Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
13.10.2019 – 28 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: ”Wstańcie, chodźmy” w ramach którego przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia’ im. Jana Pawła II, wspierającą edukację ubogiej i utalentowanej młodzieży.


2. W tym tygodniu we wtorek wspomnienie liturgiczne świętej Teresy od Jezusa, w środę świętej Jadwigi Śląskiej, w czwartek świętego Ignacego Antiocheńskiego, w piątek święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.
W środę wypada również 41 rocznica wyboru świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.


3. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny.


4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Józefitek. Założycielem tego gromadzenia jest święty Zygmunt Gorazdowski. Siostry w czasie Mszy świętych przybliżą nam postać swojego założyciela i przekażą do naszej parafii relikwie świętego. Uroczyste wprowadzenie relikwii będzie na Sumie. W związku z tym składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na relikwiarz,
w którym zostanie umieszczona kapsuła z relikwiami pierwszego stopnia i ofiarę dla Zgromadzenia Sióstr Józefitek.


5. W piątek w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, na Mszę świętą
i nabożeństwo różańcowe zapraszamy kandydatów do bierzmowania z rodzicami.


6. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu.. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny z numerów: 351, 352, 353, 354a, 355, 355a.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
6.10.2019 – 27 Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 15.30, w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 17.00.


2. W tym tygodniu w poniedziałek wypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.


3. W miesiącu październiku Kościół w szczególny sposób zachęca nas do odmawiania różańca w kościele. Zróbmy wszystko, aby jak najliczniej uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych i polecajmy wstawiennictwu Matki Najświętszej nie tylko swoje własne sprawy, ale także Kościół, Ojczyznę, rządzących, a w szczególny sposób wszystkich Polaków, aby w najbliższych wyborach wybierali jako swoich przedstawicieli w parlamencie ludzi prawych, wierzących, którzy będą dbać nie o własny interes, ale dobro wspólne. Pamiętajmy również
o tym, by głosować na ludzi ze swojego regionu, bo tylko tacy zadbają o naszą małą Ojczyznę.


4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski, w ramach którego przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia’ im. Jana Pawła II.


5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny z numerów: 428, 431, 432, 435, 436, 437, 438.


6. Spotkania w tym tygodniu: Scholi we wtorek o godz. 15.30, LSO w środę po Mszy świętej popołudniowej, KSM-u w piątek po Mszy świętej popołudniowej.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
29.09.2019 – 26 Niedziela Zwykła

1. Od jutra Msza święta popołudniowa w dni powszednie o godz. 17.00.


2. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że kryterium naszego zbawienia jest także pomoc drugiemu człowiekowi. Kościół na różne sposoby pomaga nam w osiągnięciu zbawienia. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zachęca nas do codziennego odmawiana różańca, czy to we wspólnocie parafialnej, w rodzinach czy też indywidualnie. Zaproszenie do udziału w nabożeństwach
w kościele kierujemy do wszystkich, a szczególne do Róż Różańcowych, dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej, kandydatów do bierzmowania, LSO oraz młodzieży szkół podstawowych i średnich.
W niedziele Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.30 i po nabożeństwie Msza święta. Różaniec w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej.


3. Inną formą pomocy Kościoła w przemianie naszych serc jest pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oba te nabożeństwa wymagają stanu łaski uświęcającej, a więc zachęcają nas do pojednania z Bogiem
w sakramencie pokuty.
W pierwszy piątek spowiedź rano i po południu pół godziny przed Mszą świętą i w czasie Mszy świętych. Litania do NSPJ i Akt poświęcenia Sercu Bożemu w czasie nabożeństwa Różańcowego.
W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót. Różaniec wynagradzający w czasie nabożeństwa różańcowego. Po różańcu rozważanie kolejnej tajemnicy różańcowej.


4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Hieronima, we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę – Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu, w sobotę – świętą Faustynę Kowalską.


5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny z numerów: 405, 421, 345, 346, 347, 348.


6. Odwiedziny chorych będą w następującym porządku: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, ks. Mariusz
w sobotę od godz. 9.30.


7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 15.30, dzieci przygotowujące się do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej otrzymają różańce. Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą
i nabożeństwo różańcowe.


8. Spotkania w tym tygodniu: Scholi we wtorek o godz. 15.30, LSO w środę po mszy świętej popołudniowej, KSM-u w piątek po Mszy świętej popołudniowej.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
22.09.2019 – 25 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek wypada wspomnienie liturgiczne świętego Ojca Pio, w piątek świętego Wincentego a Paulo, w sobotę świętego Wacława.


2. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu.
W sobotę prosimy rodziny z numerów: 338, 339, 340, 400, 402, 403, 442, 443.


3. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej, zwraca się do naszej parafii z prośbą o zebranie płodów rolnych na potrzeby schroniska w Rzeszowie i Racławówce. Dary będzie można składać na parkingu koło kościoła w piątek 27 września od godz. 9.00 do 12.00. Kto nie może dostarczyć płodów rolnych na parking, można podać informację telefonicznie i wtedy dary będą odebrane
w domu. Telefon kontaktowy jest w zakrystii.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
15.09.2019 – 24 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy IX Tydzień Wychowania, którego mottem są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38).


2. W tym tygodniu w poniedziałek wypada wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana,
w środę święto świętego Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, w piątek wspomnienie męczenników koreańskich: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, w sobotę święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
W środę, w święto Stanisława Kostki na Mszę świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież,
a szczególnie kandydatów do bierzmowania.


3. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. W sobotę prosimy rodziny z numerów: 265, 266a, 267, 268, 269, 336, 337, 493.


4. 14 września w całej Ojczyźnie, również w naszej wspólnocie, przeżywaliśmy spotkanie modlitewne „Polska Pod Krzyżem”. Naszą modlitewną ekspijację rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową niosąc krzyż, znak naszego zbawienia, a zakończyliśmy Mszą świętą w kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnej modlitwie. Nasz udział w tym modlitewnym spotkaniu, był wyrazem naszej wiary w moc Męki Chrystusa, wynagrodzeniem za liczne bluźnierstwa i profanacje, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie i uświadomił nam, że w tym zalewie zła i rozprzestrzenianiu się tęczowej zarazy, tylko w krzyżu Chrystusa jest nasza moc i nasze zwycięstwo.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
8.09.2019 – 23 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w czwartek wypada wspomnienie Matki Bożej Rzeszowskiej, w piątek świętego Jana Chryzostoma, w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.


2. W sobotę 14 września w związku z tym, że jest coraz więcej bluźnierczych ataków na Kościół, ze strony antychrześcijańskich środowisk, w całej Polsce, również w naszej diecezji, organizowane są spotkania modlitewne „Polska Pod Krzyżem”. W naszej parafii również organizujemy takie uroczyste nabożeństwo „Polska Pod Krzyżem”. Naszą modlitewną ekspijację rozpoczniemy w kościele. O godz. 17.00. wyruszymy
z kościoła, niosąc duży krzyż na Drogę Krzyżową w plenerze i zakończymy ją przy krzyżu misyjnym. Krzyż w czasie Drogi Krzyżowej poniosą wszystkie stany i zawody. Po powrocie do kościoła Msza święta i uroczyste nabożeństwo. Niech udział w tym modlitewnym spotkaniu, będzie wyrazem naszej wiary w moc Męki Chrystusa, dzięki której dostąpiliśmy łaski zbawienia i wynagrodzeniem za liczne bluźnierstwa, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Nie żałujmy czasu i zróbmy wszystko, aby na wspólnej modlitwie w blasku Krzyża Chrystusowego było nas jak najwięcej.
Na Drogę Krzyżową, Mszę świętą i nabożeństwo zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania
z rodzicami. Kandydatom w czasie nabożeństwa zostaną wręczone krzyże
. Po nabożeństwie będzie spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.


3. W niedzielę 15 września wypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, ale liturgia 24 Niedzieli w ciągu Roku ma pierwszeństwo i wypiera z kalendarza to wspomnienie.


4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu i złożyły ofiarę na inwestycje. Numery 235 i 240, które były pominięte były również do sprzątania. W sobotę prosimy rodziny z numerów: 246, 249, 256, 261 i dwie rodziny w tym rejonie, które w czasie kolędy nie miały przyznanych numerów.


5. W pierwszym tygodniu października: (piątek, sobota i niedziela), organizujemy 3-dniową wycieczkę na Kresy Wschodnie – SZLAKIEM POLSKICH TWIERDZ. Musimy zebrać minimum 42 osoby. Jeśli nie zbierzemy pełnego stanu w naszej parafii i sąsiednich parafiach, wycieczka nie odbędzie się. Zapisać się można dzisiaj, bo jutro trzeba zgłosić, czy mamy pełny stan, ponieważ biuro musi rezerwować hotele. Przypomnienie tylko, że wymagany jest paszport z terminem ważności minimum pół roku.


6. Spotkanie Scholii we wtorek o godz. 16.30. Spotkanie KSM-u w piątek po Mszy świętej. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej w środę po Mszy świętej popołudniowej.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
1.09.2019 – 22 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj z racji 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, pamiętajmy w naszych modlitwach również
o tych, którzy polegli walcząc o wolność Ojczyzny.


2. W poniedziałek 2 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Polecajmy jutro w naszych modlitwach dzieci i młodzież. Nie zapomnijmy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach, którzy podejmują odpowiedzialne i trudne zadanie edukowania młodego pokolenia. Módlmy się także za rodziców, aby w każdej sytuacji dawali dobry przykład swoim dzieciom w wypełnianiu wszystkich obowiązków – w tym także religijnych.
Masza święta na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego o godz. 8.00.


3. We wtorek wspomnienie liturgiczne świętego Grzegorza Wielkiego.


4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej popołudniowej „Godzina Święta”.
W pierwszy piątek spowiedź rano i po południu pół godziny przed Mszą świętą i w czasie Mszy świętej. Nabożeństwo ku czci Serca Bożego po Mszy świętej popołudniowej. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót. O godz. 17.30 różaniec wynagradzający i po Mszy świętej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi z rozważaniem tajemnicy różańcowej.


5. W przyszłą niedzielę 8 września wypada święto Narodzenia Matki Bożej, w tradycji ludowej nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Pierwszeństwo w kalendarzu liturgicznym ma jednak liturgia 23 Niedzieli Zwykłej. Wzywając orędownictwa Matki Bożej Siewnej po każdej Mszy świętej poświęcimy ziarno do siewu.


6. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół i wokół kościoła w minionym tygodniu oraz złożyły ofiarę na środki czystości. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 234, 236, 238, 242, 243, 245.


7. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam dotąd skalę. Słyszymy o księżach porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Mnożą się ataki na księży. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Podejmowaliśmy już modlitewny szturm w „Różańcu do Granic”. Teraz podejmiemy wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.
W całej Polsce 14 września organizowane są spotkania modlitewne „Polska Pod Krzyżem”. W naszej diecezji również takie nabożeństwa będą miały miejsce w Kobylance – w Sanktuarium Pasyjnym, w parafii Podwyższenia Krzyża w Rzeszowie oraz dla wiernych lubiących piesze wędrówki, nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Górę Grzywacką. Wyjazdów zorganizowanych z parafii nie urządzamy, można wybrać się indywidualnie. Informacja jest na plakacie. W parafii również zorganizujemy takie uroczyste nabożeństwo. Program nabożeństwa w naszej parafii będzie podany w przyszłą niedzielę.


8. Zapewne nie każdy z nas wie, że w naszej parafii mieszkała babcia wielkiego świętego, ks. Zygmunta Gorazdowskiego, nazywanego księdzem dziadów i ojcem ubogich. Czynimy starania, aby relikwie świętego ks. Zygmunta znalazły się w naszej wspólnocie. W niedzielę 20 października będziemy gościć w naszej parafii Siostrę Dolores i Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Józefitek. Zgromadzenie to powstało z inicjatywy ks. Zygmunta. Siostra Dolores przybliży postać świętego i przygotuje nas na przyjęcie Jego relikwii do naszej wspólnoty. Z postacią tego świętego można zapoznać dzięki broszurce Zygmunt Gorazdowski – święty ocalony w Pstrągowej, przygotowanej przez panie Barbarę Pilarz i Barbarę Stec oraz pana Mariana Złotka. Broszurkę można zabrać ze stolika za ławkami.


9. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po Mszy świętej, spotkanie Scholi w czwartek po Mszy świętej, spotkanie KSM-u w piątek po Mszy świętej.


10. Przyjęcie kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w przyszłą niedzielę na Sumie o godz. 11.00.


11. W pierwszej połowie października organizujemy 3-dniową wycieczkę na Kresy Wschodnie – SZLAKIEM POLSKICH TWIERDZ. Informacja jest na ulotce na stoliku za ławkami. Zainteresowanych wyjazdem prosimy
o zapoznanie się z kosztami, programem i zgłoszenie zamiaru wyjazdu najpóźniej do przyszłej niedzieli włącznie. Musimy zebrać minimum 42 osoby. Jeśli nie zbierzemy pełnego stanu w naszej parafii, będziemy szukać chętnych w innych parafiach dekanatu.


12. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, ks. Mariusz w sobotę od godz. 9.30.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
25.08.2019 – 21 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w Katedrze w Rzeszowie diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne zbiory i dzień modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników – Diecezjalne Dożynki. Łączmy się duchowo ze zgromadzonymi
w katedrze rolnikami i dziękujmy za dar chleba.


2. W tym tygodniu w poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, we wtorek wspomnienie świętej Moniki, w środę świętego Augustyna, w czwartek wspomnienie Męczeństwa świętego Jana Chrzciciela.


3. W środę 28 sierpnia po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo, ku czci świętego Charbela, w czasie którego przez Jego wstawiennictwo, będziemy wypraszać potrzebne nam łaski. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii świętego.


4. W sobotę od godz. 17.00 dla uczniów wszystkich szkół spowiedź przed rozpoczęciem kolejnego roku nauki. Prośba do rodziców, aby zachęcili do spowiedzi swoje pociechy. Rozpoczęcie każdego dzieła
w pojednaniu z Bogiem owocuje błogosławieństwem dla całego dzieła.


5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła i wokół kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 192, 215, 218, 221, 222, 223, 224, 225, 228, 230.


6. Został zamówiony kontener na makulaturę, który będzie podstawiony na parkingu koło kościoła. Zachęcamy, żeby zbierać makulaturę, aby wspomóc budowę studni w krajach misyjnych.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
18.08.2019 – 20 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 i po Sumie błogosławieństwo dzieci.


2. W tym tygodniu we wtorek wypada wspomnienie liturgiczne świętego Bernarda, w środę świętego Piusa X, w czwartek Najświętszej Maryi Panny Królowej, w piątek bł. Władysława Findysza, w sobotę święto świętego Bartłomieja apostoła.


3. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 184, 187, 187a, 188, 189, 190.


4. W przyszłą niedzielę w Katedrze w Rzeszowie diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne zbiory i dzień modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników – Diecezjalne Dożynki. Zachęcamy do udziału w dożynkach diecezjalnych grupę wieńcowa z naszej parafii. Zamiar wyjazdu prosimy głosić wcześniej, aby zorganizować transport.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
11.08.2019 – 19 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje.


2. W tym tygodniu w środę wspomnienie liturgiczne świętego Maksymiliana Marii Kolbe, w sobotę świętego Jacka.


3. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, święto narodowe oraz nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory i szczęśliwe żniwa. Żniwa wprawdzie jeszcze nie zakończone, ale dziękujemy Bogu za błogosławieństwo w pracy, nie najgorsze plony mimo suszy, uchronienie nas od wszelkich klęsk żywiołowych. Prośmy również o odpowiednią pogodę i szczęśliwe zakończenie zbierania plonów matki ziemi.
Msze święte 15 sierpnia będą odprawione jak w każdą niedzielę: o 7.30, 9.00. 11.00 i 15.30.
Dziękczynna Suma z poświęceniem wieńców dożynkowych, owoców, warzyw, ziół i kwiatów o godz. 11.00. Wianki, zioła i kwiaty poświęcimy również po każdej Mszy świętej.


4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła w środę prosimy rodziny z numerów: 149, 155, 156, 161, 162, 163. W sobotę: 169, 171, 177, 181, 182, 183.


5. Msze święte w dni powszednie w tym tygodniu rano i wieczorem.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
4.08.2019 – 18 Niedziela Zwykła

1. 4 sierpnia wyrusza Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi będą polecać wstawiennictwu Czarnej Madonny nas wszystkich. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom za pośrednictwem radia VIA, codziennie o godz. 20.30.


2. W wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspomnienie liturgiczne świętego Dominika, w piątek święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w sobotę święto świętego Wawrzyńca.


3. Ośrodek Kultury w Czudcu zaprasza parafian Pstrągowej i Grupy wieńcowe z naszej parafii do wzięcia udziału w Gminnych Dożynkach, które będą miały miejsce w Babicy 15 sierpnia. Grupy wieńcowe, proszone są o zgłoszenie swojego udziału do Ośrodka Kultury w Czudcu do 9 sierpnia. Karty zgłoszeniowe są do odebrania w zakrystii.


4. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół, wokół kościoła i plebanii. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 134, 138, 144, 145, 152, 153, 154.


5. Msze święte w dni powszednie w tym tygodniu będą rano i wieczorem.


6. Na stoliku za ławkami będą systematycznie wykładane czasopisma o tematyce religijnej, które można będzie zabrać do przeczytania. Będą to również numery z nieaktualną datą wydania, które wydawnictwa przekazują nieodpłatnie. Tematyka będzie różna i jest możliwość wybrania według zainteresowań. Po przeczytaniu można przynieść, aby inni mieli możliwość przeczytania. Na początek są to pisma o tematyce misyjnej.


7. W sobotę 10 sierpnia, w związku z organizacją na terenie naszej miejscowości 28 Rajdu Rzeszowskiego, czasowo zostaną wyłączone z ruchu odcinki dróg, przez które będzie przebiegała trasa rajdu. Drogi będą zamknięte w godzinach od 6.45 do 16.00.
Plakaty z trasą rajdu są wywieszone na zewnątrz kościoła. Kilkanaście ulotek leży również na stoliku za ławkami.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
28.07.2019 – 17 Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętej Marty, w środę świętego Ignacego z Loyoli, w czwartek świętego Alfonsa Marii Liguoriego.


2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej popołudniowej „Godzina Święta”.
W pierwszy piątek spowiedź rano i po południu pół godziny przed Mszą świętą i w czasie Mszy świętej. Nabożeństwo ku czci Serca Bożego po Mszy świętej popołudniowej. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót. O godz. 17.30 różaniec wynagradzający i po Mszy świętej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi z rozważaniem kolejnej tajemnicy różańcowej.


3. W niedzielę 4 sierpnia wyrusza Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom za pośrednictwem radia VIA codziennie o godz. 20.30.


4. Odwiedziny wszystkich chorych będą w pierwszy piątek w następującym porządku: ks. proboszcz od godz. 8.15, ks. Mariusz od godz. 9.30.


5. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła i otoczenia kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 103/1/2/3/4/5, 108, 109, 110, 111, 115, 120, 123, 128, 132.


6. Msza święta w dni powszednie w poniedziałek, wtorek i środę tylko rano o godz. 7.00. Od czwartku Msza święta również po południu o godz. 18.00.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
21.07.2019 – 16 Niedziela Zwykła

1. 21 lipca rozpoczynamy XX Tydzień świętego Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Po każdej Mszy świętej pobłogosławimy pojazdy i modlić się będziemy w intencji kierowców, aby owocnie służyli bliźnim i uniknęli wypadków.


2. W tym tygodniu w poniedziałek święto świętej Marii Magdaleny, we wtorek święto świętej Brygidy, Patronki Europy, w środę wspomnienie świętej Kingi, w czwartek święto świętego Jakuba Apostoła i wspomnienie świętego Krzysztofa, w piątek świętych Joachima i Anny.


3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny
z numerów: 666, 667, 668, 669, 670, 671, 672.


4. Msza święta w dni powszednie tylko rano o godz. 7.00.

Możliwość komentowania jest wyłączona.