Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
8.12.2019 – 2 Niedziela Adwentu
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Dzisiaj wychodząc z kościoła, ofiarami do puszek wspieramy działalność Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.


2. W tym tygodniu w piątek wypada wspomnienie liturgiczne świętej Łucji, w sobotę świętego Jana od Krzyża.


3. W piątek 13 grudnia wypada kolejna rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Polecajmy w naszych modlitwach tych, którzy walcząc o wolność i sprawiedliwe prawa oddali swoje życie.


4. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin. Trudnej codzienności naszych rodzin, niech towarzyszy modlitwa, ta wspólnotowa i poszczególnych rodzin naszej rodziny parafialnej.


5. Przyszła, trzecia niedziela Adwentu, nazywana GAUDETE – jest niedzielą radości. Wtedy kończy się pierwsza część Adwentu, w której przeżywaliśmy przygotowanie do powtórnego przyjścia Chrystusa.


6. Zachęcamy do nabycia adwentowych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym. W ostatnią niedzielę Adwentu przyniesiemy świece do kościoła i w czasie każdej Mszy świętej je pobłogosławimy. Pobłogosławiona świeca na wigilijnym stole będzie symbolem naszej miłości i pomocy okazanej potrzebującym. Świece można nabyć w zakrystii.


7. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę. Do sprzątania
w sobotę prosimy rodziny z numerów: 295, 294, 294a, 293, 292.


8. Spotkania: Schola – wtorek o godz. 15.30, LSO – środa po Mszy świętej popołudniowej, KSM w piątek po Mszy świętej popołudniowej.


9. Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w sobotę po Mszy świętej popołudniowej.


10. Kontener na makulaturę został już napełniony. Bardzo prosimy, aby nie składać makulatury obok kontenera, a ci którzy tam ją złożyli, powinni ją zabrać i odczekać na następne ogłoszenie zbiórki.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
1.12.2019 – 1 Niedziela Adwentu

1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny, którego hasło brzmi: „Wielka Tajemnica wiary”. Adwent to czas pobożnego przygotowania do narodzin Zbawiciela. Wzorem adwentowego oczekiwania na Zbawiciela jest Maryja. Ku Jej czci w dni powszednie Adwentu odprawiana jest Msza święta nazywana Roratami, w czasie której obok ołtarza pali się dodatkowa świeca zwana Roratką.
RORATY od jutra rano o godz. 7.00. Przed Roratami o godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Msza święta Adwentowa dla dzieci i procesją z lampionami będzie o godz. 17.00. Dzieci, które będą uczestniczyć w tej Mszy świętej niech przyniosą jedną słomkę sianka i złożą przy adwentowej dekoracji. Tym siankiem będzie wyścielony żłóbek Pana Jezusa.


2. Rada Duszpasterska z parafii świętego Józefa Sebastiana Pelczara w Strzyżowie, będzie zbierać ofiary na budowę nowego kościoła.


3. We wtorek w liturgii wspominamy świętego Franciszka Ksawerego, w czwartek św. Barbarę w piątek św. Mikołaja, w sobotę świętego Ambrożego.


4. W piątek 6 grudnia po Mszy świętej popołudniowej w kościele św. Mikołaj grzecznym dzieciom oraz należącym do KSM-u, ministrantom i Scholi będzie rozdawał prezenty.


5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej popołudniowej Godzina Święta. W piątek spowiedź rano i po południu pół godziny przed Mszą i w czasie Mszy świętych. Po Mszy świętej popołudniowej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót – o godz. 16.30 różaniec wynagradzający, a po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu z rozważaniem tajemnicy różańcowej.


6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz piątek od godz. 8.30, ks. Mariusz w sobotę od godz. 9.30.


7. W przyszłą niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Matka Boża objawiając się 8 grudnia 1947 roku włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata od godz. 12.00 do 13.00. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur, poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą modlić się za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
W związku z tym po Sumie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do godz. 13.00 i kto będzie mógł i miał takie pragnienie, może spełnić życzenie Matki Najświętszej, aby wyprosić łaski dla siebie i dla innych.


8. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą popołudniową zapraszamy dzieci z klas trzecich i ich rodziców. Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej otrzymają medaliki komunijne.


9. Caritas jak co roku w czasie adwentu, rozprowadza świece adwentowe na stół wigilijny. Świece te pobłogosławimy w czwartą niedzielę Adwentu. Za małe świece ofiara 5 złotych, duże 12 złotych. Dochód
z rozprowadzanych świec przeznaczony jest na pomoc dla potrzebujących dzieci. Świece można nabyć od dzisiaj w zakrystii.
Caritas zachęca nas także do podjęcia akcji po hasłem „Torba Miłosierdzia”. Na stoliku za ławkami są wyłożone specjalne torby. Każdy, kto pragnie pomóc potrzebującym z naszej parafii, może zabrać tę torbę i z ofiarowanymi darami przynieść do kościoła w ostatnim tygodniu Adwentu.


10. Za tydzień druga niedziela Adwentu. Od wielu lat tradycyjnie w drugą niedzielę Adwentu przeprowadzana jest akcja, której celem jest wsparcie materialne Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na ten cel.


11. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę. Do sprzątania
w sobotę prosimy rodziny z numerów: 307, 304, 303, 302, 301, 296
.


12. Spotkania: LSO – wtorek i KSM w piątek po Mszy świętej popołudniowej.


13. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Zaszczytu przygotowania szopki i dekoracji kościoła na święta dostępują mieszkańcy od Ośrodka Zdrowia do ulicy za Stelmetem.


14. Na parkingu poniżej kościoła został podstawiony kontener na makulaturę. Część dochodu ze sprzedaży makulatury jest przeznaczona na budowę studni w krajach misyjnych. Organizatorzy proszą, aby w miarę szybko zapełnić kontener, by można było przekazać go innej parafii. Pozbywając się makulatury wspomóżmy dzieło pomocy misjom.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
24.11.2019 – 34 Niedziela Zwykła
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.


2. W czwartek 28 września o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza święta o świętym Charbelu. Po Mszy świętej w czasie nabożeństwa ku czci świętego, będziemy wypraszać potrzebne nam łaski. Przed Mszą świętą na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać podziękowania i prośby do świętego Charbela, które będą polecane w czasie nabożeństwa. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii świętego.


3. W tym tygodniu w sobotę święto świętego Andrzeja Apostoła.


4. W przyszłą niedzielę wypada pierwsza niedziela Adwentu i rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny.


5. Zgodnie z dekretem Biskupa rzeszowskiego, każda parafia naszej diecezji powinna przekazać ofiarę na budowę nowych kościołów. Parafie naszego dekanatu wspierają budowę kościoła na osiedlu w Strzyżowie.
W związku z tym w przyszłą niedzielę przed kościołem, Rada Duszpasterska z parafii świętego Józefa Sebastiana Pelczara w Strzyżowie, będzie zbierać ofiary na budowę kościoła.


6. Modlitwy za zmarłych polecanych w Wypominkach w dni powszednie po Mszy świętej rano i po południu.


7. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 315, 314, 312, 311, 309, 308.


8. Spotkania: Schola – poniedziałek 15.30, LSO – środa i KSM w piątek po Mszy świętej popołudniowej.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
17.11.2019 – 33 Niedziela Zwykła

1. W dniu 19 listopada 2019 r. zmarła śp. Władysława Prajsnar, mama ks. Marka Prajsnara, proboszcza parafii pw. Matki Kościoła w Zarębkach. Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, 21 listopada, o godz. 13 w Iwoniczu. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie…


2. W trzecią niedzielę listopada w Kościele Katolickim obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy
w naszych modlitwach o wszystkich potrzebujących pomocy materialnej.
Trzecia niedziela listopada jest również Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków. Z tej okazji Krajowy Duszpasterz Kierowców i Policja zwracają się
z prośbą o bezpieczne poruszanie się na drogach, aby nie było tragicznych zdarzeń, ofiar i ludzi cierpiących
z powodu tragicznych wypadków.


3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki naszej diecezji, w środę świętego Rafała Kalinowskiego, w czwartek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w piątek świętej Cecylii, patronki wszystkich wykonujących muzykę i śpiew liturgiczny.


4. Różaniec Wypominkowy w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej. Po Mszy świętej porannej również modlitwy za zmarłych polecanych w Wypominkach.


5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 127, 139, 324, 321, 321a, 319. Przypominamy, że jest możliwość zamówienia przez grupę sprzątającą kwiatów do dekoracji kościoła. Zamówienie można złożyć najpóźniej w środę do wieczora. Numer telefonu można otrzymać w zakrystii.


6. Spotkania: Schola – poniedziałek 15.30, LSO – środa i KSM w piątek po Mszy świętej popołudniowej.


7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla naszego seminarium, zamiast jesiennej zbiórki płodów rolnych.


8. Bóg zapłać wszystkim, którzy 11 listopada wzięli udział w Mszy świętej i modlitwie w intencji Ojczyzny. Niech jednak nie brakuje naszej modlitwy w intencji Ojczyzny każdego dnia, bo nasza Ojczyzna i rządzący bardzo jej potrzebują.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
10.11.2019 – 32 Niedziela Zwykła

1. W niedzielę po południu o godz. 15.30 Nieszpory Żałobne za zmarłych polecanych w Wypominkach i po nieszporach Msza święta.


2. 32 Niedziela Zwykła to IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.


3. W poniedziałek 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości. Msze święte będą odprawione o godz.7.00, uroczysta Suma w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 i po południu o godz. 17.00. Ojczyzna i rządzący Nią potrzebują modlitwy – nie możemy być obojętni o los naszej Ojczyzny i dokonujących się w Niej przemian. Weźmy liczny udział we wspólnej modlitwie w tym dniu.


3. Różaniec Wypominkowy w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej. Po Mszy świętej porannej również modlitwy za zmarłych polecanych w Wypominkach.


4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy w poniedziałek wspomnienie świętego Marcina, we wtorek świętego Jozafata Koncewicza, w środę świętych męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.


5. W sobotę w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na Mszę świętą popołudniową kandydatów do bierzmowania z rodzicami. Kandydaci po Mszy świętej przewodniczyć będą modlitwie wypominkowej za zmarłych.


6. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Mszy świętej popołudniowej i modlitwie wypominkowej w listopadzie wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. Jeśli my będziemy modlić się za naszych zmarłych, to i o nas, kiedy pożegnamy się z tym światem, będą pamiętać następne pokolenia. Nie wystarczy wypisać na kartkach wypominkowych imion zmarłych, aby inni polecali ich miłosierdziu Bożemu, ale trzeba nam samym także podjąć obowiązek tej modlitwy.


7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.


8. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 332a, 335, 330, 329, 328, 327, 325.


9. Spotkania: Schola – wtorek 15.30, KSM w piątek po Mszy świętej popołudniowej.


10. Z radością informujemy, że nasi ministranci w ramach dekanalnego turnieju w halowej piłce nożnej, zdobyli czołowe miejsca: seniorzy i juniorzy pierwsze miejsca, najmłodsi drugie miejsce.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
3.11.2019 – 31 Niedziela Zwykła

1. W listopadzie kierujemy nasze myśli ku tym, którzy przekroczyli próg wieczności. Dlatego więcej czasu poświęcamy modlitwie za naszych zmarłych. Dzisiaj po południu o godz. 15.30 Nieszpory Żałobne za zmarłych polecanych w Wypominkach i po nieszporach Msza święta.


2. Różaniec Wypominkowy codziennie po Mszy świętej popołudniowej. Po Mszy świętej porannej również modlitwy za zmarłych polecanych w Wypominkach.


3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy w poniedziałek wspomnienie świętego Karola Boromeusza, w sobotę rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.


4. Czwartek w tym tygodniu to pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej popołudniowej Godzina Święta połączona z Wypominkami.


5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc dla chrześcijan w Sudanie Południowym.


6. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 383, 385, 386, 390, 395, 396, 398.


7. Spotkania: LSO – środa, KSM w piątek po Mszy świętej popołudniowej.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
28.10.2019 – 30 Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy Bogu za dar świątyń, w których gromadzimy się na wspólną modlitwę i przystępujemy do sakramentów.
Po południu o godz. 15.30, słowno-muzyczne nabożeństwo różańcowe i Msza święta z udziałem chóru Cantamus” – po Mszy świętej na koncert pieśni Maryjnych.


2. W poniedziałek wypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Również w poniedziałek podczas nabożeństwa różańcowego modlitwy comiesięcznej nowenny ku czci świętego Charbela.


3. W środę 30 października kolejne spotkanie modlitewne z O. Józefem. O godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą różańcową i po nabożeństwie Msza święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Druhów Strażaków prosimy o posługę w czasie modlitwy z włożeniem rąk i zabezpieczenie porządku na parkingach.


4. W piątek – 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa Msze święte jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 14.00 Msza święta w kościele, po Mszy procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych przy pięciu stacjach. Po procesji pobłogosławimy nowe groby. Mszy świętej o godz. 15.30
w kościele nie będzie
.
Pamiętajmy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy świętej
i uwielbienia Boga w Jego świętych – tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu. Święci są dla nas wzorem jaką drogą iść przez życie, aby osiągnąć chwałę nieba. 1 listopada podopieczni Schroniska świętego Brata Alberta będą prowadzić kwestę na cmentarzu na rzecz Schroniska w Rzeszowie.


5. W sobotę – 2 listopada Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Polecamy w tym dniu Miłosierdziu Bożemu wszystkich naszych zmarłych. Każdy kapłan może odprawić 2 listopada trzy Msze święte: jedna w intencji ofiarowanej przez wiernych, druga w intencji wszystkich wiernych zmarłych i trzecia wg intencji podanej Ojca Świętego.
W Dzień Zaduszny Msze święte będą odprawione o godz. 7.00, 8.00 i po południu o godz. 17.00. Po Mszy świętej o godz. 8.00 i 17.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych
.


6. W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny
i ofiarować go za zmarłych. Konieczne warunki zyskania odpustu to przystąpienie do spowiedzi i Komunii świętej, pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy w intencji podanej przez Ojca Świętego.
Okazja do spowiedzi od dzisiaj codziennie pół godziny przed Mszą świętą rano i po południu
i w czasie Mszy świętych
. Szczegółowa informacja o możliwości zyskania odpustów i spowiedzi jest podana na odwrocie kartki wypominków listopadowych.


7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź według porządku już podanego. W piątek, 1 listopada Litanię i Akt oddania Sercu Bożemu odmówimy po każdej Mszy świętej.
W związku z tym, że nabożeństwo Pierwszych Sobót wypada 2 listopada, różaniec wynagradzający odmówimy o godz. 16.30. O godz. 17.00 nieszpory żałobne i Msza święta. Po Mszy świętej Litania, akt poświęcenia Niepokalanemu Serc Maryi i procesja na cmentarz z modlitwami za naszych zmarłych. Kto obchodzi pierwsze soboty, rozważanie tajemnicy różańca odprawi indywidualnie.


8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną ze względu na piątkową Uroczystość będą w sobotę
w następującym porządku: ksiądz proboszcz po procesji na cmentarz około godz. 9.30, ksiądz Mariusz rozpocznie odwiedziny około od godz. 11.00.


9. Na stoliku za ławkami są jeszcze wyłożone są koperty i kartki wspominkowe. W każdej kopercie jest jedna kartka na wypominki listopadowe. Obok są kartki na wypominki listopadowe
w kolorze białym i na całoroczne w kolorze niebieskim. Każdy może dobrać sobie tyle i takich kartek, ile będzie potrzeba do wpisania imion swoich zmarłych. Wypominki składamy na stoliku za ławkami i w zakrystii.


10. Różaniec przed Sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Józefa Szeremeta.


11. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół i wokół kościoła w minionym tygodniu.
Do sprzątania w czwartek prosimy rodziny z numerów: 439, 440, 377, 377a, 377b, 379, 381, 447; w sobotę rodziny z numerów: 376, 378, 382, 382a, 392.


12. Spotkania: Schola – wtorek 16.00, LSO – czwartek po Mszy świętej popołudniowej.


13. Na drodze prowadzącej do cmentarza jest znak zatrzymywania się i postoju. Prosimy dostosować się do tego znaku, aby nie utrudniać dojazdu do cmentarza i nie narazić się na mandat, ponieważ policja będzie patrolować drogi prowadzące do cmentarzy, także naszego.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
20.10.2019 – 29 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o dziełach misyjnych Kościoła i otaczajmy modlitwą misjonarzy, szczególnie pochodzących z naszej diecezji.


2. W tym tygodniu we wtorek wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II.


3. W przyszłą niedzielę Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła.


4. W przyszłą niedzielę o 15.30, zapraszamy do udziału w słowno-muzycznej modlitwie różańcowej i Mszę świętą z udziałem chóru Cantamus” – po Mszy świętej na koncert pieśni Maryjnych.


5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny z numerów: 356, 357, 359, 360, 372, 373, 388a.


6. Na stoliku za ławkami są wyłożone koperty z kartkami wypominkowymi. W każdej kopercie jest jedna kartka na wypominki listopadowe. Jeśli ktoś potrzebuje więcej kartek na wypominki listopadowe, można je zabrać – są koloru białego. Kartki na wypominki całoroczne są koloru niebieskiego.


7. Spotkania w tym tygodniu: Scholi we wtorek o godz. 15.30, LSO w środę po Mszy świętej popołudniowej, KSM-u w piątek po Mszy świętej popołudniowej.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
13.10.2019 – 28 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: ”Wstańcie, chodźmy” w ramach którego przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia’ im. Jana Pawła II, wspierającą edukację ubogiej i utalentowanej młodzieży.


2. W tym tygodniu we wtorek wspomnienie liturgiczne świętej Teresy od Jezusa, w środę świętej Jadwigi Śląskiej, w czwartek świętego Ignacego Antiocheńskiego, w piątek święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.
W środę wypada również 41 rocznica wyboru świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.


3. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny.


4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Józefitek. Założycielem tego gromadzenia jest święty Zygmunt Gorazdowski. Siostry w czasie Mszy świętych przybliżą nam postać swojego założyciela i przekażą do naszej parafii relikwie świętego. Uroczyste wprowadzenie relikwii będzie na Sumie. W związku z tym składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na relikwiarz,
w którym zostanie umieszczona kapsuła z relikwiami pierwszego stopnia i ofiarę dla Zgromadzenia Sióstr Józefitek.


5. W piątek w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, na Mszę świętą
i nabożeństwo różańcowe zapraszamy kandydatów do bierzmowania z rodzicami.


6. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu.. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny z numerów: 351, 352, 353, 354a, 355, 355a.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
6.10.2019 – 27 Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 15.30, w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 17.00.


2. W tym tygodniu w poniedziałek wypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.


3. W miesiącu październiku Kościół w szczególny sposób zachęca nas do odmawiania różańca w kościele. Zróbmy wszystko, aby jak najliczniej uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych i polecajmy wstawiennictwu Matki Najświętszej nie tylko swoje własne sprawy, ale także Kościół, Ojczyznę, rządzących, a w szczególny sposób wszystkich Polaków, aby w najbliższych wyborach wybierali jako swoich przedstawicieli w parlamencie ludzi prawych, wierzących, którzy będą dbać nie o własny interes, ale dobro wspólne. Pamiętajmy również
o tym, by głosować na ludzi ze swojego regionu, bo tylko tacy zadbają o naszą małą Ojczyznę.


4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski, w ramach którego przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia’ im. Jana Pawła II.


5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny z numerów: 428, 431, 432, 435, 436, 437, 438.


6. Spotkania w tym tygodniu: Scholi we wtorek o godz. 15.30, LSO w środę po Mszy świętej popołudniowej, KSM-u w piątek po Mszy świętej popołudniowej.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
29.09.2019 – 26 Niedziela Zwykła

1. Od jutra Msza święta popołudniowa w dni powszednie o godz. 17.00.


2. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że kryterium naszego zbawienia jest także pomoc drugiemu człowiekowi. Kościół na różne sposoby pomaga nam w osiągnięciu zbawienia. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zachęca nas do codziennego odmawiana różańca, czy to we wspólnocie parafialnej, w rodzinach czy też indywidualnie. Zaproszenie do udziału w nabożeństwach
w kościele kierujemy do wszystkich, a szczególne do Róż Różańcowych, dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej, kandydatów do bierzmowania, LSO oraz młodzieży szkół podstawowych i średnich.
W niedziele Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.30 i po nabożeństwie Msza święta. Różaniec w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej.


3. Inną formą pomocy Kościoła w przemianie naszych serc jest pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oba te nabożeństwa wymagają stanu łaski uświęcającej, a więc zachęcają nas do pojednania z Bogiem
w sakramencie pokuty.
W pierwszy piątek spowiedź rano i po południu pół godziny przed Mszą świętą i w czasie Mszy świętych. Litania do NSPJ i Akt poświęcenia Sercu Bożemu w czasie nabożeństwa Różańcowego.
W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót. Różaniec wynagradzający w czasie nabożeństwa różańcowego. Po różańcu rozważanie kolejnej tajemnicy różańcowej.


4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Hieronima, we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę – Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu, w sobotę – świętą Faustynę Kowalską.


5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny z numerów: 405, 421, 345, 346, 347, 348.


6. Odwiedziny chorych będą w następującym porządku: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, ks. Mariusz
w sobotę od godz. 9.30.


7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 15.30, dzieci przygotowujące się do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej otrzymają różańce. Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą
i nabożeństwo różańcowe.


8. Spotkania w tym tygodniu: Scholi we wtorek o godz. 15.30, LSO w środę po mszy świętej popołudniowej, KSM-u w piątek po Mszy świętej popołudniowej.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
22.09.2019 – 25 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek wypada wspomnienie liturgiczne świętego Ojca Pio, w piątek świętego Wincentego a Paulo, w sobotę świętego Wacława.


2. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu.
W sobotę prosimy rodziny z numerów: 338, 339, 340, 400, 402, 403, 442, 443.


3. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej, zwraca się do naszej parafii z prośbą o zebranie płodów rolnych na potrzeby schroniska w Rzeszowie i Racławówce. Dary będzie można składać na parkingu koło kościoła w piątek 27 września od godz. 9.00 do 12.00. Kto nie może dostarczyć płodów rolnych na parking, można podać informację telefonicznie i wtedy dary będą odebrane
w domu. Telefon kontaktowy jest w zakrystii.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
15.09.2019 – 24 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy IX Tydzień Wychowania, którego mottem są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38).


2. W tym tygodniu w poniedziałek wypada wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana,
w środę święto świętego Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, w piątek wspomnienie męczenników koreańskich: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, w sobotę święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
W środę, w święto Stanisława Kostki na Mszę świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież,
a szczególnie kandydatów do bierzmowania.


3. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. W sobotę prosimy rodziny z numerów: 265, 266a, 267, 268, 269, 336, 337, 493.


4. 14 września w całej Ojczyźnie, również w naszej wspólnocie, przeżywaliśmy spotkanie modlitewne „Polska Pod Krzyżem”. Naszą modlitewną ekspijację rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową niosąc krzyż, znak naszego zbawienia, a zakończyliśmy Mszą świętą w kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnej modlitwie. Nasz udział w tym modlitewnym spotkaniu, był wyrazem naszej wiary w moc Męki Chrystusa, wynagrodzeniem za liczne bluźnierstwa i profanacje, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie i uświadomił nam, że w tym zalewie zła i rozprzestrzenianiu się tęczowej zarazy, tylko w krzyżu Chrystusa jest nasza moc i nasze zwycięstwo.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
8.09.2019 – 23 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w czwartek wypada wspomnienie Matki Bożej Rzeszowskiej, w piątek świętego Jana Chryzostoma, w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.


2. W sobotę 14 września w związku z tym, że jest coraz więcej bluźnierczych ataków na Kościół, ze strony antychrześcijańskich środowisk, w całej Polsce, również w naszej diecezji, organizowane są spotkania modlitewne „Polska Pod Krzyżem”. W naszej parafii również organizujemy takie uroczyste nabożeństwo „Polska Pod Krzyżem”. Naszą modlitewną ekspijację rozpoczniemy w kościele. O godz. 17.00. wyruszymy
z kościoła, niosąc duży krzyż na Drogę Krzyżową w plenerze i zakończymy ją przy krzyżu misyjnym. Krzyż w czasie Drogi Krzyżowej poniosą wszystkie stany i zawody. Po powrocie do kościoła Msza święta i uroczyste nabożeństwo. Niech udział w tym modlitewnym spotkaniu, będzie wyrazem naszej wiary w moc Męki Chrystusa, dzięki której dostąpiliśmy łaski zbawienia i wynagrodzeniem za liczne bluźnierstwa, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Nie żałujmy czasu i zróbmy wszystko, aby na wspólnej modlitwie w blasku Krzyża Chrystusowego było nas jak najwięcej.
Na Drogę Krzyżową, Mszę świętą i nabożeństwo zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania
z rodzicami. Kandydatom w czasie nabożeństwa zostaną wręczone krzyże
. Po nabożeństwie będzie spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.


3. W niedzielę 15 września wypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, ale liturgia 24 Niedzieli w ciągu Roku ma pierwszeństwo i wypiera z kalendarza to wspomnienie.


4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę na inwestycje. Numery 235 i 240, które były pominięte były również do sprzątania. W sobotę prosimy rodziny z numerów: 246, 249, 256, 261 i dwie rodziny w tym rejonie, które w czasie kolędy nie miały przyznanych numerów.


5. W pierwszym tygodniu października: (piątek, sobota i niedziela), organizujemy 3-dniową wycieczkę na Kresy Wschodnie – SZLAKIEM POLSKICH TWIERDZ. Musimy zebrać minimum 42 osoby. Jeśli nie zbierzemy pełnego stanu w naszej parafii i sąsiednich parafiach, wycieczka nie odbędzie się. Zapisać się można dzisiaj, bo jutro trzeba zgłosić, czy mamy pełny stan, ponieważ biuro musi rezerwować hotele. Przypomnienie tylko, że wymagany jest paszport z terminem ważności minimum pół roku.


6. Spotkanie Scholii we wtorek o godz. 16.30. Spotkanie KSM-u w piątek po Mszy świętej. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej w środę po Mszy świętej popołudniowej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.