz. 7.00.

Możliwość komentowania jest wyłączona.