Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
27.09.2020 – 26 Niedziela Zwykła


1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Migrantów i Uchodźców. Rada KEP ds. Migracji, Turystyki
i Pielgrzymek zarządziła na dzisiaj we wszystkich parafiach w Polsce zbiórkę do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos. Wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę na ten szczytny cel.


2. W poniedziałek wspomnienie świętego Wacława, we wtorek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela
i Rafała, w środę wspomnienie świętego Hieronima, w czwartek świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek świętych Aniołów Stróżów.
Również w poniedziałek po Mszy świętej popołudniowej miesięczna nowenna do świętego Charbela.


3. W czwartek 1 października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe; w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej, w niedziele o godz. 15.30.


4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano i po południu pół godziny przed Mszą świętą i w czasie Mszy. Po Mszy popołudniowej nabożeństwo różańcowe
z Litanią i Aktem Oddania Sercu Bożemu.
W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót. Po Mszy świętej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
z różańcem i rozważaniem tajemnicy różańcowej.


5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w pierwszy piątek ks. proboszcz od godz. 8.15, w pierwszą sobotę ks. Mariusz od godz. 9.00.


6. W przyszłą niedzielę 4 października na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą, zapraszamy dzieci z klas trzecich z rodzicami. W czasie nabożeństwa zostaną poświęcone i wręczone dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej różańce.


7. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta składa podziękowanie za dary – płody rolne – złożone w ubiegły piątek na rzecz potrzebujących schroniska.


8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożoną ofiarę na środki czystości. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 332a, 335, 330, 329, 327, 328.


9. Od jutra Msza święta popołudniowa w dni powszednie o godz. 17.00.


10. Msze święte z pogrzebu za śp. Zofię Banaś (30 intencji – Gregorianka) odprawia od poniedziałku 21 września ks. Krzysztof Tyburowski w Irlandii.

Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
20.09.2020 – 25 Niedziela Zwykła


1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Przed kościołem zbiórka do puszek na diecezjalne katolickie radio VIA.


2. W poniedziałek święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w środę wspomnienie św. O. Pio
z Pietrelciny.


3. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Dzień Migrantów i Uchodźców. Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zarządziła zbiórkę do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos. Zbiórka ta będzie przyszłą w niedzielę 27 września we wszystkich parafiach w Polsce. Wychodząc
z kościoła będzie można złożyć ofiarę na ten szczytny cel.


4. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, jak każdego roku zwraca się do nas z prośbą
o ofiarowanie płodów rolnych, na rzecz schronisk albertyńskich dla kobiet w Racławówce i mężczyzn
w Rzeszowie i Jaśle. Płody rolne można złożyć na parkingu przy kościele w piątek 25 września do godz. 9.00.


5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wokół kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 475, 477, 483, 484, 488, 489, 491.


6. W miniony piątek, w święto świętego Stanisława Kostki, miała miejsce w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Godzina dla Jezusa”. Serdeczne podziękowanie dzieciom, młodzieży KSM, Scholi i LSO za przygotowanie i przeprowadzenie adoracji, rodzicom dzieci i młodzieży oraz wszystkim, którzy byli obecni na wspólnej modlitwie w intencji młodych. Podziękowanie również dla księdza Mariusza za przygotowanie z młodzieżą i przewodniczenie wspólnej modlitwie. Szkoda tylko, że tak niewielu odpowiedziało na zaproszenie do wspólnej adoracji i modlitwy w intencji młodych, często zagubionych w wirach współczesnego zlaicyzowanego świata.


7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
13.09.2020 – 24 Niedziela Zwykła


1. W 24 Niedzielę Zwykłą rozpoczyna się X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”. Niech będzie to dla nas zachęta do budowania pozytywnych więzi z ludźmi w rodzinie, w szkole, miejscach pracy, a także
w naszej rodzinie parafialnej.


2. W poniedziałek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Mszę świętą popołudniową, połączoną z liturgicznym obrzędem wręczenia krzyży, zapraszamy kandydatów do bierzmowania z rodzicami.


3. We wtorek wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
W czwartek świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.


4. W piątek 18 września święto świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz Patrona Polski.
W tym dniu odbędzie się ogólnodiecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży pod hasłem: „Godzina dla Jezusa”. W naszej świątyni adoracja rozpocznie się po Mszy świętej popołudniowej. Na adorację zapraszamy KSM, LSO, kandydatów do bierzmowania oraz młodzież uczącą się i pracującą. Nie żałujmy czasu, aby polecić się Jezusowi przez wstawiennictwo świętego Stanisława Kostki – szczególnego patrona wszystkich młodych. Na Mszę świętą i nabożeństwo zapraszamy również wszystkich, którzy pragną modlić razem z młodymi o potrzebne dla nich łaski.


5. Spotkania w tym tygodniu:
Spotkanie rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej, we wtorek 15 września po mszy świętej popołudniowej.
Spotkanie LSO w środę po mszy świętej popołudniowej.
Spotkanie KSM w piątek po mszy świętej popołudniowej.
Spotkanie Scholi w sobotę o godz. 16.30.


6. Przyszła niedziela to Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Przed kościołem zbiórka do puszek na diecezjalne katolickie radio VIA.


7. Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 208, 209, 209b, 209c, 458, 460, 465, 471, 473.


8. W przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła, będzie można złożyć podpis pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą, zakazującą marszów LGBT na ulicach polskich miast. Do ważności podpisu konieczny jest numer PESEL.


9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
6.09.2020 – 23 Niedziela Zwykła


1. Taca z pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji.


2. We wtorek święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Po Mszy świętej rano i wieczorem poświęcimy ziarno do siewu. W sobotę 12 września wspomnienie liturgiczne NMP Rzeszowskiej – patronki miasta Rzeszowa.


3. Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu i złożoną ofiarę na środki do dezynfekcji kościoła. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 204, 205, 496, 496a, 497, 501, 502, 506, 508, 516.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
30.08.2020 – 22 Niedziela Zwykła


1. W czasie Mszy świętej o godz. 11.00 miało miejsce przyjęcie kandydatów do LSO. Polecajmy tych chłopców w naszych modlitwach nie tylko dzisiaj, aby wytrwali w służbie Bogu i nam wszystkich w czasie świętej liturgii, sprawowanej w naszym kościele.


2. Przed nami ostatnie godziny wakacji i niebawem nowy rok szkolny, pełen nowych wyzwań dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i katechetów. Warto dzisiaj zastanowić się, jak podziękujemy Panu Bogu za czas zasłużonego odpoczynku. Trzeba także pomyśleć co zrobimy, aby nowy rok szkolny rozpocząć jako uczniowie Chrystusa, i aby mimo ograniczeń jakich doświadczamy, był dla wszystkich pomyślny. Aby wyprosić potrzebne łaski na nowy rok, trzeba rozpocząć go w pojednaniu z Bogiem przez przystąpienie do sakramentu pokuty nie tylko dzieci i młodzieży, ale także rodziców i wszystkich związanych z edukacją młodego pokolenia. Okazja do spowiedzi będzie jutro przed Mszą świętą rano i po południu. Skorzystajmy
z tej możliwości, aby z Bożym błogosławieństwem rozpocząć nowy rok szkolny.


3. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek o godz. 18.00.


4. We wtorek 1 września wspominamy wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej. Niech nie zabraknie w tym dniu wspomnienia tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.


5. W czwartek w liturgii wspomnienie świętego Grzegorza Wielkiego.


6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej popołudniowej Godzina Święta. W piątek spowiedź rano przed Mszą świętą i w czasie Mszy. Po południu spowiedź od godz. 17.30. Po Mszy nabożeństwo z Litanią i Aktem Oddania Sercu Bożemu.
W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót. O godz. 17.30 różaniec wynagradzający, po Mszy świętej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi z rozważaniem tajemnicy różańcowej.


7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w pierwszy piątek ks. proboszcz od godz. 8.15, w pierwszą sobotę ks. Mariusz od godz. 9.30.


8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 195, 195a, 196, 201, 202, 203.
Kościół w tym tygodniu dekorują nowożeńcy.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
23.08.2020 – 21 Niedziela Zwykła


1. W przedostatnią niedzielę wakacji warto zastanowić się czy w czasie zasłużonego odpoczynku
i wzmożonych prac żniwnych, pamiętaliśmy o naszych obowiązkach, wynikających z naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.


2. W tym tygodniu w liturgii wypada: w poniedziałek święto świętego Bartłomieja Apostoła, w środę Uroczystość NMP Częstochowskiej, w czwartek wspomnienie świętej Moniki, w piątek świętego Augustyna,
w sobotę wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela.


3. W środę 26 sierpnia po mszy świętej popołudniowej modlitwy przez wstawiennictwo świętego Zygmunta Gorazdowskiego. W piątek po mszy świętej popołudniowej miesięczna nowenna ku czci świętego Charbela.


4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny z numerów: 183, 184, 187, 187a, 188, 189, 190.


7. W przyszłą niedzielę na Sumie przyjęcie kandydatów do LSO.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
16.08.2020 – 20 Niedziela Zwykła


1. Bóg powołuje każdego człowieka do osiągnięcia zbawienia i wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu współczesnych ludzi, szczególnie młodych, ciągle jeszcze nie może Boga odnaleźć, błądząc na bezdrożach życia ludzkiego, albo też, przez czas nakazanych ograniczeń uczestniczenia w liturgii kościoła w czasie pandemii, odzwyczaiło się od rzeczywistego udziału w Mszy świętej, nabożeństwach i systematycznego korzystania z sakramentu pokuty. Nie ulegajmy wygodnictwu, korzystając
z wirtualnego uczestniczenia w liturgii. Starajmy się rzeczywiście uczestniczyć w Mszy świętej w niedziele
i święta, zachowując zalecenia dotyczące przebywania w miejscach publicznych.


2. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski zalecił, aby niedziela 16 sierpnia 2020 r. była Dniem Solidarności z Libanem. We wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Diecezji Rzeszowskiej, należy przeprowadzić zbiórkę środków finansowych do puszek dla poszkodowanych ofiar w Bejrucie. W związku z tym wychodząc z kościoła, można złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla poszkodowanych w Libanie.


3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek świętego Jacka, w czwartek świętego Bernarda,
w piątek świętego Piusa X, w sobotę Najświętszą Maryję Pannę Królową.


4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy rodziny
z numerów: 162, 163, 169, 171, 177, 181, 182
.


5. Dożynki Diecezjalne w Katedrze Rzeszowskiej odbędą się w niedzielę 30 sierpnia 2020 r. Plan uroczystości jest następujący: od godz. 11.00 – przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebami z Parafii i Dekanatów Diecezji Rzeszowskiej, o godz. 11.30 – program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z zespołu „Młody Duch
i Przyjaciele” z parafii Górno, o godz. 12.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Białogłowskiego – Krajowego Duszpasterza Rolników i Pszczelarzy. Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja. Jeśli nasza Grupa wieńcowa zamierza wybrać się z wieńcem na diecezjalne dziękczynienie, prosimy o zgłoszenie tego zamiaru, aby postarać się transport.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
9.08.2020 – 19 Niedziela Zwykła


1. Dzisiaj na Sumie dziękujemy za dar powołania zakonnego naszej rodaczki, Siostry Marii Józefy Fąfara
i prosimy Wszechmogącego Boga o potrzebne dla Niej łaski, aby w pełni zrealizowała się na drodze, którą wybrała, słuchając Chrystusa powołującego Ją do życia zakonnego.


2. W poniedziałek święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek wspomnienie liturgiczne świętej Klary dziewicy, w piątek świętego Maksymiliana Marii Kolbe męczennika.


3. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, święto narodowe, parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory i szczęśliwe żniwa. Żniwa jeszcze nie zakończone, ale dziękujmy Bogu za błogosławieństwo w pracy, plony mimo suszy, uchronienie nas od wszelkich klęsk żywiołowych. Prośmy również o odpowiednią pogodę i szczęśliwe zakończenie zbierania plonów matki ziemi.

Msze święte 15 sierpnia będą odprawione jak w każdą niedzielę: o 7.30, 9.00. 11.00 i 15.30.

Dziękczynna Suma z poświęceniem wieńców dożynkowych, owoców, warzyw, ziół i kwiatów o godz. 11.00. Wianki, zioła i kwiaty poświęcimy również po każdej Mszy świętej.


4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przykościelnego parkingu w minionym tygodniu. Do sprzątania
w sobotę prosimy rodziny z numerów: 147, 149, 152, 153, 154, 156, 161
.


5. W tym tygodniu w dni powszednie Msza święta o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Ze względu na czas wakacyjnych urlopów w niektóre dni tygodnia, druga intencja rano może być odprawiana poza parafią.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
2.08.2020 – 18 Niedziela Zwykła


1. Dzisiaj, jak słyszeliśmy na początku Mszy świętej, nasza parafianka Siostra Maria Józefa Fąfara, w kościele Sióstr pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, złoży (11.00 i 15.30 złożyła) śluby wieczyste. W przyszłą niedzielę na Sumie, będziemy dziękować za dar Jej powołania zakonnego i prosić będziemy Wszechmogącego Boga o potrzebne dla Niej łaski, aby w pełni zrealizowała się na drodze, którą wybrała, słuchając Chrystusa powołującego ją do życia zakonnego.


2. W ubiegłą niedzielę gościliśmy przedstawiciela Fundacji Charytatywnej Orla Straż, która pomaga ofiarom terroryzmu i prześladowań na Bliskim Wschodzie. Pan Krzysztof w imieniu Fundacji dziękuje za złożoną przez nas ofiarę 3665,20 złotych. Fundacja wydała również album, w którym przedstawiona jest w szczegółach pomoc ofiarom terroryzmu. Dochód ze sprzedaży albumu przeznaczony jest również na pomoc ofiarom. Egzemplarz do obejrzenia jest na stoliku za ławkami. Kto będzie chciał nabyć album, można zapisać się
w zakrystii. Koszt około 30 złotych.


3. We wtorek wypada wspomnienie liturgiczne świętego Jana Marii Vianneya, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego.


4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
W czwartek po Mszy świętej popołudniowej „Godzina Święta”. W pierwszy piątek spowiedź rano i po południu pół godziny przed Mszą świętą i w czasie Mszy świętej. Nabożeństwo ku czci Serca Bożego po Mszy świętej popołudniowej.


5. Odwiedziny wszystkich chorych z posługą sakramentalną w pierwszy piątek:
ks. proboszcz od godz. 8.15, ks. Mariusz od godz. 9.30.


6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 120, 123, 128, 132, 134, 138, 145. Podziękowanie również dla pań z Koła Gospodyń za oczyszczenie z kurzu i brudu całej nastawy ołtarzowej.


7. W tym tygodniu w dni powszednie Msza święta o godz. 7.00 i o godz. 18.00.


8. W związku z organizacją 29 Rajdu Rzeszowskiego, 7 sierpnia w piątek czasowo zostaną w Pstrągowej wyłączone z ruchu odcinki dróg oznaczone na mapie, która jest wywieszona na tablicy ogłoszeń i na drzwiach kościoła.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
26.07.2020 – 17 Niedziela Zwykła


1. Gościliśmy przedstawiciela Fundacji Charytatywnej Orla Straż, która pomaga ofiarom terroryzmu
i prześladowań na Bliskim Wschodzie. Dowiedzieliśmy się o działalności tej Fundacji i wychodząc z kościoła mogliśmy złożyć datek dla ofiar, którym Fundacja przychodzi z pomocą.


2. W związku z wczorajszym wspomnieniem świętego Krzysztofa, dzisiaj modlimy się za podróżujących, prowadzących wszelkie pojazdy, a po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów i wszystkich prowadzących pojazdy. Ponieważ dzisiaj jest możliwość wsparcia Fundacji Orla Straż, w przyszłą niedzielę, wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla naszych misjonarzy.


3. W piątek wspomnienie świętego Ignacego z Loyoli, w sobotę święto Alfonsa Marii Liguoriego.


4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.30 różaniec wynagradzający, Msza święta
o godz. 18.00
i po Mszy świętej nabożeństwo eucharystyczne z rozważaniem tajemnicy różańcowej.


5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 103/1/2/3/4/5, 108, 109, 110, 111, 115.
Bardzo prosimy rodziny z odcinka od strony Nowej Wsi do Ośrodka Zdrowia, które się nie zgłosiły, kiedy nie wyznaczaliśmy do sprzątania w czasie pandemii, aby zorganizowały się i poinformowały o gotowości do sprzątania przed niedzielą.


6. W dni powszednie do piątku włącznie Msza święta tylko rano o godz. 7.00.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
19.07.2020 – 16 Niedziela Zwykła


1. Minęło trzy tygodnie wakacji. Czy w czasie wakacyjnego odpoczynku pamiętamy o modlitwie, o niedzielnej mszy świętej, o swoich obowiązkach w czasie wakacji. Ministranci chyba zapomnieli o obowiązkowym służeniu, bo tylko jeden z nich przychodził na wyznaczone służenie w tym czasie w dni powszednie.


2. W tym tygodniu w środę święto świętej Marii Magdaleny, w czwartek święto świętej Brygidy, Patronki Europy, w piątek wspomnienie świętej Kingi, w sobotę święto świętego Jakuba Apostoła i dawne wspomnienie świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W związku ze wspomnieniem świętego Krzysztofa, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów
i prowadzących pojazdy.


3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 50, 52, 55, 63, 63a, 64a, 65, 66.


4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Charytatywnej Orla Straż, która pomaga ofiarom terroryzmu i prześladowań na Bliskim Wschodzie. Przed każdą Mszą świętą dowiemy się o działalności i pracy tej Fundacji. Wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz tych, którym Fundacja przychodzi z pomocą.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
12.07.2020 – 15 Niedziela Zwykła


1. W ubiegłą niedzielę na poszkodowanych w czasie nawałnic, składaliśmy ofiarę do puszek. W imieniu doświadczonych nawałnicą i Caritas naszej diecezji, składamy wszystkim ofiarodawcom podziękowanie – Bóg zapłać.


2. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętych pustelników Andrzeja Świerada
i Benedykta, w środę św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła, w czwartek Najświętszej Maryi Panny
z Góry Karmel.


3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wokół kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła
w sobotę prosimy rodziny z numerów: 71, 72, 72a, 69, 68, 68a, 67, 67a
.


4. Zostały przekazane kolejne intencje z pogrzebów do odprawienia poza parafią.
Ks. Krzysztof Tyburowski w Irlandii od 13 lipca rozpocznie odprawianie Mszy świętych gregoriańskich za śp. Marię Roman, od 15 sierpnia za śp. Kazimierza Zięba.
Ks. Stanisław Półchłopek we wrześniu będzie odprawiał Msze święte gregoriańskie za śp. Tadeusza Noga.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
5.07.2020 – 14 Niedziela Zwykła


1. W pierwszą niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
Wychodząc z kościoła, możemy złożyć ofiarę do puszek na poszkodowanych z naszej diecezji w czasie ostatnich nawałnic.


2. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w środę św. Jana
z Dukli, w sobotę święto świętego Benedykta, patrona Europy.


3. W przyszłą niedzielę składka na termomodernizację kościoła i plebanii.


4. Od jutra Msza święta w dni powszednie tylko rano o godz. 7.00.


5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wokół kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła
w sobotę prosimy rodziny z numerów: 80a, 80b, 79, 79a, 78, 76, 75
.


6. Zostały przekazane kolejne intencje z pogrzebów. Nasz rodak, ks. Józef Szeliga w Czechach, odprawi Gregoriankę za śp. Zofię Barlik, 7 intencji za śp. Józefa Dziedzic, 5 intencji za śp. Bogdana Pokora i 8 intencji za śp. Czesławę Grodzką.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
28.06.2020 – 13 Niedziela Zwykła


1. Dzisiaj na Sumie dziękujemy za 50 lat kapłańskiej posługi, obecnego i posługującego wśród nas na kapłańskiej emeryturze księdza Zdzisława Drozda. Dziękujmy Panu Bogu za dar Jego kapłaństwa i prośmy
o potrzebne łaski, na dalsze lata kapłańskiego posługiwania.


2. W poniedziałek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i po południu o godz. 18.00.
W piątek 3 lipca święto świętego Tomasza Apostoła.


3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej popołudniowej Godzina Święta. W piątek spowiedź rano przed Mszą świętą i w czasie Mszy. Po południu spowiedź od godz. 17.30. Po Mszy popołudniowej nabożeństwo z Litanią i Aktem Oddania Sercu Bożemu.
W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót. O godz. 17.30 różaniec wynagradzający, po Mszy świętej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi z rozważaniem tajemnicy różańcowej.


4. Odwiedziny wszystkich chorych z posługą sakramentalną w pierwszy piątek:
ks. proboszcz od godz. 8.15, ks. Mariusz od godz. 9.30.


5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, wokół kościoła, zakupienie środków czystości i złożoną ofiarę. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny
z numerów: 87a, 85a, 84, 83, 82, 702, 705, 707, 709, 710
.


6. Przeżyliśmy peregrynację wizerunku Matki Bożej Robotników Solidarności. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w modlitwie wspólnej i indywidualnej, w intencjach osobistych i ojczyzny w czasie peregrynacji. Oby ten czas modlitwy, przed tym szczególnym wizerunkiem Matki Bożej, zmobilizował nas do nieustannej modlitwy w intencji Ojczyzny, która tej modlitwy bardzo potrzebuje i wszystkich Polaków, aby nie wyrzekali się wiary i dochowali wierności Bogu, Krzyżowi i Kościołowi.


7. Rozpoczął się czas wakacji. Pamiętajmy, aby nie dyspensować się od niedzielnej Mszy świętej,
a podziwiając Boga w otaczającej nas przyrodzie, jeśli będzie dane nam ją podziwiać, nie unikajmy spotkania
z Chrystusem w Eucharystii. Pamiętajmy też w tym czasie o stosownym ubiorze, gdy przychodzimy do kościoła.


9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla poszkodowanych z naszej diecezji w czasie ostatnich nawałnic.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
21.06.2020 – 12 Niedziela Zwykła


1. Dzisiaj przeżywamy dzień jedności z 39 Ogólnopolską Pielgrzymką na Jasną Górę w intencji trzeźwości
i odnowy moralnej narodu. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, aby przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej wypraszać trzeźwość i odnowę moralną dla naszych rodaków.


2. Wczoraj w naszej parafii Ks. Bp Edward udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z Babicy, Nowej Wsi, Wyżnego i Pstrągowej. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich bierzmowanych, aby łaski tego sakramentu umocniły ich wiarę.


3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą popołudniową i nabożeństwo dziękczynne, za dar przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej wszystkich bierzmowanych z rodzicami.


4. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą popołudniową i nabożeństwo, uczniów klas siódmych z rodzicami na rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania.


5. W środę wypada Uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela.


6. W czwartek rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności, Krzyża Nowohuckiego, relikwii ks. Jerzego Popiełuszki i trwać będzie do godzin popołudniowych w piątek.
W czwartek przed godziną 18.00 zgromadzimy się przed kościołem, aby powitać Matkę Bożą i z samochodu kaplicy wprowadzić do kościoła. Druhów strażaków zapraszamy do przeniesienia obrazu do kościoła. Na czas
peregrynacji zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich, którym są drogie ideały międzyludzkiej solidarności
i pomocy.
Program peregrynacji:
Czwartek – godz. 18.00 wprowadzenie, powitanie obrazu i Msza święta.
Godz. 20.30 – apel jasnogórski i akt zwierzeni Matce Bożej.
Piątek – godz. 8.00 – Msza święta z kazaniem w intencji Ojczyzny.
Po zakończeniu Mszy świętej indywidualne czuwanie modlitewne do godz. 15.00. Na to czuwanie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe.
O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
O godz. 16.00 różaniec i Msza święta na zakończenie peregrynacji i pożegnanie obrazu, krzyża i relikwii. Na Mszę świętą o godz. 16.00 zapraszamy również uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych – będzie to dla nich Msza na zakończenie roku szkolnego. Mszy świętej o godz. 18.00 nie będzie.
Po Mszy świętej odprowadzenie obrazu do samochodu kaplicy i przewiezienie do kolejnej parafii – do Nowej Wsi.


7. W przyszłą niedzielę na Sumie będziemy dziękować za 50 lat kapłańskiej posługi, obecnego wśród nas ks. Zdzisława Drozda. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.


8. Podziękowanie dla rodziców bierzmowanych za współpracę w przygotowaniu młodzieży do sakramentu, sprzątanie kościoła i wokół kościoła oraz w zorganizowaniu samej uroczystości w tak krótkim czasie. Bóg zapłać również za ofiarę na dar ołtarza.


9. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z poprzedniego tygodnia.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
14.06.2020 – 11 Niedziela Zwykła


1. Od Bożego Ciała Msze święte w niedziele są odprawiane o godz. 7.30, 9.00, Suma o 11.00 i po południu
o 15.30. Od dzisiejszej niedzieli w drugie niedziele miesiąca wznawiamy składanie ofiar na podejmowane inwestycje.


2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja po Sumie, w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek pobłogosławimy wianki przygotowane z pierwszych, tegorocznych kwiatów i ziół leczniczych. Wianki są symbolem ludzkiej pracy. Podczas błogosławienia wianków będziemy modlić się
o opiekę nad polami i o obfite plony. Pobłogosławione wianki wiesza się przy obrazach świętych lub na zewnątrz domów. Przypisuje się im także dzisiaj moc leczniczą i działania ochronne jak każdej pobłogosławionej rzeczy. Gdy się zniszczą należy je spalić. Po procesji błogosławieństwo dzieci, które brały udział w uroczystej liturgii Oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo, zgodnie z zaleceniami, jakie otrzymaliśmy, będzie ogólne w kościele bez błogosławieństwa indywidualnego na zewnątrz kościoła.


3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.


4. Bóg zapłać wszystkim grupom za przygotowanie ołtarzy i złożoną ofiarę na kwiaty. Podziękowanie również dla Druhów Strażaków za wystawienie pocztów sztandarowych, udział w procesji i zabezpieczenie porządku
w czasie procesji. Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich uczestników procesji – za liczny udział, modlitewną postawę i czynny udział w liturgii. Szczególne podziękowanie dla dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami.


5. W sobotę w Czudcu o godz. 9.00, Ks. Biskup Edward udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży
z naszego dekanatu.
W piątek o godz. 17.00, zapraszamy naszych kandydatów z rodzicami i świadkami bierzmowania na nabożeństwo adoracyjne, połączone ze spowiedzią i na Mszę świętą po nabożeństwie.


6. Podziękowanie rodzinom z numerów: 49, 56, 58, 59, 60, 61, 62, 67a, 68 za sprzątanie kościoła w środę i złożoną ofiarę i rodzicom dzieci rocznicowych za sprzątanie kościoła i wokół kościoła w sobotę.
Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny z numerów: 101, 100, 99, 97, 96, 94a, 94, 93, 87.

(Do użytku wewnętrznego parafii)

Możliwość komentowania jest wyłączona.