Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
18.02.2018 – 1 Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu w czwartek Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.


2. W czwartek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla uczniów szkoły podstawowej. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i po nabożeństwie Msza święta. Po Mszy świętej o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży. Młodzież zapraszamy na Mszę na godz. 17.30.
Zapraszamy do udziału w tej Mszy świętej i nabożeństwie nie tylko gimnazjalistów, uczniów szkół średnich, ale także młodzież pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej
o godz. 17.00.
Przez cały okres Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej. Nie żałujmy na nie czasu. Tak wiele cennego czasu marnujemy, tak mało poświęcamy go na modlitwę i sprawy dotyczące naszego zbawienia. Niech liczny udział w nabożeństwach pasyjnych da wyraz naszej wierze w zbawczą moc Męki Chrystusa. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3. Papież Franciszek wzywa cały Kościół, aby piątek 23 lutego był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju
w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie. Zachęcamy do włączenia się w to ważne przedsięwzięcie.


4. W przyszłą – drugą Niedzielę Wielkiego Postu, przeżywać będziemy Dzień modlitwy, postu i solidarności
z misjonarzami. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek wspomagająca Misyjne dzieło Pomocy Ad Gentes.


5. Różaniec przed Sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Lucyny Kuś.


6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła proszone są rodziny
z numerów: 161, 162, 163, 169, 171, 177.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
11.02.2018 – 6 Niedziela Zwykła

1. Od dzisiaj do soboty 17 lutego przeżywać będziemy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
Tegoroczne modlitwy w intencji trzeźwości Polaków odbędą się w kontekście obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwy będą nawiązywać do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”.
Polecajmy w naszych modlitwach nadużywających alkoholu oraz tych, którzy cierpią z powodu nadużywania alkoholu przez najbliższych. Zachęcamy także do podejmowania wielkopostnych postanowień abstynenckich.


2. W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu – czas pokuty. Już
w starożytności na znak pokuty posypywano sobie głowy popiołem. Obrzęd ten u chrześcijan nadal stanowi początek wielkopostnego okresu. Postarajmy się jak najliczniej zgromadzić w tym dniu na Mszy świętej, aby rozpocząć w swoim życiu duchowym wzmożoną pracę nad sobą, zmierzającą do nawrócenia i zbliżenia się do Miłosiernego Boga.
Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły – ilościowy i jakościowy.


3. Od Środy Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu włącznie, wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.


4. W tym tygodniu w czwartek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla uczniów szkoły podstawowej. W piątek
o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży. Po nabożeństwie Msza święta.


5. W przyszłą niedzielę wypada pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 15.30 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i Msza święta.
Niech liczny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będzie wyrazem naszej wiary
w zbawczą moc Męki Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


6. Różaniec przed Sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Anny Jeż.


7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła proszone są rodziny
z numerów: 144, 145, 147, 149, 155, 156.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
4.02.2018 – 5 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. Stara tradycja podaje, ze mieszkańcy Katanii na Sycylii w czasie wybuchu wulkanu Etna, w rok po śmierci Agaty zwrócili się
o pomoc do swojej rodaczki i zostali ocaleni. Na pamiątkę tego wydarzenia powstał zwyczaj błogosławienia chleba jako znaku dobroci i wody jako pomocy chroniącej przed niebezpieczeństwem ognia. Dlatego po każdej Mszy świętej pobłogosławimy chleb i wodę.
We wtorek wspomnienie świętych Pawła Miki i Towarzyszy męczenników, w sobotę świętej Scholastyki.


2. W przyszłą niedzielę 11 lutego wypada XXVI Światowy Dzień Chorego. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich chorych, a szczególnie chorych i cierpiących z naszej wspólnoty parafialnej. Chorych i starszych zapraszamy na Sumę o godz. 11.00, która będzie odprawiona w ich intencji. Po Mszy świętej nabożeństwo
z błogosławieństwem eucharystycznym i udzieleniem Sakramentu Chorych wszystkim chorym i tym, którzy są w podeszłym wieku. Przed Mszą świętą od godz. 10.30 okazja do spowiedzi. Bardzo prosimy rodziny, aby wszystkim chorym i starszym, którzy mogą wziąć udział w nabożeństwie, umożliwić przyjazd do kościoła.


3. Słowa podziękowania składamy na ręce Członkiń Koła Gospodyń i Parafialnego Zespołu Caritas, za przygotowanie od strony kulinarnej spotkania dla naszych Seniorów. Szczególnie podziękowanie za wszystkie produkty z własnych spiżarni, za przekazane ziemniaki Państwu Teresie i Janowi Moskwa, a za galaretki Firmie GAMIKS.


4. Różaniec przed Sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Zofii Gorzelany.


5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, rozebranie szopki, świątecznych dekoracji i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła proszone są rodziny z numerów: 111, 115, 120, 128, 132, 134, 138.


6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na planowane inwestycje.


Składając serdeczne podziękowania, pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim ludziom dobrej woli z naszej parafii za wsparcie finansowe i okazaną bezinteresowną pomoc.
Nie sposób wymienić wszystkich, którzy otwarli na pomoc swoje serca, dlatego wszystkim razem
i każdemu z osobna serdecznie dziękuję.
Szczególne podziękowania kieruję do Księdza Proboszcza i Grona Pedagogicznego, które zainicjowało i przeprowadziło całą akcję.
Za wszystko raz jeszcze serdecznie dziękuję.
                    Urszula Ciosek


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
28.01.2018 – 4 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w środę 31 stycznia wspomnienie liturgiczne świętego Jana Bosko.


2. W piątek 2 lutego wypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W czasie każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic.


3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się w tym dniu w intencji tych wszystkich, którzy zostali powołani do służby Bożej. Składka z 2 lutego przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji.
2 lutego w czasie Mszy świętej popołudniowej obrzęd wręczenia książeczek do modlitwy, przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Dzieci zapraszamy wraz z rodzicami.


4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy piątek spowiedź przed i w czasie każdej Mszy świętej. Po Mszy świętej popołudniowej Nabożeństwo ku Czci Serca Bożego.
W sobotę kolejne Nabożeństwo Pierwszych Sobót. O godz. 16.30 Różaniec wynagradzający, po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozważanie tajemnicy różańcowej.


5. W sobotę wypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po każdej Mszy świętej pobłogosławimy świece i udzielimy specjalnego błogosławieństwa, połączonego z prośbą o zachowanie od chorób gardła. Można również przynieść do pobłogosławienia swoje świece.


6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz w piątek od godz. 10.00, ks. Rafał w sobotę od godz. 9.30.


7. Różaniec przed Sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Marii Gierlak.


8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła, rozebrania świątecznych dekoracji i szopki proszone są rodziny z numerów: 734, 733, 732, 731, 730, 725, 723, 103/1, 103/2, 103/3, 103/4, 103/5, 108, 109, 110.


9. Od poniedziałku do czwartku Msza święta tylko rano o godz. 7.00.


#########################################################################################


Ogłoszenie specjalne

Nasza parafianka Urszula Ciosek po zabiegu operacyjnym, aby mogła normalnie funkcjonować, potrzebuje stałego leczenia do końca życia, które jest bardzo kosztowne. Wielu ludzi dobrej woli i otwartego na pomoc serca, z różnych stron naszej Ojczyzny, pomaga Jej gromadzić środki na to leczenie. Myślę, że byłoby ciężkim zaniedbaniem z naszej strony, gdybyśmy my, jako wspólnota Kościoła, do której należy Urszula nie wsparli Jej w tej sytuacji.
Dlatego w przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła, po każdej Mszy będzie można wesprzeć, złożoną do puszek ofiarą to dzieło pomocy. Niech hojność złożonych ofiar będzie darem naszego serca, otwartego na pomoc w potrzebie. Kwestować będą nauczyciele
z naszych szkół, którzy zainicjowali tę pomoc.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
21.01.2018 – 3 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w środę wspomnienie liturgiczne świętego Franciszka Salezego, w czwartek Święto Nawrócenia świętego Pawła Apostoła, w piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.


2. Każda parafia naszej diecezji ma wyznaczony jeden dzień w roku na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja w naszej parafii będzie w najbliższą środę. Rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończy przed Mszą świętą popołudniową. Zapraszamy do udziału w adoracji.


3. W czwartek zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Za uczestniczenie w zakończeniu Tygodnia Modlitw można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


4. W przyszłą niedzielę odbędzie się Noworoczne spotkanie Seniorów naszej parafii. O godz. 14.00 będzie odprawiona Msza święta w ich intencji i po Mszy świętej spotkanie w Domu Ludowym. Zaproszenia zostaną doręczone w najbliższym czasie. Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu wręczającym zaproszenie albo na podany w zaproszeniu numer telefonu do środy włącznie.


5. W piątek po Mszy świętej popołudniowej kolejne nabożeństwo w ramach przygotowania do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów z klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjum z rodzicami również na Mszę świętą.


7. Różaniec przed Sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Andrzeja Gątarskiego.


8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania kościoła proszone są rodziny z numerów: 783, 742, 740, 739, 738, 737.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
14.01.2018 – 2 Niedziela Zwykła

1. W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się o zjednoczenie podzielonych na różne wyznania uczniów Chrystusa, bo On sam o to prosił swojego Ojca w Modlitwie Arcykapłańskiej. Za podjęcie jakiejkolwiek funkcji i uczestniczenie w zakończeniu Tygodnia Modlitw można zyskać odpust zupełny.


2. W tym tygodniu w środę wspomnienie liturgiczne świętego Antoniego. W piątek wypada Uroczystość Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, Głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej.
W piątek po Mszy świętej popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.


3. W ubiegłą niedzielę odbył się w naszym kościele X Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd „Bóg się rodzi”.
Serdeczne podziękowanie dla wszystkich którzy pomogli w przygotowaniu Koncertu: chórowi „Cantamus”
i dyrygentowi panu Pawłowi Łąckiemu, gimnazjalistom i ich opiekunce, pani Barbarze Pilarz za przygotowanie
i przedstawienie scen związanych z narodzeniem Jezusa.


4. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie w czasie Kolędy, za możliwość modlitwy o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku, wspólne spotkania i szczere rozmowy. Podziękowanie składamy także za złożone ofiary kolędowe, z których zgodnie z dekretem obowiązującym
w diecezji rzeszowskiej.


5. Różaniec przed Sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Wandy Dziedzic.


6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania kościoła proszone są rodziny z numerów: 356, 355, 355a, 354a, 353, 352, 351.


7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej popołudniowej koncert kolęd przygotowany przez naszą Scholę. Zapraszamy.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
7.01.2018 – Święto Chrztu Pańskiego

1. W Święto Chrztu Pańskiego – kończy się okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna się Czas Zwykły w ciągu roku.


2. Różaniec przed Sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Heleny Barlik.


3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania kościoła proszone są rodziny z numerów: 388a, 372, 373, 360, 359, 357.


4. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na planowane inwestycje.


5. Od jutra dalszy ciąg kolędy od godz. 15.00 do 20.00.

Poniedziałek, wtorek i środa:
Jeden ksiądz od Ośrodka Zdrowia do drogi w kierunku Janczara – codziennie około 20 rodzin.
Drugi ksiądz od kościoła do drogi w kierunku Janczara – również codziennie około 20 rodzin.
Czwartek:
Jeden ksiądz Budzisz od strony Nawsia, drugi od drogi do Siedliska Janczar w kierunku Rancza.
Piątek:
Jeden ksiądz od godz. 15.00 Rzeki i Kłapacz, drugi Strachociny – Pańskie Pola.
Sobota: Od godz. 9.00 dwóch księży Freniszówka.


6 . Ze względu na kolędę Msza święta od poniedziałku do piątku tylko rano o godz. 7.00. W sobotę Msza święta rano i wieczorem.
W sobotę na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy rodziny, które nawiedziła w ostatnim miesiącu figura Matki Bożej Fatimskiej.


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
1.01.2018 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. Różaniec przed Sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Heleny Barć.


2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W piątek do sprzątania kościoła proszone są rodziny z numerów: 377, 377a, 377b, 376, 378, 381.


3. Od wtorku do czwartku dalszy ciąg kolędy.
Jeden ksiądz od Nowej Wsi przy drodze głównej od godz. 15.00 do 20.00. Drugi ksiądz od Nowej Wsi w kierunku kościoła druga strona z domami przy drodze do Strzyżowa od godz. 14.00 z przerwą na Mszę świętą.

Możliwość komentowania jest wyłączona.