Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
18.06.2017 – 11 Niedziela Zwykła

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek po procesji, pobłogosławimy wianki przygotowane z pierwszych, tegorocznych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy,
a jednocześnie darem Bożym, służącym ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas błogosławienia wianków zanoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o obfite plony. Pobłogosławione wianki wiesza się przy obrazach świętych, na ścianach domów. Przypisuje się im także dzisiaj leczniczą moc i działania ochronne. Gdy się zniszczą należy je spalić. Po procesji także błogosławieństwo dzieci, które brały udział w uroczystej liturgii Bożego Ciała i Oktawy.


2. W piątek w Uroczystość NSPJ, można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa. Celem tego święta jest rozważanie miłości, jaką Chrystus okazał na krzyżu
i okazuje podczas każdej Mszy świętej; złożenie za nią należnego dziękczynienia i uwielbienia oraz wypełnienie obowiązku przebłagania za grzechy swoje i wszystkich ludzi, szczególnie zatwardziałych grzeszników. W związku z tym, że jest to uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


3. Również w piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta dziękczynna za otrzymane łaski w mijającym roku nauki o godz.8.00. Spowiedź dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich w czwartek rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30 i w czasie Mszy świętej.


4. W sobotę Uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela.


5. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy przygotowali w tym roku ołtarze na Boże Ciało: rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, rodzicom bierzmowanych, rodzinom z obu rejonów i odpowiedzialnym za ich przygotowanie. Podziękowanie również dla Druhów Strażaków za wystawienie pocztów sztandarowych, udział w procesji w strojach galowych i zabezpieczenie porządku w czasie procesji. Serdeczne Bóg zapłać także dla wszystkich uczestników procesji – za modlitewną postawę i czynny udział w całej liturgii. Szczególne podziękowanie dla dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami.


6. Bóg zapłać za sprzątane kościoła. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 65, 66, 67, 67a, 68, 68a, 69, 71, 72, 72a, 75,76.


7. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Alicji Środoń.


8. Matka Boża w Fatimie błagała o odmawianie różańca. Róże Różańcowe są takim szczególnym łańcuchem modlitwy, realizującym prośbę Matki Bożej. W naszej parafii jest dużo Róż Różańcowych, ale wiele z nich nie ma pełnego składu osobowego. Bardzo prosimy przełożonych Róż o podanie do przyszłej niedzieli spisu poszczególnych Róż. Mamy nadzieję, że uda się uzupełnić po peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej
w rodzinach poszczególne Róże Różańcowe przynajmniej do 15 osób i założyć nowe Róże. Zachęcamy dzieci i młodzież do założenia kilku Róż.


#########################################################################################

Ogłoszenia duszpasterskie
11.6.2017 – 10 Niedziela Zwykła
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jeżeli w tym czasie nie przystąpiliśmy do tych sakramentów, zaciągamy w swoim życiu kolejny grzech śmiertelny.


2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek świętego Antoniego Padewskiego, Kapłana
i Doktora Kościoła, w środę Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika, w sobotę świętego Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.


3. We wtorek 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy świętej popołudniowej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i różaniec fatimski.


4. 13 czerwca w roku 100 rocznicy objawienia Matki Bożej w Fatimie, w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Figura Matki Bożej odwiedzi rodziny, które będą sobie tego życzyć. Rozpoczęcie nawiedzenia od numerów początkowych, od strony Nowej Wsi. Figura Matki Bożej będzie przekazana pierwszej rodzinie po nabożeństwie fatimskim. Jest przygotowany program nawiedzenia. Rodziny, które jako pierwsze przyjmą figurę Matki Fatimskiej, prosimy, aby zgłosiły się po ten program jutro po Mszy świętej popołudniowej.


5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie nazywana Bożym Ciałem. Tego dnia składamy świadectwo naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii, wychodząc z Najświętszym Sakramentem w procesji do czterech ołtarzy. Przybądźmy licznie na procesję, aby wyrazić wdzięczność Chrystusowi za to, że pozostał z nami i karmi nas swoim Ciałem, aby łatwiej nam było za Nim podążać na drogach naszego życia.
Postarajmy się w czasie procesji o to, by nie rozmawiać tylko modlić się, śpiewając pieśni. Śpiewniki
z tekstami śpiewanych w czasie procesji pieśni, będzie można zabrać na procesję z kościoła. Bardzo prosimy, aby śpiewniki, które nie zostały oddane po procesji w ubiegłym roku zabrać na procesję i po procesji zostawić w kościele.
Druhów Strażaków prosimy o udział w procesji ze sztandarami i zabezpieczenie porządku. Dzieci z klas trzecich i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. Prosimy także o przygotowanie na procesję feretronów i chorągwi.
W Boże Ciało Msze święte będą o godz. 7.30, główna Msza święta o godz. 9.00 i po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po powrocie do kościoła nie będzie Mszy świętej. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo ku czci NSPJ i Msza święta.
W czasie Oktawy Bożego Ciała, w dni powszednie, procesja Eucharystyczna po Mszy świętej popołudniowej, a w najbliższą niedzielę procesja po Sumie o godz. 11.00.
W tym roku zaszczytu przygotowania ołtarzy na Boże Ciało dostępują:
1 – rodzice dzieci pierwszokomunijnych – odpowiedzialna Pani Magdalena Kidacka;
2 – rodzice bierzmowanych – odpowiedzialna Pani Małgorzata Filip.
3 – mieszkańcy numerów od 67 do 80 b – odpowiedzialna Pani Barbara Bieszczad;
4 – mieszkańcy numerów od 82 do 101 – odpowiedzialna Pani Elżbieta Kmiecik.
Spotkanie odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy w poniedziałek po mszy świętej popołudniowej.


6. Bóg zapłać za sprzątane kościoła. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 60, 61, 62, 63, 63 a, 64.


7. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Józefa Szeremety.


8. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy świętej popołudniowej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.