Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
15.10.2017 – 28 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne świętej Jadwigi Śląskiej; we wtorek świętego Ignacego Antiocheńskiego; w środę święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia;
w czwartek bł. Jerzego Popiełuszki; w piątek świętego Jana Kantego, patrona profesorów, nauczycieli
i wychowawców młodzieży i w sobotę bł. Jakuba Strzemię.


2. W piątek o okazji wspomnienia świętego Jana Kantego, patrona nauczycieli i wychowawców, o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza święta w intencji nauczycieli z naszych szkół i nauczycieli emerytów, których serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


3. W przyszłą niedzielę się rozpoczyna się Tydzień Misyjny i składka przeznaczona jest na misje.


4. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Leopolda Pazdan.


5. Bóg zapłać za sprzątane kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 290, 289, 289a, 288, 287, 286


6. Bóg zapłać wszystkim, którzy zgromadzili się w naszym kościele w ubiegłą sobotę 7 października na „Różańcu do granic”. Ponad 70 osób dołączyło do modlitwy, w czasie której łączyliśmy się duchowo z tymi, którzy odmawiali różaniec wzdłuż granic naszej Ojczyzny.


7. Spotkanie:
- ministrantów i kandydatów w czwartek po Mszy świętej popołudniowej,
- KSM-u w piątek po Mszy świętej popołudniowej,
- Scholi w sobotę o godz. 10.00.


#########################################################################################

Ogłoszenia duszpasterskie
8.10.2017 – 27 Niedziela Zwykła

1. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Zuzanny Nieroda.


2. Bóg zapłać za sprzątane kościoła. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny z numerów: 296, 294, 294a, 293, 292.


3. Od poniedziałku do piątku włącznie Mszy świętej o godz. 7.00 nie będzie.


#########################################################################################

Ogłoszenia duszpasterskie
1.10.2017 – 26 Niedziela Zwykła

1. Rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś tak: „Różaniec – to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i głębi.
W tej modlitwie powtarzamy po wielekroć słowa, które Maryja Dziewica usłyszała od Archanioła i od swej krewnej Elżbiety. Na tle słów: „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia
z życia Jezusa Chrystusa …. Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”
. Niech te słowa Wielkiego Polaka będą dla nas zachętą do udziału
w Nabożeństwach Różańcowych. Szczególne zaproszenie do udziału w nabożeństwach różańcowych kierujemy do dzieci i młodzieży.
W niedziele Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.30 i po nabożeństwie Msza święta. Różaniec w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej.


2. Od jutra Msza święta popołudniowa o godz.17.00.


3. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne Aniołów Stróżów, w środę świętego Franciszka
z Asyżu, w czwartek świętej Faustyny Kowalskiej, w sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.


4. We wtorek w czasie Mszy świętej popołudniowej dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej otrzymają różańce. Zapraszamy wszystkich kandydatów do pierwszej Komunii z rodzicami i prosimy, aby rodzice usiedli razem z dziećmi w pierwszych ławkach.


5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy piątek spowiedź rano od 6.30, po południu od godz.16.30 i w czasie Mszy świętych.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w następującym porządku: chorzy, których odwiedza ks. proboszcz w piątek od godz. 8.30; chorzy, których odwiedza ks. Rafał w sobotę od godz. 9.30.


6. W pierwszą sobotę miesiąca 7 października w całej Polsce odbędzie się OGÓLNOPOLSKIE NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA – wielka modlitwa różańcowa „Różaniec do granic”. Pielgrzymi z naszej parafii udadzą się na wspólną modlitwę do Polan – parafii przygranicznej ze Słowacją.
W kościele w Polanach o godz. 10.30 będzie wygłoszona konferencja, o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza święta. Po Mszy przerwa na posiłek (we własnym zakresie). Po posiłku przejście do Kościoła Stacyjnego
w Hucie Polańskiej, (około 5 km) i tam o godz.14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa – cztery części Różańca. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.30.
W naszym kościele modlitwa różańcowa rozpocznie się o godz. 14.30. Wszystkich gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i świata. Kto nie może przyjść do kościoła może różaniec odmówić
w domu.


7. W przyszłą niedzielę 8 października przeżywać będziemy XVII dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży.


8. Jeszcze dzisiaj można złożyć podpis w ramach inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”. Listy znajdują się na stoliku za ławkami i w zakrystii.


9. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w czwartek po mszy świętej popołudniowej. W piątek po Mszy świętej popołudniowej spotkanie KSM-u.


10. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na parafialne inwestycje.


11. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Różańcowa Genowefy Nieroda. Bóg zapłać za ofiarę na światło Róży Różańcowej Bolesława Szczepan.


12. Bóg zapłać za sprzątane kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziny
z numerów: 319, 315, 314, 312, 311, 310, 309, 308, 307, 304, 303, 302, 301, 295.


13. W najbliższą sobotę 7 października rozpoczynamy zapowiadaną już Renowację Misji Świętych. Rozpoczęcie renowacji o godz. 17.00 Nabożeństwem Różańcowym i Mszą świętą w intencji odnowy duchowej dla całej wspólnoty parafialnej. Program Renowacji Misji każdy może odebrać wychodząc z kościoła. Bardzo prosimy, aby wszyscy zapoznali się z programem i uczestniczyli jak najliczniej w naukach. Jeśli ktoś wie, że sąsiad nie chodzi systematycznie w niedziele do kościoła albo nie może przyjść do kościoła, prosimy, aby zabrać program i przekazać także sąsiadowi. Gorąca prośba księdza misjonarza o powtórne uczestniczenie
w nabożeństwie i Mszy świętej w najbliższą niedzielę po południu.
Na czas renowacji Misji przerywamy peregrynację Figury Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach. Prosimy, aby figurę przynieść w najbliższą sobotę do kościoła. Po nabożeństwie fatimskim na zakończenie renowacji Misji figura będzie nawiedzać kolejne rodziny.Program Renowacji Misji

„PRZYSZŁAŚ DO NAS Z FATIMSKIM PRZESŁANIEM…”

RENOWACJA MISJI ŚWIĘTYCH W 100-LECIE OBJAWIEŃ W FATIMIE
1917 – 2017

PARAFIA
pw. Świętego Józefa Robotnika
Pstrągowa

7 –13 października 2017

7.10 – Sobota„Jestem Matką Boską Różańcową. Odmawiajcie codziennie różaniec…”

17.00 – Nabożeństwo różańcowe
17.30 – Msza Św. ku czci Matki Bożej Różańcowej w intencji Renowacji Misji Świętych

8.10 – Niedziela„Niech ludzie nie obrażają Boga, Naszego Pana, który już i tak jest bardzo obrażany…”

7.30 – Msza Św. z nauką ogólną
9.00 – Msza Św. z nauka ogólną
11.00 – Uroczysta Suma z nauka ogólną połączona z wprowadzeniem relikwii Św. Charbela
15.30 – Nabożeństwo różańcowe
16.00 – Msza Św. o Krzyżu Św. z nauka ogólną

9.10 – Poniedziałek„Na koniec moje Niepokalane Serce zatryumfuje…”

16.00 – Msza Św. z nauką dla uczniów Zespołu Szkół i Szkoły Nr 2
17.00 – Nabożeństwo różańcowe
17.30 – Msza Św. z nauką ogólną

10.10 – Wtorek„Przyjdę prosić o poświęcenie Rosji mojemu Niepokalanemu Sercu oraz
o Komunię Świętą wynagradzającą w pierwsze soboty miesiąca…”

8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8.30 – Msza Św. z nauką ogólną
16.00 – Msza Św. z nauką dla rodziców i uroczyste błogosławieństwo dzieci
17.00 – Nabożeństwo różańcowe
17.30 – Msza Św. z nauką ogólną

11.10 – Środa„Powtarzajcie wielokrotnie: O Jezu, czynię to z miłości do Ciebie, w intencji nawrócenia grzeszników oraz jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi…”

8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8.30 – Msza Św. z nauką ogólną
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.00 – 17.30 – Spowiedź Święta
17.00 – Nabożeństwo różańcowe
17.30 – Msza Św. z nauką ogólną

12.10 – Czwartek„Módlcie się, módlcie się wiele i czyńcie ofiary za grzeszników, ponieważ wiele dusz idzie do piekła, bo nie maja nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił.”

8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8.30 – Msza Św. z nauką ogólną
17.00 – Msza Św. z nauką ogólną – Procesja różańcowa na cmentarz parafialny z modlitwą za zmarłych

13.10 – Piątek„Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Tym, którzy je przyjmą, obiecuje zbawienie.”

8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8.30 – Msza Św. z nauką ogólną
17.00 – Uroczysta Msza Św. w Stulecie Objawień z Aktem oddania Parafii Niepokalanemu Sercu NMP – różaniec fatimski i procesja na zakończenie Renowacji Misji Świętych

ODMAWIAJCIE CODZIENNIE RÓŻANIEC

Akt poświęcenia się rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi ułożony przez św. Ludwika Marię Grignon de Montfort

P. O Maryjo, Dziewico i Matko Boga, rodzina nasza, którą widzisz u Twych stóp, poświęca się dziś uroczyście Twojemu Niepokalanemu Sercu.
W. Twojemu Niepokalanemu Sercu poświęcamy się bez reszty, a więc: naszą ojczyznę, nasze serca, nasze ciała, nasze dusze, wszystko, czym jesteśmy i co posiadamy. Tobie poświęcamy nasze doczesne i duchowe troski, nasze prace i trudy, nasze radości i cierpienia.
P. Maryjo, uświęć nas i błogosław nam!
W. Prosimy Cię, o najukochańsza Matko, nie odmawiaj nam swojej opieki i napełnij nas swoim duchem. Obdarz nas swoim usposobieniem: duchem miłości Boga i posłuszeństwa, aby nasz dom stawał się coraz bardziej domem pokoju; duchem obyczajności i pobożności, abyśmy głęboką czcią otaczali ciało i duszę; duchem modlitwy i umartwienia, byśmy przez częste przyjmowanie sakramentów świętych, a przede wszystkim przez odmawianie świętego różańca zachowali i pomnażali w sobie łaskę Bożą; duchem bezinteresownej miłości bliźniego, abyśmy coraz bardziej stawali się jednym sercem i jedną duszą; duchem wierności obowiązkom i sumienności, aby każdy z nas przez przezwyciężenie wygodnictwa coraz więcej podobał się Tobie i sprawiał Ci radość.
P. O Niepokalane Serce Maryi!
W. Prosimy Cię, dozwól, aby z Twojego Serca popłynął do nas wszystkich strumień tych łask, które ukształtują naszą rodzinę na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Pomóż nam tak żyć, jak przyrzekliśmy; tak kochać, by Ciebie rozradować; tak postępować, jak Ty tego pragniesz! Błogosław naszym postanowieniom
i obietnicom. Dodaj nam odwagi, abyśmy przez modlitwę i umartwienie przyczynili się do nawrócenia grzeszników, do rozszerzania Twojego i Twojego Boskiego Syna królestwa, do zadośćuczynienia za wszystkie zniewagi, które niewdzięczni ludzie wyrządzają Twojemu matczynemu Sercu.
P. Prosimy Cię, Maryjo, Matko nasza, Pani i Królowo naszej rodziny:
W. Błogosław nam!
P. Broń nas!
W. Osłaniaj nas!
P. Wpisz nasze imiona do Twego Niepokalanego Serca jako zagwarantowanie Twojej szczególnej opieki.
W. Amen.

Możliwość komentowania jest wyłączona.