Różaniec do Granic Nieba

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Eminencje, Ekscelencje, Najdostojniejsi Księża Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi,
Drodzy Bracia w Chrystusowym Kapłaństwie,
Osoby Życia Konsekrowanego,

Różaniec do Granic Nieba zaczyna się już niedługo, w Uroczystość Wszystkich Świętych.

Zaczynamy 01.11. w Uroczystość Wszystkich Świętych, kończymy po oktawie 08.11.
Modlimy się przynajmniej raz, a najlepiej codziennie modlitwą, którą można znaleźć na stronie www.rozaniecdogranic.pl.

Modlitwa składa się z 4 części:
1. do Boga Ojca – przepraszamy za wszystkie grzechy przeciwko dzieciom nienarodzonym,
2. kierujemy modlitwę do dzieci – przepraszamy i prosimy o modlitwę.
3. odmawiamy psalm 51, psalm pokutny
4. odmawiamy co najmniej jedną część różańca, najlepiej tajemnice bolesne.

Modlitwę (imprimatur 5375/2020) można znaleźć pod tym linkiem:

Zachęcamy także, by wzorem jednej z diecezji dołączyć do wszystkich Mszy Świętych sprawowanych w czasie oktawy następującą intencję:

Przepraszając Wszechmogącego Boga – Dawcę Życia za odbieranie życia dzieciom przed ich narodzeniem, za co wszyscy jako pokolenie ponosimy odpowiedzialność, stajemy w poczuciu winy także wobec tych dzieci i – przepraszając,
że nie pozwoliliśmy, by się narodziły i przeżyły własny czas ziemskiego życia

– Bożemu miłosierdziu je zawierzamy i o chwałę nieba dla nich prosimy.
Dzieci zmarłe przed narodzeniem, których istnienie było przyjęte z wiarą
i radością, a które zmarły z przyczyn naturalnych zanim jeszcze były ochrzczone, zanurzamy również w Miłosiernym Sercu Jezusowym,
prosząc dla nich o chwałę nieba.”

Prosimy – ogłaszajcie w danych Wam pod opiekę parafiach diecezjach powszechną mobilizację modlitewną.

Maryjo Królowo Polski, módl się za nami,
Organizatorzy Różańca do Granic