Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
13.06.2021 – 11 Niedziela Zwykła


1. Dzisiaj do południa porządek Mszy świętych niedzielny. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza święta. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje.


2. Również dzisiaj wypada wspomnienie świętego Antoniego. Wielu z nas udawało się w tym dniu do Czudca, by tam pobłogosławić białe lilie. W związku z sytuacją jaka panuje w Czudcu, proszono nas, aby w naszym kościele pobłogosławić lilie, co uczynimy po każdej Mszy świętej – jeśli lilie będą przyniesione do kościoła.


3. W tym tygodniu we wtorek wypada wspomnienie liturgiczne bł. Michała Kozala, męczennika, w czwartek świętego Alberta Chmielowskiego.


4. Nasz Chór Cantamus dostał zaproszenie, aby wziąć udział w liturgii koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu, w diecezji sandomierskiej, która odbędzie się 29 sierpnia. Propozycja jest do przyjęcia, tylko trzeba mobilizacji chórzystów, aby w ciągu dwóch miesięcy przygotować repertuar pieśni na koronację. Prośba do chórzystów, aby jak najszybciej zadecydować razem z dyrygentem, czy chór podejmie to zadanie, by dać odpowiedź księdzu proboszczowi.


5. Bóg zapłać sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy rodziny z numerów: 111, 115, 120, 123, 128, 132, 134, 145.


6. Na tablicy ogłoszeń wywieszone są zdjęcia z Czadu, przedstawiające studnię wybudowaną za nasze ofiary
i radość mieszkańców kolejnej wioski, którzy mają na miejscu wodę. Ks. Edward w imieniu swoich parafian dziękuje za nasze ofiary i zapewnia o modlitwie w naszej intencji, wdzięcznych mieszkańców wioski misyjnej.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
6.06.2021 – 10 Niedziela Zwykła


1. Dzisiaj procesja Eucharystyczna po Sumie, w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek pobłogosławimy wianki przygotowane z pierwszych, tegorocznych kwiatów i ziół leczniczych. Wianki są symbolem ludzkiej pracy. Podczas błogosławienia wianków będziemy modlić się
o opiekę nad polami i o obfite plony. Pobłogosławione wianki wiesza się przy obrazach świętych lub na zewnątrz domów. Przypisuje się im także dzisiaj moc leczniczą i działania ochronne jak każdej pobłogosławionej rzeczy. Gdy się zniszczą należy je spalić. Po procesji błogosławieństwo dzieci, które brały udział w uroczystej liturgii Bożego Ciała i Oktawy. Modlitwa błogosławieństwa w kościele po zakończeniu procesji i na zewnątrz kościoła indywidualne błogosławieństwo każdego dziecka.


2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – ponieważ jest to uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.


3. Podziękowanie dla wszystkich, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało: rodzicom dzieci komunijnych, rodzicom bierzmowanych, Zelatorom Róż Różańcowych i Druhom Strażakom. Podziękowanie również dla Druhów Strażaków za wystawienie pocztów sztandarowych, udział w procesji i zabezpieczenie porządku
w czasie procesji. Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich uczestników procesji – za (bardzo!?) liczny udział, modlitewną postawę i czynny udział w liturgii. Szczególne podziękowanie dla dziewczynek sypiących kwiaty
i chłopców dzwoniących dzwonkami. Podziękowanie również dla LSO za wzorową posługę liturgiczną w czasie procesji.


4. W przyszłą niedzielę 13 czerwca, wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz chorej dziewczynki Sofii Palij, pochodzącej z Ukrainy, potrzebującej specjalistycznego leczenia, które wiąże się z dużymi kosztami. Rodzinę poleca ks. Biskup Jan Sobiło z diecezji Charkowsko-Zaporoskiej. Jest także zgoda na przeprowadzenie tej zbiórki naszego biskupa. Zachęcamy do ofiarności, aby możliwe było podjęcie leczenia chorej dziewczynki. Kwestował będzie ktoś z rodziny chorej Sofii.


5. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na inwestycje.


6. Bóg zapłać sprzątanie kościoła i wokół kościoła przed Bożym Ciałem. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy rodziny z numerów: 103/1, 103/2, 103/3, 103/4, 103/5, 108, 109, 110.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
30.05.2021 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej


1. Dzisiejsza niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe i Msza święta. Jutro zakończenie nabożeństw majowych.


2. We wtorek zaczynamy miesiąc czerwiec poświęcony kultowi Serca Bożego. Po każdej Mszy świętej będziemy odmawiać Litanię do Serca Bożego. W czasie Oktawy Bożego Ciała i w niedziele litania będzie śpiewana.


3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będą o godz. 7.30, 9.00, o 15.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza święta. Mszy świętej o godz. 11.00 nie będzie. Po Mszy świętej o godz. 9.00 oddamy publiczny hołd Chrystusowi obecnemu w Eucharystii w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Postarajmy się o liczny udział w procesji i o to, by modlić się śpiewając pieśni. Śpiewniki z tekstami pieśni będzie można zabrać na procesję z kościoła, a po procesji zostawimy je w kościele. W procesji pójdziemy trasą jak przed pandemią. Ponieważ procesja jest celebracją liturgiczną, nie obowiązuje na niej ograniczenie ilości uczestników.
Prosimy o przygotowanie obrazów i chorągwi. Dzieci komunijne i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów
i dzwonienia dzwonkami. Druhów Strażaków prosimy o udział w procesji ze sztandarami, niesienie baldachimu oraz zadbanie o bezpieczeństwo i porządek w czasie procesji.
W tym roku zaszczytu przygotowania ołtarzy na Boże Ciało dostępują: rodzice dzieci pierwszokomunijnych, rodzice bierzmowanych, Druhowie Strażacy i Zelatorzy Róż Różańcowych. Prosimy, aby każda grupa ustaliła między sobą i wybrała dwie osoby, które będą kierowały przygotowaniem ołtarzy. Spotkanie dla kierujących grupą w poniedziałek po Mszy świętej popołudniowej.


4. W czasie Oktawy Bożego Ciała w dni powszednie, procesja Eucharystyczna po Mszy świętej popołudniowej, a w niedzielę procesja po Sumie o godz. 11.00.


5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź przed i w czasie każdej Mszy świętej. Po Mszy świętej popołudniowej Nabożeństwo ku czci Serca Bożego
z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. W sobotę kolejne Nabożeństwo Pierwszych Sobót. O godz. 17.30 Różaniec wynagradzający, po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważanie tajemnicy różańcowej i procesja Oktawy Bożego Ciała.


6. Przywracamy odwiedzanie chorych w pierwsze piątki i soboty miesiąca. W związku z tym prosimy
o ponowne zgłoszenie chorych, których odwiedzaliśmy przed zawieszeniem odwiedzin, aby ustalić szczegóły dotyczące posługi. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w piątek od godz. 8.30, ks. Mariusz w sobotę od godz. 9.00.


7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła i wokół kościoła
w środę przed Bożym Ciałem prosimy rodziny z numerów: 34, 35, 36, 37, 39, 40, 41; 41a, 42, 43, 64a, 102. Godzina sprzątania do uzgodnienia – prosimy sprzątających o informację.


8. Dzisiaj ostatni dzień składania podpisanych kart Stop LGBT.


9. Od następnej niedzieli nie będą odprawiane msze święte niedzielne w soboty.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
23.05.2021 – 8 Niedziela Wielkanocy
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego


1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. O godz. 15.30 majówka i Msza święta.


2. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w Kościele i jest szczególnym wezwaniem do powierzania Jej naszych codziennych trosk.
Msze święte w święto Matki Kościoła będą odprawione: do południa o godz. 7.00 i 9.00, po południu o godz. 18.00.


3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.


4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie okresu spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Zachęcamy do spełnienia tego ważnego obowiązku w ciągu najbliższego tygodnia.


5. Bóg zapłać sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy rodziny z numerów: 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33.Ogłoszenie Zarządu OSP w Pstrągowej Dolnej
Zarząd Jednostki zaprasza swoich członków, druhów strażaków na walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się 6 czerwca 2021 roku o godz. 17 w Domu Ludowym w Pstrągowej.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
16.05.2021 – 7 Niedziela Wielkanocy
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego


1. 7 Niedziela Wielkanocna to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po ostatniej Mszy świętej usuwa się figurę Chrystusa Zmartwychwstałego. Krzyż z przewieszoną stułą pozostaje do końca okresu wielkanocnego.


2. W czwartek, 20 maja przypada 21. rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Jana Wątroby. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.


3. W sobotę, 22 maja o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej, Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu sześciu diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Prośmy Pana w tych dniach także o nowe i święte powołania do służby Bożej. Transmisję z uroczystości przeprowadzi katolickie radio Via.


4. Również w sobotę wypada wspomnienie liturgiczne świętej Rity.


5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego. Kończy się również czas spowiedzi wielkanocnej. Kto jeszcze nie spełnił tego obowiązku, warto pomyśleć
o przystąpieniu do spowiedzi i komunii świętej, aby nie obciążać sobie sumienia.


6. Podziękowanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza – tron pod monstrancję i rodzicom dzieci rocznicowych za ofiarę na dar ołtarza. Na co będzie przeznaczona ta ofiara przekażemy informację
w ogłoszeniach.


7. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła i wokół kościoła. Rodzicom dzieci rocznicowych za sprzątanie kościoła. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy rodziny z numerów: 19, 20, 21, 22, 24, 24a, 26, 26a.


8. Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej zwraca się z prośbą o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy Stop LGB, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze, w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez te pary będące w takich związkach. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tej ideologii w Polsce. Jest bardzo istotne, aby jak najwięcej osób podpisało się pod tym projektem. Aby nie narazić się na złamanie ustawy o ochronie danych osobowych, prosimy, aby listy do podpisu zabrać ze stolika za ławkami, podpisać je w rodzinach, sąsiedztwie i przynieść do kościoła
w zaklejonych kopertach. Podpisy będziemy zbierać od dzisiaj przez dwa tygodnie.


9. Przypominamy, że po zaświadczenie dla rodziców chrzestnych należy zgłaszać się do parafii aktualnego zamieszkania, gdzie należymy do wspólnoty i spełniamy praktyki religijne, a nie do parafii, gdzie był przyjęty chrzest czy w której się jest zameldowanym. Zdarzają się przypadki, że ktoś mieszka kilka, a nawet kilkanaście lat w innej parafii, a po zaświadczenie przychodzi do parafii stałego zameldowania.


10. O. Franciszek Wiater poinformował, że Msze święte Gregoriańskie w Ain Karim będą odprawione
w następujących terminach; za śp. Józefa Drozd od 17.05 – 15.06; za śp. Teresę Szczepan od 5.06 – 4.07; za śp. Zofię Nieroda od 5.07 – 3.08; za śp. Tadeusza Banaś od 4.08 – 3.09.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
9.05.2021 – 6 Niedziela Wielkanocy


1. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe.
W tych dniach udajemy się w procesji do przydrożnych krzyży i kapliczek, aby pośród uprawianych łanów, modlić o potrzebne łaski dla ciężko pracujących, nie tylko na roli.
Naszą modlitwą będziemy wypraszać także dostatek chleba, oddalenie klęsk żywiołowych: gradu, suszy, powodzi, głodu, ognia i wojny. W poniedziałek o godz. 17.00 Msza święta przy zielonej kapliczce. We wtorek
o godz. 16.30 wyruszy z kościoła procesja do kapliczki Marcińców i tam Msza święta. W środę o godz. 17.00 Msza święta na Smykówkach.


2. W piątek wypada święto świętego Macieja Apostoła.


3. Również w piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.


4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka przeznaczona będzie na działalność diecezjalnego radia VIA.


5. Podziękowanie dla druhów strażaków za nasadzenie krzewów na parkingu przy drodze do cmentarza. Bóg zapłać.


6. W pozostałe soboty maja o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza święta z niedzieli.


7. Bardzo prosimy, aby do kontenera na makulaturę nie wrzucać kartonów luzem, tylko je złożyć i powiązać.


8. W najbliższą sobotę 15 maja, 12 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość będzie miała miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach o godz. 10, pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Białogłowskiego. W naszych modlitwach polecajmy Bogu tych kandydatów do święceń. Prośmy Pana także o nowe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza z naszej diecezji.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
2.05.2021 – 5 Niedziela Wielkanocy


1. W poniedziałek 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte będą jak w każdą niedzielę. Do południa o godz. 7.30, 9.00, Suma w intencji Ojczyzny o 11.00. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe i po nabożeństwie Msza święta.


2. Wczoraj rozpoczął się miesiąc maj i związane z nim nabożeństwa ku czci NMP. Wielu gromadzi się przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach, aby uczcić Matkę Bożą. Zachęcamy do uczestniczenia
w majówkach w naszym kościele.
W niedziele majówka o godz. 15.30, w dni powszednie po Mszy świętej popołudniowej.


3. We wtorek wspomnienie liturgiczne świętego Floriana, patrona Druhów Strażaków i ludzi niebezpiecznej pracy. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o tych, którzy często narażając swoje życie, ratują innych w czasie pożarów, powodzi, wypadków czy innych niebezpiecznych zdarzeń.


4. W czwartek wypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. W sobotę uroczystość świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.


5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek w czasie majówki modlitwa
o powołania do służby Bożej. W piątek spowiedź rano i po południu przed Mszą świętą. W czasie majówki Litania i Akt oddania Sercu Bożemu.


6. Wczoraj w dniu odpustu, dziękowaliśmy Panu Bogu za opiekę naszego patrona świętego Józefa nad naszą wspólnotą i za dar kapłaństwa naszych rodaków: ks. Stanisława Półchłopka i ks. Stanisława Ruszały. Wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości i dołączyli się do wspólnej modlitwy w czasie uroczystej liturgii, składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowanie dla służby liturgicznej i dla druhów Strażaków za wystawienie pocztów sztandarowych.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
25.04.2021 – 4 Niedziela Wielkanocy


1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Módlmy się, aby nie brakowało szafarzy sakramentów i głosicieli słowa Bożego. Polecajmy również kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej posługiwali i udzielali nam sakramentów.


2. W sobotę 1 maja święto patrona naszej Parafii świętego Józefa Robotnika – dzień odpustu. Msze święte będą odprawione jak w każdą niedzielę: o godz. 7.30, 9.00, Suma odpustowa o godz. 11.00 i po Sumie procesja eucharystyczna z dziękczynnym Ciebie Boga wysławiamy. Po południu o 15.30 majówka i Msza święta. Ponieważ w naszej parafii wypada uroczystość świętego Józefa, Msza popołudniowa będzie odprawiona według formularza z uroczystości świętego Józefa, dlatego uczestniczenie w tej Mszy nie spełnia obowiązku niedzielnego.
W środę rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością odpustową świętego Józefa Robotnika.
Przypominamy, że na uroczystości odpustowej najważniejsze nie są kramy, ale możliwość zyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za zmarłych albo za siebie. Aby zyskać odpust zupełny trzeba przystąpić do sakramentu pokuty, na czym powinno każdemu z nas najbardziej zależeć. Możliwość przystąpienia do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą, a od środy również w czasie Mszy popołudniowej.


3. Na Sumie odpustowej dziękować będziemy Panu Bogu za 50 lat kapłańskiego posługiwania naszych rodaków: ks. Stanisława Półchłopka i ks. Stanisława Ruszały. Polecajmy w naszych modlitwach Czcigodnych Jubilatów i prośmy o potrzebne łaski w ich dalszej kapłańskiej posłudze.


4. W sobotę 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedziele majówka o 15.30 i po nabożeństwie Msza święta. W dni powszednie majówka po Mszy świętej popołudniowej.
1 maja wypada również pierwsza sobota miesiąca. Kto obchodzi pierwsze soboty, cząstkę różańca odmówi indywidualnie, a czasie majówki będzie rozważanie tajemnicy różańcowej.


5. W poniedziałek po Mszy popołudniowej modlitwy za wstawiennictwem świętego Zygmunta Gorazdowskiego, we wtorek nowenna ku czci świętego Charbela.


6. W przyszłą niedzielę wypada dzień flagi – nie zapomnijmy o wywieszeniu narodowych barw na naszych domach.


7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W piątek do sprzątania kościoła i wokół kościoła prosimy rodziny z numerów: 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 17a, 18. (Godzina sprzątania do uzgodnienia).


8. Przypominamy o podstawionym kontenerze na makulaturę.


9. Zostały przekazane kolejne intencje z pogrzebów do odprawienia poza parafią: Gregoriankę za śp. Henryka Złotek od 15 maja – odprawi ks. Krzysztof Tyburowski w Irlandii, Gregoriankę za śp. Kazimierę Głowacką od 1 czerwca i Gregoriankę za śp. Zbigniewa Pazdan od 1 lipca odprawi ks. Ignacy Stawarz.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
18.04.2021 – 3 Niedziela Wielkanocy


1. W 3 Niedzielę Wielkanocy w Kościele w Polsce po raz 13 przeżywamy Niedzielę Biblijną. Od dzisiejszej niedzieli 18 kwietnia 2021 r. wejdziemy w 13 Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
W Niedzielę Biblijną wypada Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Marka. Zachęcamy wszystkie rodziny do wspólnego czytania w tych dniach Pisma Świętego, szczególnie Ewangelii według świętego Marka. Pomoc w przeżywaniu Tygodnia Biblijnego można naleźć na stronie internetowej parafii, gdzie podany jest link: https://www.tvp.info/53347224/narodowe-czytanie-pisma-swietego


2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje.


3. W piątek wypada Uroczystość świętego Wojciecha, Patrona Polski. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.


5. Bóg zapłać z sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny
z numerów: 2, 2a, 3, 4, 5, 6, 7
.


6. Na parkingu poniżej kościoła jest podstawiony kontener na makulaturę. Zachęcamy do składania makulatury, ponieważ część dochodu z jej sprzedaży przeznaczona jest na budowy studni w krajach misyjnych.

(Do użytku wewnętrznego parafii)


#########################################################################################


Ogłoszenia duszpasterskie
11.04.2021 – 2 Niedziela Wielkanocy
Święto Miłosierdzia Bożego


1. Druga Niedziela Wielkanocna to Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, którego hasło brzmi: Jesteśmy wezwani do miłosierdzia. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
W naszych modlitwach w Tygodniu Miłosierdzia pamiętajmy o tych, którzy niosą pomoc potrzebującym, szczególnie o pracownikach Caritas, wolontariuszach i członkach Parafialnych Zespołów Caritas.


2. W przyszłą niedzielę będzie obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna 13 Tydzień Biblijny. Motywem przewodnim Tygodnia Biblijnego są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Jest to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Może warto w ciągu Tygodnia Biblijnego przeczytać każdego dnia przynajmniej jeden rozdział Pisma Świętego.


3. Bóg zapłać z sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do sprzątania prosimy rodziny
z numerów: 719, 675, 676, 679, 681, 680, 682
.


4. Msze święte gregoriańskie za śp. Mariana Tobiasza są odprawiane od 6 kwietnia w Rzeszowie przez ks. Jana Młynarczyka.

(Do użytku wewnętrznego parafii)

Możliwość komentowania jest wyłączona.